NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Czy udostępnienie boksów dla koni za opłatą należy uznać za działalność gospodarczą?

Czy rolnik postępuje prawidłowo, jeśli nie wykazuje w rozliczeniu PIT-36 sprzedaży i zakupów z działalności rolniczej?

Czy wynagrodzenie z tytułu ustanowienia służebności przesyłu podlega zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych?

Czy GOPS może odmówić przyznania zasiłku dla opiekuna osobie, której przysługuje świadczenie pielęgnacyjne?

Czy przychody uzyskane ze świadczenia usług edukacyjnych na rzecz osoby prawnej, mogą być opodatkowane w formie karty podatkowej?

niepelnosprawny na wozku

Od kiedy należy przyznać świadczenie pielęgnacyjne?

Kobieta w dniu 09.05.2018 r. złożyła wniosek o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego na pełnoletniego syna, który posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (niepełnosprawność syna istnieje od urodzenia). Wniosek w PCPR został złożony w dniu 12.01.2018 r. Orzeczenie zostało wydane dnia 25.04.2018 r. i stało się prawomocne w dniu 04.05.2018 r. Do 24.04.2018 r. matka pozostawała w zatrudnieniu na podstawie umowy zlecenia.

Czy można przyjąć do rozliczenia podatkowego jako wartość niematerialną i prawną platformę internetową wykonaną w ramach umowy o dzieło?

W którym momencie należy rozpoznać przychód z tytułu świadczenia usług transportu na rzecz szkoły?

W którym momencie należy ujmować w kosztach podatkowych wydatki związane z eksploatacja wynajmowanego mieszkania?

Czy wychowawca ustalając dla ucznia ocenę klasyfikacyjną zachowania powinien wziąć pod uwagę opinię rady pedagogicznej?

Kiedy powinien zakończyć się staż nauczyciela na wyższy stopień awansu zawodowego, jeżeli nauczyciel rozpoczął go w dniu 14 września?

Czy podatnik może pozostać rolnikiem ryczałtowym, a przychody ze sprzedaży własnych produktów rolnych będą korzystały ze zwolnienia z VAT?

Czy należy przyznać zasiłek rodzinny w przypadku, gdy dziecko umieszczone jest w rodzinie zastępczej?

Czy ujmując niezapłacone faktury sprzedaży w deklaracji VAT-ZD i jednocześnie ujmując tę kwotę w deklaracji VAT-7 podatnik powinien nanieść do wydruku rejestrów sprzedaży te faktury na minus?