NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl
Krzysztof Sobczak

Krzysztof Sobczak

Dziennikarz i publicysta prawny. Pracował m.in. w PAP, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej. Był redaktorem naczelnym „Gazety Prawnej” i kierownikiem Działu Prawa "Rzeczpospolitej”. Specjalizuje się w tematyce dotyczącej prawników i wymiaru sprawiedliwości. Laureat nagrody Adwokatury dla dziennikarzy "Złota Waga". Współautor książek – m.in.  "Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później" - z Ewą Łętowską, "Państwo prawa jeszcze w budowie" - z Andrzejem Zollem czy "Warto chronić państwo prawa" - z Andrzejem Wróblem. "Trudny powrót do rządów prawa?"

Artykuły autora

Notariusze skarżą się na niejasne zasady ich oceny

Negatywna ocena pracy notariusza może skutkować odwołaniem go przez ministra sprawiedliwości ze stanowiska. Oceny takie przeprowadzane są przez samorząd notarialny, ale notariusze nie mają dostatecznej możliwości odwoływania się od ich wyników. Poskarżyli się w tej sprawie do rzecznika praw obywatelskich, który z kolei domaga się od samorządu wyjaśnień.

Nowy kodeks cywilny nie powstanie szybko

Reforma kodeksu cywilnego opóźni się o kilka lat. Na przeszkodzie stoją regulacje Unii Europejskiej oraz opór polskich sędziów.

Citi Handlowy ma superkarty i preferencyjne lokaty dla radców

Bank Citi Hadlowy oferuje radcom prawnym specjalne usługi. Będą mogli otrzymać specjalne karty kredytowe, korzystne lokaty, oferta obejmuje też korzystne kredyty i pakiet opieki medycznej.

Jubileusz prof. Ewy Łętowskiej

Dziś 70. urodziny obchodzi prof. Ewa Łętowska, wybitny prawnik, pierwszy w Polsce rzecznik praw obywatelskich, obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Minister: zadbamy o bezpieczeństwo kuratorów

Zapewnienie bezpieczeństwa kuratorom było i jest jednym z priorytetów w działaniach Ministerstwa Sprawiedliwości powiedział 22 marca br. minister Krzysztof Kwiatkowski podczas Zgromadzenia Kuratorów Sądowych, jakie odbyło się we Wrocławiu. Deklaracja ministra miała związek z zabójstwem przed kilkoma dniami kurator sądowej w okolicach Środy Śląskiej.