NIK krytycznie o gminnej działalności przeciwpowodziowej

Samorząd terytorialny

Samorządy nie podejmują wystarczających działań, by chronić mieszkańców przed skutkami powodzi - wynika z raportu NIK. Gminy m.in. nie ograniczyły zabudowy na terenach zalewowych, a w pozwoleniach na...

31.03.2014

Zastępca notariusza bezrobotnym?

Rynek

Niejasne są przepisy dotyczące statusu zastępców notarialnych alarmują przedstawiciele Krajowej Rady Notarialnej. Część z osób posiadających ten status pracuje w kancelariach notarialnych, ale...

31.03.2014

W piątek Noc Sów w Kudypach

Środowisko

Podolsztyńskie Nadleśnictwo Kudypy organizuje w piątek Noc Sów, podczas której miłośnicy przyrody będą mogli wysłuchać prelekcji o tych ptakach i tropić je w terenie.

31.03.2014

Pracodawcy RP tworzą własny komitet podatkowy

Organizacja Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej powołała Komitet Podatkowy - zespół doradczy, który będzie poddawał pod publiczną debatę założenia projektowanych rozwiązań prawno-podatkowych.

31.03.2014

Wspólnie przeciwko stresowi w pracy

Związki zawodowe i organizacje pracodawców przyjęły wspólne rekomendacje dotyczące zwalczania stresu związanego z pracą. Z inicjatywą takich działań wyszedł NSZZ Solidarność.

31.03.2014

Pielęgniarki będą wypisywały recepty bez szkolenia

Według planów Ministerstwa Zdrowia pielęgniarki od 2016 roku będą mogły przepisywać niektóre leki. Jednak nie będą musiały się dodatkowo szkolić. Minister Bartosz Arłukowicz uważa, że posiadają...

31.03.2014

Od wtorku zaczyna się egzamin komorniczy

Prawnicy

W dniach 1-2 kwietnia 2014 r. odbędzie się egzamin komorniczy. Przystąpi do niego około 630 zdających, które będą oceniane przez 7 komisji.

31.03.2014

Co czwarty nauczyciel był prześladowany w internecie

Z cyberprzemocą ze strony uczniów zetknął się co czwarty nauczyciel. Pedagodzy rzadko zgłaszają sprawę na policję, a dyrekcja i rodzice uczniów często bagatelizują problem donosi Gazeta Wyborcza.

31.03.2014