Andrzej Mazurowski

Artykuły autora

Nowelizacja ustawy ma uprościć procedury pogrzebowe

Prawo gospodarcze Małe i średnie firmy

Pierwsza kompleksowa nowelizacja Prawa Pogrzebowego od lat trzydziestych XX wieku ma w znaczny sposób usprawnić, a przy tym uprościć, działanie wielu firm zajmujących się na co dzień organizacją i realizacją usług pogrzebowych. Zmiany obejmą m.in. funkcjonowanie krematoriów, przechowywanie i transport ciał, a także zatrudnienie w przedsiębiorstwach pogrzebowych.

06.05.2022

Tymczasowe aresztowanie narzędziem prokuratora, nadzór sądu iluzoryczny

Prawo karne Wymiar sprawiedliwości Prokuratura

Tymczasowy areszt to anachronizm z czasów, w których tylko izolacja podejrzanego umożliwiała przeprowadzenie postępowania przygotowawczego przez organy śledcze. W tej chwili, w dobie tak naprawdę wszechobecnego nadzoru, chociażby elektronicznego, nad naszym życiem, całość faktów jest już ustalona w postępowaniu przygotowawczym przed aresztowaniem - ocenia Tymon Kulczycki,

16.09.2021

Poznańscy radcowie prawni doradzali na festiwalu Pol’and’Rock

Prawnicy

Prawne aspekty nierówności płci na rynku pracy, jak również wykluczenia niektórych grup społecznych - to najczęściej zgłaszane problemy podczas warsztatów prawnych zorgazowanych przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu podcza tegorocznego 27 PolandRock Festivalu, na terenie zachodniopomorskiego lotniska Makowice – Płoty.

10.08.2021

Zarządca chce cofnąć sprzedaż firmy, a jej pozycja zagrożona

Prawo cywilne Prawo gospodarcze

Szwajcarska spółka ma zakaz rozporządzania i obciążania udziałów oraz akcji w zakupionej jesienią 2019 roku firmie do czasu stwierdzenia ważności umowy sprzedaży – taką decyzję o zabezpieczeniu podjął warszawski Sąd Okręgowy, przyznając prawo wykonania praw korporacyjnych zarządcy restrukturyzacyjnemu. - To może mieć negatywny wpływ na pozycję rynkową firmy

15.07.2021

Branża targowa też ze wsparciem, ale nie cała

Prawo gospodarcze Koronawirus Tarcza Antykryzysowa

Sejm uchwalił w piątek ustawę o pomocy dla branży turystycznej. Znalazł się w niej także zapis dotyczący branży targowej, na mocy którego wsparcie objąć ma tylko organizację targów. Pomimo apelu skierowanego do rządu przez Polska Izbę Przemysłu Targowego, pomocy nie dostaną firmy projektujące i budujące stoiska, jak również transportowe i zajmujące się spedycją targową.

17.08.2020
1  2    
ukraine Переклади на українську
poland Przetłumacz na polski