Wchodzi w życie ustawa dotycząca wspólnot gruntowych

Przekształcanie wspólnot gruntowych we współwłasność, co umożliwi zakładanie ksiąg wieczystych, opodatkowanie i sprzedaż tych gruntów - zakłada m.in. znowelizowana ustawa, która wchodzi w życie wraz...

01.01.2016

Koniec z obowiązkiem szkolnym dla sześciolatków

Sejm zniósł obowiązek szkolny dla 6-latków i przedszkolny dla 5-latków nowelizując ustawę o systemie oświaty. Zdecydowano, że dzieci będą obowiązkowo rozpoczynać naukę dopiero w wieku 7 lat, po...

30.12.2015

Zmiany w przepisach ws. ewidencji gruntów i budynków

Samorząd terytorialny

W wyniku nowelizacji przepisy rozporządzenia ws. ewidencji gruntów i budynków zostały doprecyzowane oraz dostosowane do znowelizowanej ustawy - Prawo geodezyjne i kartograficzne.

28.12.2015

W Sejmie o zmianach w systemie oświaty

Na rozpoczynającym się we wtorek posiedzeniu Sejm zajmie się ustawą o systemie oświaty dotyczącą obowiązku szkolnego i uprawnień kuratorów.

28.12.2015

Szkoła sprawdzi przeszłość pracownika

Resort sprawiedliwości przygotował projekt ustawy mającej zapobiegać przestępstwom na tle seksualnym. Przewiduje ona m.in. nowe obowiązki dla szkół.

24.12.2015

Wzrośnie dotacja na przedszkola

Gminy dostaną więcej pieniędzy na finansowanie wychowania przedszkolnego. Ma to związek z przywróceniem poprzednich zasad dotyczących obowiązku szkolnego sześciolatków.

22.12.2015