15 lipca br. Państwowa Agencja Atomistyki otrzymała zgłoszenie o kradzieży aparatu gammagraficznego (defektoskopu), służącego do prześwietlania różnego rodzaju materiałów (np. spawów).
Czy dostaniemy rabat, jeśli wpłacimy całość za mieszkanie, zamiast dokonywać wpłat według harmonogramu w miarę postępu prac na budowie? Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl sprawdzili, czy w takim przypadku deweloperzy udzielają upustu i co kupujący mogą zyskać w drodze indywidualnych negocjacji.
Portale społecznościowe pomagają budować wizerunek firmy
Tylko co piąta firma prowadzi sprzedaż przez internet i jest obecna w mediach społecznościowych. Social media pomagają budować relacje z klientami, słuchać ich opinii i odpowiednio na nie reagować. Dobrze prowadzana komunikacja w internecie może być skuteczniejsza niż reklama.
Jak pokonać trudności w eksporcie?
Największym problemem eksportera jest znalezienie wiarygodnego kontrahenta. Inną równie dokuczliwą bolączką jest biurokracja związana z handlem poza Polską. Tak twierdzi prawie 1/3 małych i średnich przedsiębiorstw badanych w ramach Bibby MSP Index.
Elektroniczny Punkt Kontaktowy zyskał wysoką ocenę KE
W czerwcu 2015 r. Komisja Europejska przeprowadziła trzecią weryfikację działalności Pojedynczych Punktów Kontaktowych w 31 krajach. Zdaniem KE, Polska poczyniła znaczące postępy w elektronizacji procedur administracyjnych, a utworzony na mocy przepisów ustawy o swobodzie działalności gospodarczej elektroniczny Punkt Kontaktowy znalazł się w gronie najlepiej ocenianych projektów.