NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Wojciech Kowalski

Dr nauk prawnych; absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Autor artykułów i monografii z zakresu prawa i procedury cywilnej. Wykładowca na trójmiejskich uczelniach. Z Redakcją Systemu Informacji Prawnej LEX współpracuje od 2002 r.

Artykuły autora

Samorządy zadbają o bezpieczeństwo w górach

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowuje projekt ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich, zgodnie z którym za realizację celów ustawy odpowiedzialne będą również jednostki samorządu terytorialnego.

Większa rola rzecznika praw dziecka w postępowaniu cywilnym

Przyznanie rzecznikowi praw dziecka uprawnień m.in. do występowania do Sądu Najwyższego z wnioskami w sprawie rozstrzygnięcia rozbieżności wykładni prawa w zakresie przepisów prawnych dotyczących praw dziecka, a także wnoszenia skargi kasacyjnej oraz skargi o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia, przewiduje nowelizacja ustawy o rzeczniku praw dziecka oraz niektórych innych ustaw.

Wolne stanowisko sędziego w WSA w Krakowie

W Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Krakowie zostało zwolnione jedno stanowisko sędziego.
nauczyciel szkola

Zawieszenie działalności gospodarczej bez wpływu na ciągłość okresów składkowych

Przedsiębiorcy będą mogli zawiesić działalność na określoną liczbę dni bez wpływu na ciągłość okresw składkowych, od ktrych uzależnione jest m.in. nabycie uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Przedsiębiorcy będą to mogli uczynić z datą pźniejszą niż dzień złożenia wniosku w urzędzie.

Rola samorządów w zapewnieniu bezpieczeństwa w górach

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowuje projekt ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w grach i na zorganizowanych terenach narciarskich, zgodnie z ktrym za realizację celw ustawy odpowiedzialne będą rwnież jednostki samorządu terytorialnego.