NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl
Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska

Katarzyna Żaczkiewicz-Zborska

Dziennikarz, korespondent sądowy

Od lat specjalizuje się w prawie cywilnym i prawie Unii Europejskiej. Przygotowuje relacje z Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i tzw. sądów warszawskich. Współtworzyła „Gazetę Prawną”, w której była zastępcą redaktora naczelnego, wcześniej pracowała w Radiu „Solidarność”. Była też specjalistą w urzędzie pełnomocnika rządu do spraw integracji europejskiej.  

Kontakt: K.Zaczkiewicz@wolterskluwer.com
Artykuły autora

SN: milion zł za zakażenie w wojsku

Przy zaprzeczeniu ojcostwa sąd musi brać pod uwagę hierarchię wartości dobro dziecka i interes ojca, a także zasady współżycia społecznego stwierdził Sąd Najwyższy w wyroku z 7 marca br.
prawnik mlotek

"Iustitia": bezprawna ingerencja ministra

Sędzia wizytator nie jest sądem i jest obowiązany wykonywać polecenia z zakresu nadzoru administracyjnego, a zatem zlecenie mu przez ministra nadzoru nad konkretną sprawą jest formą ingerencji ministra w tok postępowania - stwierdzili w uchwale z 7 marca sędziowie ze stowarzyszenia Iustitia.

SN: zaprzeczenie ojcostwa po 19 latach od narodzin dziecka

Przy zaprzeczeniu ojcostwa sąd musi brać pod uwagę hierarchię wartości dobro dziecka i interes ojca, a także zasady współżycia społecznego stwierdził Sąd Najwyższy w wyroku z 7 marca br.

SN: niesłuszne uniewinnienie właścicieli zaniedbujących budynek

W wypadku, gdy właściciele zaniedbują budynek doprowadzając go do ruiny, zagrażającej życiu ludzi popełniają występek zagrożony karami grzywny i więzienia do roku, według ustawy Prawo budowlane stwierdził Sąd Najwyższy w wyroku z 6 marca br.

Sejm: "tak" dla sztywnych stawek za transakcje kartami płatniczymi

Sejmowa komisja ustawodawcza przyjęła w środę, że senacki projekt ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych może być przedmiotem dalszych prac legislacyjnych.