Pakiet wierzycielski: urzędy będą mogły zawrzeć ugodę
1 czerwca 2017 r. weszła w życie kompleksowa nowelizacja licznych ustaw zwana pakietem wierzycielskim. Przewiduje ona m.in. upoważnienie dla jednostek sektora finansów publicznych do zawierania ugód, gdy spełnione są określone warunki. Daje to nadzieję na zmianę postawy podmiotów publicznych na bardziej elastyczną i otwartą na dialog z partnerami z sektora prywatnego ale czy na pewno do tego dojdzie?









