Karolina Kołakowska

Artykuły autora

Nie każdy dyskomfort pracownika to mobbing - pracodawca musi to wyjaśnić

Prawo pracy HR

Otrzymanie przez pracodawcę zawiadomienia o podejrzeniu stosowania mobbingu to ważna informacja, której nie można zignorować. Niezależnie od tego, czy podjęte przez pracodawcę działania wyjaśniające potwierdzą zarzut czy nie, należy ją potraktować jako sygnał mobilizujący do wyjaśnień i wzmożenia działań profilaktycznych – piszą adwokaci Karolina Kołakowska i Mirosław Narolski.

09.08.2022

Mała „rewolucja” w Kodeksie pracy już latem

Prawo pracy Prawo unijne

Lato w 2022 r. przyniesie pracodawcom i pracownikom nie tylko wakacyjny odpoczynek, ale przede wszystkim zmiany w Kodeksie pracy, które części pracodawców mogą się nie spodobać. O ile rozwiązania z dyrektywy work-life balance nie powinny być niespodzianką, to prawdziwa rewolucja czeka pracodawców w zakresie wypowiadania umów o pracę zawartych na czas określony.

09.02.2022

Przedświąteczna zbiórka datków w firmie musi być zgodna z prawem

Prawo pracy

Zbliża się okres przedświąteczny i w wielu firmach pracodawcy, bądź pracownicy z własnej inicjatywy, zamierzają zorganizować akcje charytatywne w formie zbiórki pieniędzy, zabawek lub żywności na szczytny cel. Warto przy takich działaniach uwzględnić kwestie prawne, aby nie naruszyć przepisów o zbiórkach publicznych – piszą prawniczki Karolina Kołakowska i Julia Janik.

22.12.2021

Odprawy covidowe nadal budzą wątpliwości

Prawo pracy Koronawirus Tarcza Antykryzysowa

Po ponad roku obowiązywania ustawy w sprawie COVID-19, która wprowadziła limit odpraw wypłacanych w związku z rozwiązaniem umowy o pracę, jej art. 15gd nadal budzi wątpliwości interpretacyjne i nie daje, ani pracownikom, ani pracodawcom jasnych reguł rozliczania przy zakończeniu stosunku pracy – pisze adwokat Karolina Kołakowska.

23.08.2021

Praca zdalna – kolejne zmiany w projekcie, nie wszystkie w dobrym kierunku

Prawo pracy BHP Prawo gospodarcze

Zmiany zaproponowane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w drugiej wersji projektu dotyczącego pracy zdalnej, opublikowane 23 lipca br., nie są znaczące i nadal wywołują niepewność po stronie pracodawców, którzy obawiają się, że wiele kwestii związanych z pracą zdalną będą musieli doprecyzować w wewnętrznych regulacjach – piszą Karolina Kołakowska i Julia Janik.

14.08.2021
1  2  3    
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski