Nanoklatki z DNA dostarczą leki do organizmu
Leki można dostarczać do organizmu w nanoklatkach zbudowanych z fragmentów DNA taką technologię przyszłości opracowali badacze z kanadyjskiego uniwersytetu McGill.
Leki można dostarczać do organizmu w nanoklatkach zbudowanych z fragmentów DNA taką technologię przyszłości opracowali badacze z kanadyjskiego uniwersytetu McGill.
W miejscowości Pustynia w województwie podkarpackim powstanie laboratorium firmy Olimp o powierzchni ponad 7 tys. mkw. W supernowoczesnym ośrodek badawczo-rozwojowy prace znajdzie kilkadziesiąt osób.
Polska firma InTENSO stworzyła unikalną aplikację na urządzenia mobilne. Dzięki nowemu wdrożeniu pacjentom o przyjmowaniu leków przypomni telefon.
Budowanie społecznej świadomości na temat mózgu i chorób neurodegeneracyjnych - to cel powołanej wczoraj (4 września) Polskiej Rady Mózgu.
Polsko-Amerykańska Klinika Serca w Kędzierzynie Koźlu wzbogaciła się o nowy blok operacyjny z angiografem, dzięki któremu możliwe staje się m.in. wszczepianie kardiowerterów-defibrylatorów oraz...
Najbliższe szkolenie w ramach projektu Akademia NFZ odbędzie się że w dniach 25-26 września 2013 r. w godzinach 9-16.30 w Kielcach.
Stowarzyszenie Fizjoterapeutów zorganizowało konferencję pt. Pacjenci w rękach pseudospecjalistów. Konsekwencje braku ustawy o zawodzie fizjoterapeuty.
Ponad trzy czwarte Polaków nie wie, czym są choroby autoimmunologiczne, do których należą m.in. łuszczyca i nieswoiste zapalenia jelit wykazało badanie wykonane przez Instytut Badania Opinii Homo...
Z raportu komisji śledczej powołanej w związku z korupcją w transplantologii, wynika że w klinice transplantologii w Lipsku, nagminnie łamano prawo jest podczas przeszczepów wątroby.
Rzuć palenie - masz dla kogo żyć. Zadzwoń pod nr telefonu 0 801 108 108 - to jedno z 14 nowych ostrzeżeń, które będą umieszczane na opakowaniach papierosów. Ministerstwo Zdrowia przygotowało projekt...
Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych zgłosiła w czwartek postulat, by wykonujących te zawody zobowiązać do zgłaszania prezesowi Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych niepożądanego działania...
Małopolskie szpitale do końca sierpnia wydały 120 mln zł więcej, niż dostały w ramach tegorocznych kontraktów z NFZ.
Ponad 100 pracowników szpitala w Wołominie pikietowało w czwartek warszawską siedzibę Mazowieckiego Oddziału NFZ, domagając się zwiększenia kontraktu dla szpitala.
Od 1 września 2013 r. zaczęło obowiązywać nowe rozporządzenie o produktach biobójczych (UE) nr 528/2012, które zastąpiło Dyrektywę 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącą wprowadzania do...
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się z wnioskiem do Naczelnego Sądu Administracyjnego o rozstrzygnięcie kwestii dopuszczalności zaskarżenia potwierdzenia skierowania na leczenie uzdrowiskowe.
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do ministra zdrowia o wyjaśnienie wątpliwości do dopuszczalności zatrudniania kapelanów w hospicjach.
Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy wezwał w wydanym przez siebie komunikacie do udziału w manifestacji przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w środę 11 września 2013r. o godzinie 12.00.
Toksyny wytwarzane przez bakterię bacillus cereus, czyli laseczkę woskową, była prawdopodobnie przyczyną masowego zatrucia pokarmowego pacjentów szpitala w Dobrym Mieście i podopiecznych Domu Pomocy...
Temat starzejącego się społeczeństwa i wyzwań stojących przez systemem ochrony zdrowia rozgrzał dyskusję podczas XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju.
W sieci powstał pierwszy portal, dzięki któremu pacjenci mogą wyrazić lekarzom wdzięczność i uznanie za opiekę. W serwisie - oprócz Platformy podziękowań za leczenie - stworzony zostanie 'pozytywny'...