Decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

5 października 2014 policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP weszli do jednego z garaży na terenie Wrocławia. Tam, na gorącym uczynku wytwarzania płynnej postaci narkotyku, funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca Dolnego Śląska. W trakcie przeszukania pomieszczenia policjanci zabezpieczyli 2,8 litra płynnego środka psychoaktywnego. Wstępne badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to GHB, tzw. pigułka gwałtu.

Podczas przeszukania zajmowanego przez 25-latka mieszkania, śledczy zabezpieczyli jeszcze 1,5 kilograma tego samego środka będącego w trakcie obróbki - tym razem w postaci proszku. Oprócz gotowego narkotyku policjanci znaleźli również sprzęt, dużą ilość półproduktów służących do wytwarzania substancji odurzających oraz prawie 50 gramów marihuany.

W tym samym czasie funkcjonariusze CBŚ na terenie miasta zatrzymali kolejnego 25-latka mającego związek z tą sprawą. 7 października 2014 prokurator Prokuratury Okręgowej w Opolu przedstawił obu zatrzymanym zarzut wytwarzania, wbrew przepisom ustawy, substancji psychotropowych. Jeden z nich usłyszał także zarzut posiadania marihuany.

Obaj mieszkańcy województwa dolnośląskiego, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Czyn ten jesz zagrożony jest karą  pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Tzw. "pigułki gwałtu" są wykorzystywane zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Coraz częściej celem ich stosowania jest okradzenie ofiary, na przykład poprzez płacenie przez nią za pomocą karty płatniczej.