1920x60_lex_cyberbezpieczenstwo_i_2026
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

PAP

Artykuły autora

WSA: unieważnić habilitację można w każdym czasie, ale ważny jest dorobek

Sprawa miała niecodzienny przebieg. Dr Piotr O. grafik z warszawskiej ASP uchwałą Rady Wydziału otrzymał w 2001 roku habilitację. Po 12 latach ten stopień Wydział mu odebrał, gdyż uznał, że artysta popełnił plagiat w swojej pracy kwalifikacyjnej poświęconej twórczości Henryka Tomaszewskiego.

Ukraina chce zamawiać polskie tramwaje

Ukraina zamówiła niedawno tramwaje z Pesy. Teraz chce też u siebie postawić zakład produkcyjny.

UOKiK proponuje zmiany w prawie chroniące prawa konsumentów-seniorów

Konsumenci-seniorzy są często oszukiwani i namawiani do kupna kosztownych sprzętów; potrzebne są zmiany prawne, które będą temu przeciwdziałać - wskazują: UOKiK, MRPiPS oraz IH. Rozważany jest obowiązek nagrywania pokazów połączonych ze sprzedażą, na które zapraszane są osoby starsze.

"Głośno o deformie" - manifestacja przeciwko reformie edukacji

O pogorszeniu się warunków nauki uczniów mówili rodzice krytykujący reformę edukacji podczas manifestacji Głośno o deformie. Wskazywali m.in. na przepełnienie szkół i naukę w systemie zmianowym; według nich nie jest to incydentalne, ale dzieje się tak w wyniku reformy w całym kraju.

Bytom: raport ws. nielegalnego składowania odpadów trafi do organów ścigania

Przygotowany na zlecenie władz Bytomia raport ws. nielegalnego składowania odpadów trafi do organów ścigania zapowiedział prezydent Damian Bartyla. Zaapelował też o zmiany prawa zwiększające skuteczność walki z tym procederem.