Jaki organ jest właściwy do wydania zezwolenia na przetwarzanie zużytych tonerów?
Pytanie pochodzi z publikacji Prawo Ochrony Środowiska: Starosta przed 2015 rokiem wydał zezwolenie na odzysk zużytych tonerów. Czy w świetle obowiązujących przepisów prawnych, kiedy to tonery są traktowane jako zużyte urządzenia, zezwolenie na ich przetwarzanie powinien wydać marszałek województwa według art. 4 pkt 3 ustawy z 11.09.2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (Dz.U. z 2015 r. poz. 1688) dalej u.z.s.e.e.?







