Michał Chodorek

Artykuły autora

Od 1 stycznia nowe zasady refundacji wyrobów medycznych

Pacjent

Wprowadzenie zmian do wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie było oczekiwane przez pacjentów, branżę wyrobów medycznych oraz świadczeniodawców. Szereg z tych modyfikacji polega na zmniejszeniu udziału własnego pacjenta oraz zwiększeniu finansowania danego wyrobu medycznego - dla Prawo.pl analizuje je Kancelaria Prawna Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.

24.11.2022

Prezydent proponuje zmiany w ustawie o Funduszu Medycznym

Podwyższenie limitu wydatków z Funduszu Medycznego, dodanie nowych kategorii świadczeń, w tym diagnostyki genowej dzieci i młodzieży, inwestycje w innowacyjne wyroby medyczne - to niektóre ze zmian zawartych w prezydenckim projekcie nowelizacji ustawy o Funduszu Medycznym oraz niektórych innych ustaw, opisane przez prawników Kancelarii prawnej KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.

18.10.2022

Rozporządzenie ministra blokadą dla komercyjnych testów na koronawirusa

Opieka zdrowotna Zawody medyczne

Minister zdrowia wprowadza przepisy, które mają zablokować obywatelom będącym pod kwarantanną, w izolacji czy pod nadzorem epidemiologicznym dostęp do testów na koronawirusa, za które chcieliby zapłacić z wlasnej kieszeni - piszą radca prawny Natalia Łojko i adwokat Michał Chodorek.

26.05.2020