Sylwia Gortyńska

Artykuły autora

Rząd chce zmienić sposób szacowania skutków suszy

Samorząd terytorialny Środowisko

Rolnicy wciąż czekają na odszkodowania za likwidację skutków ubiegłorocznej suszy, a w tym roku może być kolejna. Rząd pracuje więc nad usprawnieniem procedury szacowania strat. Chce korzystać ze sztucznej inteligencji, jedną z propozycji jest też ubezpieczenie spadku dochodów, zamiast ubezpieczania plonów. Mowa jest także o lepszym gospodarowaniu zasobami wody.

06.03.2020

MEN zapowiada rozmowy z samorządami o finansach oświaty

Finanse samorządów Finansowanie oświaty Zarządzanie oświatą

Ministerstwo edukacji zapewnia, że chce wprowadzać zmiany w oświacie. Wskazuje na mankamenty, które wymagają zmian i zapowiada, że będzie o nich rozmawiać z samorządami i związkami zawodowymi. Pierwsze spotkanie, poświęcone m.in. subwencji oświatowej, ma odbyć się 21 sierpnia br. w Warszawie.

13.08.2019

Brakuje klimatu dla rodziców zastępczych

Samorząd terytorialny Pomoc społeczna

Skoro rodzice zastępczy mają zapewniać bezpieczeństwo powierzonym im dzieciom, to sami powinni czuć się bezpieczni. Umowy o pracę są koniecznością i prędzej czy później ten problem musi być rozwiązany – mówi Prawo.pl Joanna Luberadzka-Gruca, ekspert Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej.

13.07.2019

Piła chce 5 mln złotych od państwa za realizację zadań zleconych

Finanse publiczne Finanse samorządów

Jeśli administracja rządowa zleca wykonanie swoich zadań samorządom, to powinna przekazać im takie środki finansowe, które pozwolą na ich wykonanie. Niestety, tak się nie dzieje, a samorządy są zmuszane do uruchamiania środków własnych. Dlatego kolejne pozywają Skarb Państwa o zwrot kwot, które dołożyły.

13.07.2019

Mieszkańcy nie chcieli oceniać raportów o stanie samorządów

Samorząd terytorialny

Do 30 czerwca br. wszystkie samorządy przeprowadziły sesje, podczas których debatowały nad raportami o stanie swoich jednostek. Zgodnie z nowymi przepisami w dyskusji na ten temat na forum rady mogli brać udział mieszkańcy gmin i miast. W praktyce jednak z takiej możliwości nie korzystali.

08.07.2019
1  2  3  4  5    
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski