Szczecin: lekarz wyłudził 175 tys. zł za leczenie kolonistów
Lekarz prowadzący niepubliczny zakład opieki zdrowotnej w województwie zachodniopomorskim wykazał, że udzielił ponad 3900 świadczeń i wystawił rachunki dla NFZ na ponad 175 tys. zł. Większość pacjentów stanowiły dzieci z kolonii i obozów, które przyjeżdżały w okresie wakacji w rejon działalności przychodni. 90 procent wykazanych świadczeń nie zostało udzielonych. Do tej pory zarzuty oszustwa i fałszowania dokumentów usłyszało dwóch lekarzy i pielęgniarka.







