1920x60_lex_cyberbezpieczenstwo_i_2026
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

PAP

Artykuły autora

Świadczenie kompensacyjne nie dla nauczyciela nauki zawodu

Senackie komisje: Nauki, Edukacji i Sportu, Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ustawodawcza negatywnie zaopiniowały propozycję inicjatywy legislacyjnej zmierzającej do rozszerzenia grona uprawnionych do świadczeń kompensacyjnych o nauczycieli pracujących w placówkach kształcenia praktycznego. .

Lewiatan składa do TK zażalenie ws. odmowy rozpatrzenia skargi dot. OFE

Obowiązkowe ubezpieczenia społeczne są ściśle powiązane ze stosunkiem pracy - uważa Konfederacja Lewiatan i składa do Trybunału Konstytucyjnego zażalenie na decyzję odmawiającą Lewiatanowi prawa do zaskarżenia reformy OFE.

Nagrodzono najlepszych "Sołtysów Roku 2013"

13 samorządowców nagrodzono w konkursie Sołtys Roku 2013. Wyróżniono sołtysów, którzy są liderami społeczności lokalnych i wykazali szczególne zaangażowanie w modernizację swoich wsi.

System Tristar zapewni płynny ruch drogowy w Trójmieście

Płynną i bardziej bezpieczną jazdę samochodem oraz komunikacją zbiorową ma zapewnić w Trójmieście system sterowania ruchem Tristar. Budowa i instalacja urządzeń właśnie się zakończyła.

Mieszkańcy też chcą połączenia miasta Zielona Góra z gminą wiejską

Większość uczestników ankiety ws. połączenia miasta Zielona Góra z gminą wiejską opowiedziała się za takim rozwiązaniem. Konsultacje w tej sprawie zakończyły się w poniedziałek.