Szkoła sprawdzi przeszłość pracownika

Resort sprawiedliwości przygotował projekt ustawy mającej zapobiegać przestępstwom na tle seksualnym. Przewiduje ona m.in. nowe obowiązki dla szkół.

24.12.2015

Wzrośnie dotacja na przedszkola

Gminy dostaną więcej pieniędzy na finansowanie wychowania przedszkolnego. Ma to związek z przywróceniem poprzednich zasad dotyczących obowiązku szkolnego sześciolatków.

22.12.2015

Obwiniony nauczyciel nie wymusi zeznania

Obwiniony nauczyciel nie weźmie udziału w przesłuchaniu świadka w postępowaniu dyscyplinarnym. Weszła w życie nowelizacja rozporządzenia w tej sprawie.

10.12.2015

Ważne zmiany w zasadach techniki prawodawczej

Samorząd terytorialny

Wprowadzenie nowej kategorii przepisów - przepisów epizodycznych oraz wyodrębnienie przepisów o karach pieniężnych przewiduje nowelizacja rozporządzenia w sprawie Zasad techniki prawodawczej.

04.12.2015

Zmiany przepisów ws. pomocy repatriantom

Samorząd terytorialny

Nowe przepisy zmieniają terminy składania wniosków o przyznanie powiatowi i gminie dotacji na działania związane z udzielaniem pomocy repatriantom. Termin 30-dniowy zastąpiony został terminem...

30.11.2015

Zakaz stadionowy skuteczniejszy niż dotychczas

Dotychczas zakaz stadionowy był często obchodzony przez chuliganów. Nowelizacja kodeksu karnego ma spowodować, że zakaz ten będzie faktycznie eliminował prowodyrów zamieszek z udziału w imprezach...

26.11.2015