Agnieszka Oleksyn-Wajda

Radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła dwuletnie studia Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego organizowane na Uniwersytecie Warszawskim we współpracy z Uniwersytetem Cambridge oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie z zakresu prawa podatkowego. W 2000 r. odbyła staż w Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska w Komisji Europejskiej w Brukseli. Od 9 lat związana z KPMG, obecnie na stanowisku manager. Zajmuje się przede wszystkim bieżącym doradztwem prawnym podmiotom z grup kapitałowych przy dokonywaniu pomiędzy nimi transakcji oraz pomocą w dziedzinie prawa ochrony środowiska. Jest autorką artykułów ukazujących się w czasopismach prawniczych.

Artykuły autora

Branża mody też chce działać na rzecz klimatu

Środowisko

Ponieważ sektor mody stał się jednym z największych emitentów gazów cieplarnianych, wnosząc tym samym istotny wkład do zachodzących szybko zmian klimatycznych, czyli globalnego ocieplenia, branża postanowiła wypracować wytyczne, które mają być przewodnikiem mającym ułatwić osiągnięcie neutralności klimatycznej.

03.10.2020

Producenci ubrań też muszą dbać o środowisko

Środowisko Prawo gospodarcze

Zmiany klimatu oraz działanie w oparciu o zasadę zrównoważonego rozwoju, to wielkie wyzwanie dla całej społeczności międzynarodowej. Sektor mody, jako znaczący konsument energii i emitent CO2 ma w tej kwestii ważną rolę do odegrania – pisze radca prawny Agnieszka Oleksyn-Wajda

20.08.2019
1  2  3  4  5  6