Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl
Jacek Górski

Jacek Górski

Specjalista ds. kreacji internetowych

Od 1998 roku związany z powstaniem, utrzymaniem i rozwojem serwisów internetowych Wolters Kluwer – m.in. lex.pl, abc.com.pl, wolterskluwer.pl.
Wcześniej pracował jako dziennikarz radiowy.  Administrator profilu Wolters Kluwer na FB i kanału Wolters Kluwer na YouTube. Odpowiada także za poprawne funkcjonowanie systemu reklam banerowych. Jest doktorem ekonomii. 

Artykuły autora

Zmiana ustawy Kodeks morski

25 listopada br. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks morski, przedłożony przez ministra infrastruktury.

Kancelaria Prawna Chajec, Don-Siemion & Żyto zdobywcą tytułu The Best Law Firm 2008

Chajec, Don-Siemion & Żyto jako jedyna kancelaria prawna z Polski została wyróżniona tytułem "The Best Law Firm 2008" w kategorii M&A and Corporate Practice (przejęcia i fuzje oraz obsługa korporacyjna).

"Polityka pieniężna nowych państw członkowskich UE" najlepszą książką ekonomiczną

Książka pt. "Polityka pieniężna nowych państw członkowskich Unii Europejskiej" autorstwa Wiesławy Przybylskiej-Kapuścińskiej otrzymała nagrodę w konkursie na najlepszą książkę ekonomiczną w kategorii ekonomia na V Targach Wydawnictw Ekonomicznych 2008, organizowanych przez Stowarzyszenie Akademickie MagPress, wydawcę Niezależnego Miesięcznika Studentów SGH "Magiel".

Za mało o HIV w mediach, za dużo narkomanów w więzieniach

Wbrew pozorom Polacy wciąż za mało wiedzą o HIV, a restrykcyjne prawo nie zapobiega narkomanii ani nie szkodzi narkotykowym dilerom - mówiono podczas dwudniowej konferencji "Problematyka HIV/AIDS i uzależnień", zorganizowanej w warszawskiej siedzibie Fundacji im. Stefana Batorego. Obrady dotyczyły programów zwalczania i profilaktyki HIV/AIDS oraz narkomanii. Jak mówili w kuluarach uczestnicy konferencji, w Polsce nadal za mała jest wiedza o HIV i AIDS. Dowodzi tego choćby zwiększona liczba zgłaszających się na badania w kierunku obecności wirusa HIV z okazji takich wydarzeń jak sprawa Simona Mola czy Światowy Dzień AIDS. Niestety, na co dzień w mediach niewiele jest informacji o zagrożeniu HIV.

Krajowy Program Reform przyjęty przez rząd

Stworzenie w Polsce najlepszych w Europie warunków do prowadzenia działalności gospodarczej, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości rozwoju oraz wysokiego standardu życia mieszkańcom - to główne cele Krajowego Programu Reform na lat 2008-2011. Dokument został przyjęty przez Radę Ministrów 18 listopada br.