Bezpłatne badanie Czy Twoja organizacja podlega regulacjom UKSC? Sprawdź w kilka minut, wypełniając kwestionariusz samoidentyfikacji
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl
Agnieszka Pochrzęst- Motyczyńska

Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska

Redaktor prowadząca sekcję Zdrowie

Od lat specjalizuje się w tematyce ochrony zdrowia. Przez 11 lat była dziennikarką „Gazety Wyborczej”, następnie - Polskiej Agencji Prasowej.
Wielokrotnie nagradzana za publikacje dotyczące tematyki zdrowotnej – m.in. jest  laureatką ogólnopolskiego konkursu na Dziennikarza Medycznego Roku, w kategorii publicystyka prasowa.

Kontakt: Agnieszka.Pochrzest@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Fizjoterapeuci i diagności nadal głodują i zaostrzają protest

Fizjoterapeuci i diagności od poniedziałku zaostrzają protest. Kolejne organizacje związkowe diagnostów chcą wstępować w spory zbiorowe z dyrekcjami swoich szpitali. - Z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego, obchodzonego 27 maja, planujemy akcję solidarnościową z osobami głodującymi, polegającą na nieobecności w pracy na podstawie urlopu na żądanie lub na oddawaniu krwi – zapowiedziała Agnieszka Gierszon ze Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych.
znicze cmentarz

Miasta czekają na zmianę prawa o cmentarzach

Archaiczne przepisy o cmentarzach i chowaniu zmarłych nie przystają do czasów, w których coraz częstsze są kremacje, rozsypywanie prochów, czy trzymanie urn w domu. Miastom brakuje terenów pod cmentarze, budują więc kolumbaria, ale prawo jest tu niepotrzebnie zbyt restrykcyjne. Nad projektem zmian pracuje Główny Inspektor Sanitarny.
emeryt rencista zus pieniadze

Od lipca w ochronie zdrowia podwyżki od 430 do 215 zł dla najmniej zarabiających

4200 zł – taka stawka będzie obowiązywała od 1 lipca 2019 r. – podał w środę minister zdrowia. To oznacza podwyżki dla osób najmniej zarabiających. Według ministerstwa - po tej zmianie - osoby z wyższym wykształceniem mogą liczyć na podwyżki z wysokości 430 zł, a osoby z niższym – na 215 zł.

Dodatkowe miliony NFZ zamiast na leczenie pójdą na podwyżki

Na samą rehabilitację w tym półroczu Fundusz ma przekazać dodatkowe 200 mln złotych. Na psychiatrię - 120 mln złotych. Ale to wcale nie oznacza, że będzie więcej pieniędzy na leczenie pacjentów. Resort chce, by z tych pieniędzy dyrektorzy szpitali dali podwyżki dla pracowników, którzy ich do tej pory nie dostali. Kolejka chętnych jest długa.

Szpitale powiatowe: Minister wprowadza w błąd, nie mamy pieniędzy na podwyżki

Według Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych minister zdrowia podaje opinii publicznej i pracownikom szpitali nieprawdziwe informacje na temat finansowania szpitali. Składa także obietnice bez pokrycia dotyczące możliwości wzrostu wynagrodzeń dla grup zawodowych, które zostały pominięte przy wzroście wynagrodzeń.