Ruszył system EES rejestrujący wjazd i wyjazd cudzoziemców spoza UE
W niedzielę ruszył w Europie Entry/Exit System (EES), rejestrujący wjazd i wyjazd wyłącznie obywateli państw trzecich, podróżujących w celu pobytu krótkoterminowego. W Polsce na razie system uruchomiony został na drogowym przejściu granicznym Medyka-Szeginie oraz na przejściu kolejowym Przemyśl-Mościska.































