Fundacja Sunflowers rozpoczęła rekrutację do pierwszej w Polsce Letniej Szkoły Międzynarodowego Prawa Karnego.
Zmień język strony
Prawo.pl
Katarzyna Kubicka-Żach

Katarzyna Kubicka-Żach

Przez kilkanaście lat pracowała w Polskiej Agencji Prasowej, gdzie współtworzyła serwis samorządowy, a następnie kierowała tym portalem. Koordynowała projekty dla Ministerstwa Rozwoju i NBP, związane z funduszami unijnymi oraz finansami samorządów. Podczas reformy samorządowej w 1998 roku współpracowała z pełnomocnikiem rządu prof. Michałem Kuleszą przy zmianie ustaw administracyjnych. Zasiada w jury konkursów związanych z tematyką samorządową, m.in. w organizowanym przez Fundację im. Stefana Batorego.


Kontakt: Katarzyna.Kubicka@wolterskluwer.com

Artykuły autora
stop

Platforma Obywatelska złoży wniosek o wotum nieufności wobec minister edukacji

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że w przyszłym tygodniu PO zgłosi w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej. Zdaniem PO polskie szkolnictwo to dziś chaos i upadek.

Miejski fonomonitoring możliwy, ale tylko w jedną stronę

Przez monitoring miejski nie można podsłuchiwać rozmów. Prawo pozwala na komunikację „w jedną stronę”, np. upominającego przez głośnik strażnika. Według ekspertów fonomonitoring zwiększa poczucie bycia pod obserwacją. Jednak w praktyce kamery z funkcją głosową umożliwiają natychmiastową interwencję i… oszczędności dla miasta.
nieruchomosci

Rząd chce poprawić przepisy o przekształcaniu użytkowania we własność

Resort rozwoju oficjalnie zapowiada zmianę ustawy o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność. Jak już informowaliśmy, według samorządów za mało czasu przewidziano na wydanie ogromnej liczby zaświadczeń. Ich obawy potwierdzają statystyki – przez 3 miesiące wydano dokumenty tylko kilku procentom uprawnionych.
dzieci

Radni powinni decydować, czy dotować pobyt w żłobku dziecka z innej gminy

Narzucanie gminom rozwiązań dotyczących pokrywania kosztów pobytu dziecka z innej gminy w żłobku nie jest według resortu rodziny zasadne. Zdaniem samorządowców decyzja, czy dotacja przysługuje tylko na dzieci z terenu danej gminy, powinna należeć do radnych.
owoce jagody truskawki jablka maliny jezyny

Problemy z selektywną zbiórką odpadów bio mogą spowodować podwyżki cen

Odpady biodegradowalne odbierane są najczęściej, a ich segregacja dużo kosztuje. Według ekspertów potrzebne są rozwiązania przejściowe, zwłaszcza w zakresie zagospodarowania bioodpadów kuchennych. Jeśli nie zachęci się do tego mieszkańców, koszty poniosą gminy i my wszyscy.