1920x60_lex_cyberbezpieczenstwo_i_2026
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl
Agnieszka Matłacz

Agnieszka Matłacz

Redaktor, wydawca newsletterów, specjalista ds. content marketingu

Od kilkunastu lat związana z Wolters Kluwer – najpierw w redakcji LEX, tworzącej Vademecum Doradcy Podatkowego oraz przy publikacjach dla rzeczoznawców majątkowych, specjalistów prawa ochrony środowiska czy prawa budowlanego.

Kontakt: Agnieszka.Matlacz@wolterskluwer.com

Artykuły autora

Przedszkola niepubliczne idą do sądów po wyrównanie dotacji

Przedszkola niepubliczne domagają się od samorządów wyrównania, ich zdaniem, zaniżonej dotacji za lata 2008-2017. Pozwy sądowe w tej sprawie trafiły już do około 150 samorządów. Są też pierwsze orzeczenia.

Gdańsk: Oddziałom dla dzieci i młodzieży szpitala psychiatrycznego grozi likwidacja

Oddziałom dla dzieci i młodzieży szpitala psychiatrycznego w Gdańsku grozi likwidacja, bo wszyscy lekarze złożyli wypowiedzenia umów o pracę. Na 18 listopada planowane są rozmowy z dyrekcją szpitala i lekarzami, którzy złożyli wypowiedzenia. Bardzo trudna sytuacja tych oddziałów gdańskiego szpitala wpisuje się w ogólny stan zapaści psychiatrii dziecięcej w Polsce - alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich.

Rzecznik rządu: Nie wycofujemy się ze zniesienia limitu 30-krotności

Projekt zniesienia 30-krotności składki na ZUS będzie procedowany, nie wycofujemy się z niego - zapewnił w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Ta sprawa nie zagrozi spójności rządu Zjednoczonej Prawicy - dodał, odnosząc się do wypowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina.

Firma odpowiedzialna cyfrowo, czyli jaka?

Pracownicy obawiają się automatyzacji. Oczekują szkoleń z bezpieczeństwa internetowego i rozpoznawania tzw. fake news’ów oraz umożliwienia im pozyskania nowych kompetencji cyfrowych. Do 25 listopada 2019 r. firmy mogą przetestować dobre praktyki w zakresie cyfrowej odpowiedzialności w konkursie Firma Odpowiedzialna Technologicznie pod patronatem Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Szef KRS: Zbigniew Ziobro może być Zbigniewem Religą wymiaru sprawiedliwości

Z pewnością nie osiągnęliśmy jeszcze zasadniczych celów reformy, czyli uczynienia sądów bardziej sprawiedliwymi, zwiększenia zaufania do nich, zwiększenia sprawności postępowań przed sądami - powiedział przewodniczący KRS sędzia Leszek Mazur. Kontynuowanie reformy wymiaru sprawiedliwości jest więc, jego zdaniem, potrzebne.