Pierwsi absolwenci katowickich uczelni podczas inauguracji nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym otrzymają Kartę Absolwenta uprawniającą ich do korzystania z uczelnianego programu SPA.
Studiujesz prawo bądź jesteś absolwentem tego kierunku? Marzysz o karierze adwokata bądź radcy prawnego? Dobrze się składa, masz szansę na dobry start. Jedna z najlepszych kancelarii adwokackich w kraju rusza z projektem Zostań mecenasem.
Uniwersytet Zielonogórski kolejną uczelnią kształcącą przyszłych prawników
Dla studenta
Uruchomienie Wydziału Prawa i Administracji to największy sukces Uniwersytetu Zielonogórskiego u progu nowego roku akademickiego. Po raz pierwszy próg uczelni przekroczyło 5 tys. 336 studentów, a niemal co dziesiąty z nich wybrał właśnie administrację lub prawo.
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zyska nowy obiekt
Dla studenta
Ponad 10 tys. studentów rozpoczęło we wtorek nowy rok akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (UEP). Od letniego semestru uczelni przybędzie nowy obiekt kończony właśnie budynek Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych.
Na Uniwersytecie Śląskim rusza akademia dyplomacji
WydarzeniaDla studenta
Akademię Dyplomacji dla polityków, urzędników, biznesmenów i studentów otwiera Uniwersytet Śląski w Katowicach. Zainteresowani będą się uczyć sztuki dyplomacji w teorii i praktyce. Przewidziano m.in. zajęcia z negocjacji, etykiety, retoryki, autoprezentacji.
Wiceszef MEN o sojuszu szkół zawodowych i pracodawców
Szkoła zawodowa i pracodawca to sojusznicy, którzy mają ten sam cel dobrze przygotować przyszłego pracownika do wykonywania zadań zawodowych, które postawi przed nim stanowisko pracy powiedział sekretarz stanu Tadeusz Sławecki podczas konferencji Kształcenie zawodowe potrzeby czy konieczność w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Wystartował ministerialny portal dla osób planujących rozpoczęcie studiów
Dla studenta
Resort nauki zakończył konsultacje na temat portalu Wybierz Studia, skierowanego do osób planujących rozpoczęcie nauki w szkołach wyższych. Uzupełniony o najświeższe dane m.in. liczbę przyjętych na poszczególne kierunki, zaczyna działać od wtorku 30 września.
Russell J. Quaglia: ucznia trzeba traktować jak partnera
Uczniów trzeba traktować jak partnerów. Ważne jest, by mieli poczucie współdziałania i doceniali to doświadczenie - uważa dr Russell J. Quaglia, zajmujący się rozwojem metod wspomagania uczniów. O swoich poglądach opowie podczas XVI Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół i Przedszkoli.
Z nowym rokiem akademickim znikają przepisy o opłacie za drugi kierunek studiów
Dla studenta
Od nowego roku akademickiego studenci będą mogli studiować bezpłatnie na wielu kierunkach, a wynalazcy z uczelni będą mieli więcej do powiedzenia przy urynkawianiu innowacji. 1 października wchodzą w życie najważniejsze przepisy noweli ustawy o uczelniach.
MNiSW: celem szkół wyższych powinno być ich umiędzynarodowienie
Dla studenta
Najważniejszymi celami uczelni powinno być umiędzynarodowienie tych ośrodków, podnoszenie jakości nauczania i innowacyjności badań, a także kształcenie, które pozwoli absolwentom znaleźć pracę - mówiła w poniedziałek szefowa resortu nauki Lena Kolarska-Bobińska.
W sobotę 27 września 2014 r. po raz dziewiąty przeprowadzone zostały państwowe egzaminy wstępne na aplikacje: adwokacką, radcowską, notarialną oraz po raz siódmy odbył się państwowy egzamin konkursowy na aplikację komorniczą.
RPD: liczba dzieci w oddziałach przedszkolnych i szkolnych powinna zostać bez zmian
NIK o skuteczności rządowego programu "Wyprawka szkolna"
MEN: „wyprawka szkolna” mniejsza, bo mniej zgłoszeń
Niewykorzystanie części funduszy na Wyprawkę szkolną to skutek mniejszej liczby uczniów szkół ponadgimnazjalnych zgłaszających się do programu i mniejszego wydatkowania środków na podręczniki przez uczniów niepełnosprawnych. Tak rzeczniczka MEN komentuje krytyczny raport MEN w tej sprawie.
Szefowa MEN: technika mają dawać solidne wykształcenie i zawód
Technika przestaną być szkołami drugiego wyboru wtedy, gdy będą dawać solidne wykształcenie ogólne, a jednocześnie zawód. Te technika, które będą to potrafiły staną się szkołami pierwszego wyboru - uważa minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.
Awans zawodowy nauczyciela: miejscem pracy jest zespół szkół
W akcie mianowania jako miejsce pracy należy wpisać zespół szkół oraz dookreślić, w jakich typach placówek pracuje nauczyciel - wyjaśnia Piotr Gąsiorek w serwisie Prawo Oświatowe/ABC.
Zapewnienie opieki tylko najmłodszym lub dzieciom pracujących rodziców i przepełnienie grup to najczęstsze grzechy szkół. Z badań Związku Nauczycielstwa Polskiego wynika, że co piąta szkoła podstawowa w ogóle nie zapewnia opieki świetlicowej.
Kolarska-Bobińska: w tym roku w Polsce wydamy 1 proc. PKB na badania i rozwój
Dla studenta
Polska w tym roku osiągnie 1 proc. PKB w wydatkach na badania i rozwój - powiedziała w Brukseli minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska-Bobińska. Zapowiedziała, że w tej sprawie spotka się również z ministrami skarbu i obrony.
Sprawdź możliwości kształtowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej. Przyjdź na Dzień Kariery 30 września, aby posłuchać interesujących prelekcji i spotkać się ze studentami Łazarskiego.