Rzeszów: samorząd województwa wspiera utworzenie kierunku lekarskiego
Rozwój Uniwersytetu Rzeszowskiego jest dla nas jednym z najważniejszych priorytetów powiedział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, po podpisaniu umowy pomiędzy samorządem województwa a Uniwersytetem Rzeszowskim. Milion złotych dotacji przyznane zostało uczelni w związku z uruchomieniem kierunku lekarskiego, który rusza w Rzeszowie już 1 października 2015.