Trudniej o doktorat i habilitację
Obowiązujące od października 2011 r. przepisy miały ułatwić karierę naukową dzięki przyspieszeniu i uproszczeniu procedur. Tymczasem z danych Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów wynika, że przez...
Obowiązujące od października 2011 r. przepisy miały ułatwić karierę naukową dzięki przyspieszeniu i uproszczeniu procedur. Tymczasem z danych Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów wynika, że przez...
Uprawiamy wzajemne oszukańcze praktyki. My ratujemy swoje etaty, studenci się nie uczą, bo już zauważyli, że nie muszą - mówi prof. Ewa Nawrocka z Uniwersytetu Gdańskiego. Film z jej sensacyjnym...
Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później- to temat spotkania prof. Ewy Łętowskiej ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego, które odbędzie się we wtorek 8 maja 2012 r. o godz. 18:30 na Wydziale Prawa...
Od nowego roku akademickiego studenci zamieszkają w jednej z kamienic przy ul. Teatralnej. - To pilotażowy projekt. Jeśli się sprawdzi, zaczniemy zamieniać w akademiki więcej mieszkań w śródmieściu -...
Protesty społeczne na Bliskim Wschodzie i w Afryce będą punktem wyjściowym w dyskusji podczas Ogólnopolskiej Konferencji "Inter arma silent leges" organizowanej w Łodzi.
Reguły deregulacji, czyli dlaczego dobre prawo i wolny rynek leżą w interesie większości obywateli - to tytuł wykładu, jaki dzisiaj na Uniwersytecie Warszawskim wygłosił Minister Jarosław Gowin.
Prezydent USA Barack Obamazabiegao głosy studentów uniwersytetów. Obiecuje czasowąobniżkę oprocentowania kredytów studenckich.
Jednemu ze starszych wykładowców płockiej filii Politechniki Warszawskiej tamtejsza prokuratura postawiła 32 zarzuty, dotyczące tylu właśnie przypadków przyjęcia przez niego od studentów korzyści...
W dyskusji rozpoczętej przez Prezesa PZU, który zarzucił polskim uczelniom produkowanie absolwentów nieprzydatnych do pracy, głos zabrali studenci. Zgadzają się z pracodawcami.
Tylko do 29 kwietnia trwa rekrutacja na wolontariat zagraniczny Discover China. Dzięki niemu studenci i absolwenci każdego kierunku, z całej Polski mogą wyjechać do Chin.
Aż 75 proc. firm ma problemy ze znalezieniem pracowników. Dyplom magistra nie daje już etatu donosi Rzeczpospolita.
Jakub Sawulski z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu zdobył najwyższą przyznaną nagrodę w VI edycji Wiosennej Szkoły Leszka Balcerowicza zorganizowanej przez Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Ponad stu uczących się w Polsce studentów zagranicznych wzięło w sobotę udział w finale turnieju ESN Olympics, zorganizowanym przez stowarzyszenie Erasmus Student Network.
Studenci Uniwersytetu Śląskiego nagrali kolejnego LipDuba. Większość polskich uniwersytetów może pochwalić się co najmniej kilkoma tego typu wideoklipami.
Pracodawcy, rektorzy szkół i minister nauki będą rozmawiać o tym, jak dostosować szkolenie na wyższych uczelniach do oczekiwań biznesu.
Leszek Blanik, Sylwia Gruchała, Iwona Guzowska, Mateusz Kusznierewicz i inni sportowcy podejmą próbę oceny kondycji polskich rozwiązań prawnych dotyczących sportu.
Ochrona danych osobowych kandydatów do pracy przetwarzanych w sieci informatycznej - to temat konkursu organizowanego przez GIODO. Na najlepszych czekają praktyki w Biurze GIODO.
Sąd Najwyższy nie zgadza się ze stanowiskiem Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej i uważa, że aplikantowi zwolnionemu od świadczenia pracy w sferze budżetowej na czas odbywania aplikacji należy...
Co dziesiąty polski bezrobotny ma wyższe wykształcenie, a pracodawcy nadal narzekają na brak wykwalifikowanych pracowników.
Ponad 61 proc. przedsiębiorców mazowieckich negatywnie ocenia możliwość nawiązania potencjalnej współpracy z uczelniami wyższymi - wynika z badania przeprowadzonego w ramach projektu Akademickie...