Ministerstwo Zdrowia: państwo jest odpowiedzialne za zdrowie obywateli
Resort zdrowia przypomina, że reformę systemową służby zdrowia zapoczątkowała nowelizacja ustawy o działalności leczniczej, która weszła w życie 15 lipca 2016 roku. Zatrzymała ona komercjalizację i prywatyzację szpitali publicznych. Dzięki temu służba zdrowia zachowa publiczny charakter, a za zdrowie obywateli znów jest odpowiedzialne państwo – zapewnia Ministerstwo.












