Lewiatan: możliwość pobierania opłat przez szpitale może spowodować nadużycia
Projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej ma umożliwić szpitalom publicznym pobieranie opłat za oferowane świadczenia. Ma też zakazać oddawania w dzierżawę, najem, użytkowanie i użyczenie przez placówki publiczne aktywów trwałych, takich jak laboratoria czy stacje dializ. Według Konfederacji Lewiatan umożliwienie szpitalom pobierania pieniędzy za usługi zdrowotne po wyczerpaniu ryczałtu jest prostą drogą do nadużyć.












