1920x60_lex_cyberbezpieczenstwo_i_2026
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl
Monika Sewastianowicz

Monika Sewastianowicz

Redaktor prowadząca sekcje: Oświata i Studenci.

Od lat związana z wydawnictwem Wolters Kluwer Polska, głównie z serwisami: LEX Prawo Oświatowe i LEX Windykacje. Współpracuje z czasopismami: "Dyrektor Szkoły" i "Wczesna Edukacja". Jest radcą prawnym.


Kontakt: M.Sewastianowicz@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Zmiana w procedury cywilnej ograniczy popyt na porady prawne?

Resort sprawiedliwości chce, by sąd omawiał ze stronami, jakie podstawy prawne może zastosować w przypadku ich żądań. Rządowe Centrum Legislacji zwraca uwagę, że taka zmiana może sprawić, że zamiast korzystać z porad prawnych strony mogą od razu zwrócać się do sądu.

Biblioteki będą lepiej wspierać rozwój placówki

Resort edukacji chce poszerzyć zakres zadań bibliotek pedagogicznych. Mają one lepiej wspierać funkcjonowanie szkół.

Pensja nauczyciela w Polsce trzykrotnie mniejsza od pensji w innych krajach OECD

Najniższa roczna pensja nauczyciela w Luksemburgu wynosi 73 tys. dolarów - informuje Dziennik Gazeta Prawna, powołując się na najnowszy raport OECD. Polscy pedagodzy pod względem zarobków znaleźli się na szarym końcu.

Przedszkola bez dotacji, rodzice zapłacą więcej

Mimo obietnic rządu budżet na 2013 r. nie przewiduje dodatkowych 500 mln. dotacji na żłobki i przedszkola - donosi Dziennik Gazeta Prawna. Oznacza to, że rodzice prawdopodobnie zapłacą więcej.

Polski nauczyciel pracuje najkrócej na świecie

Nauczyciel w Polsce pracuje 162 minuty przy tablicy - informuje Rzeczpospolita. To najniższy wymiar pracy spośród wszystkich najlepiej rozwiniętych gospodarek świata.