NIK: przybywa chorych na cukrzycę, a profilaktyka i leczenie jest niewystarczające
Działania systemu ochrony zdrowia służące zapobieganiu, wczesnemu wykrywaniu oraz leczeniu cukrzycy typu 2 były niewystarczające – takie wniosek wypływa z kontroli Najwyższej Izby Kontroli. Ciągle przybywa nowych chorych. Nie ma ogólnopolskiej strategii przeciwdziałania i leczenia cukrzycy, więc działania w tym zakresie miały w większości charakter doraźny. Wciąż brakuje też diabetologów, a liczba pacjentów oczekujących na wizytę w poradni diabetologicznej i na hospitalizację rośnie.










