Raport 2026 Poprawmy prawo W ramach akcji Prawo.pl i LEX wskazujemy przepisy do zmiany
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl
Krzysztof Sobczak

Krzysztof Sobczak

Dziennikarz i publicysta prawny. Pracował m.in. w PAP, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej. Był redaktorem naczelnym „Gazety Prawnej” i kierownikiem Działu Prawa "Rzeczpospolitej”. Specjalizuje się w tematyce dotyczącej prawników i wymiaru sprawiedliwości. Laureat nagrody Adwokatury dla dziennikarzy "Złota Waga". Współautor książek – m.in.  "Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później" - z Ewą Łętowską, "Państwo prawa jeszcze w budowie" - z Andrzejem Zollem czy "Warto chronić państwo prawa" - z Andrzejem Wróblem. "Trudny powrót do rządów prawa?"

Artykuły autora
laptop komputer

Treści terrorystyczne mają być w ciągu godziny usuwane z sieci

Usuwanie treści terrorystycznych z internetu w ciągu godziny, specjalne obowiązki dla platform, surowe kary za łamanie przepisów oraz rozszerzenie uprawnień Prokuratury Europejskiej - to propozycje Komisji Europejskiej ws. walki z terroryzmem.

PE za uruchomieniem art. 7 traktatu UE wobec Węgier

Parlament Europejski wyraził w środę zgodę na uruchomienie art. 7 traktatu unijnego wobec Węgier.
cyberbezpieczenstwo siec

PE poparł kontrowersyjne zmiany w prawie autorskim

Parlament Europejski poparł w środę projekt dyrektywy o prawie autorskim dotyczącym internetu, która ma zmienić zasady publikowania i monitorowania treści w internecie.
uokik uokik gov pl

UOKiK ukarał kancelarię odszkodowawczą za ograniczanie praw klientów

Karę w wysokości ponad 10 tys. zł zapłaci kancelaria odszkodowawcza m.in. za utrudnianie konsumentom wypowiedzenia umowy oraz podawanie cen netto, a nie brutto. Ma też o tej karze powiadomić swoich klientów.
egzamin szkola

1,5 tys. maturzystów skutecznie odwołało się od wyników matury

Najwięcej odwołań tegorocznych maturzystów do Kolegium Arbitrażu Egzaminacyjnego dotyczyło weryfikacji oceny zadań z biologii, języka polskiego i chemii. W wyniku weryfikacji w przypadku 1,5 tys. arkuszy egzaminacyjnych podwyższono liczbę punktów.