Więcej uprawnień dla inspektorów pracy

BHP

Rząd i parlamentarzyści chcą, by PIP miała większy niż dotychczas wpływ na sytuację prawną zatrudnionych.Bardziej owocna staje się także współpraca PIP z prokuraturą.

10.02.2015

Rozliczanie podróży służbowych do poprawki

Samorząd terytorialny

Przygotowując zmianę przepisów regulujących rozliczanie podróży służbowych należy uwzględnić, że do rozliczenia nie powinno być konieczne udokumentowanie przebiegu samej podróży. Obecnie rozliczenie...

10.02.2015

Jest kontrakt na budowę farmy wiatrowej w Kisielicach

Zamówienia publiczne

PGE Energia Natury podpisała umowę z wykonawcą Farmy Wiatrowej Kisielice II. Zgodnie z założeniami, inwestycja ma zostać oddana do użytku do 20 listopada 2015 r. - donosi portal wnp.pl.

10.02.2015

Likwidacja szkoły tylko w ostateczności

Lokalne władze rzadko decydują się na likwidację placówek oświatowych, na podjęcie uchwały o likwidacji decydują się tylko w ostateczności - wynika z sondy Dziennika Gazety Prawnej.

10.02.2015

E-administracja, czyli urzędy dla przedsiębiorców

Samorząd terytorialny

14 i 15 kwietnia w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji e-ADMINISTRACJA DLA BIZNESU 2015, poświęconej usługom elektronicznym, udostępnianym przedsiębiorcom przez instytucje publiczne....

10.02.2015

NFZ przestał płacić lekarzom za nieubezpieczonych

Narodowy Fundusz Zdrowia przestał płacił lekarzom rodzinnym za pacjentów, którzy w systemie e-WUŚ wyświetlają się na czerwono, ponieważ rekompensuje w ten sposób wydatki związane z pakietem...

10.02.2015

Egzamin na radcę bez aplikacji

Udowodnienie zakresu zdobytego doświadczenia - to musi zrobić osoba, która chce podejść do egzaminu na radcę lub adwokata bez odbycia aplikacji.

10.02.2015

EMAS, czyli system ekozarządzania i audytu

Środowisko

EMAS to system zarządzania środowiskowego, który adresowany jest do wszystkich rodzajów organizacji zainteresowanych wdrażaniem kompleksowych rozwiązań w obszarze ochrony środowiska.

10.02.2015

Gdańsk: powstanie nowa miejska pływalnia

Zamówienia publiczne

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni generalnego wykonawcę nowej miejskiej pływani. Budowa basenu ma się rozpocząć już na wiosnę br. - informuje portal Trójmiasto.pl.

10.02.2015

MF przedstawił projekt regulacji wdrażających FATCA

Resort finansów przygotował projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej, który zakłada implementację do polskiego systemu prawnego umowy między Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki w sprawie poprawy...

10.02.2015