NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Roman Majer

Specjalista ds. BHP, sprawuje nadzór nad firmami o zróżnicowanym charakterze działalności – biurowym, handlowym i produkcyjnym. Opiniuje instrukcje dotyczące bhp na poszczególnych stanowiskach pracy. Nadzoruje rejestry dotyczące wypadków przy pracy, stwierdzonych chorób zawodowych, badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy. Prowadzi doradztwo w zakresie organizacji i metod pracy na stanowiskach pracy, na których występują czynniki niebezpieczne, szkodliwe dla zdrowia lub warunki uciążliwe. Przygotowuje i prowadzi szkolenia z zakresu BHP. Od 2002 r. współpracuje z firmą SEKA.

Artykuły autora

Czy pracownikowi można zezwolić na noszenie własnej odzieży?

Pracownicy dostają przydziały odzieży, jednak niektórzy twierdzą, że jest im nadal zimno i noszą własne bluzy. Pracodawca nie widzi potrzeby wydawania dodatkowych bluz (temp. około 20 stopni), uważa że poczucie zimna jest indywidualnym zdaniem pewnej tylko grupy. Czy można zezwolić na noszenie swoich bluz? Czy takie bluzy n muszą mieć certyfikaty odzieży roboczej?

Instalacja tryskaczowa nie zastąpi gaśnicy

stop znak drogowy

Wysoki poziom wypadków śmiertelnych w 2011 r.

Z porwnania trzech kwartałwroku 2010 i 2011, wynika, że nastąpił niewielki spadek oglnej liczby wypadkw i wypadkw lekkich o około 3%. Okazuje się jednak, że niezmiennie wysoki jest poziom wypadkw śmiertelnych, choć zmniejszony o około 13%, i wypadkw ciężkich na niezmiennym poziomie. Praktycznie na niezmiennym poziomie pozostaje średnia liczba dni niezdolności do pracy.
pracownicy przemyslowi metalowcy

Na kim ciąży obowiązek wdrożenia i zapoznania pracowników z instrukcją bezpieczeństwa pożarowego?

Środki ochrony indywidualnej – ochrony kończyn dolnych

Środki ochrony kończyn dolnych należy stosować zawsze wtedy, gdy pracownik wykonuje prace, przy ktrych istnieje ryzyko urazw, oparzeń, zamoczenia, zanieczyszczenia substancjami albo materiałami o charakterze żrącym, drażniącym, toksycznym lub podatnym na gnicie albo ktre mogą być źrdłem infekcji. Środki takie trzeba rwnież stosować przy pracach wykonywanych w niskich lub wysokich temperaturach.