Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Emilia Zakrzewska

Artykuły autora

Analitycy: w końcu miesiąca słowa szefa Fed ważą więcej

Po piątkowym występie szefa Fed poniedziałkowa sesja miała w USA specjalne znaczenie. Często bowiem bywa tak, że po przemyśleniu gracze zmieniają zdanie. Pamiętać też trzeba jednak było, że kończy się miesiąc, więc proces windows dressing pomagał bykom.

Polska gospodarka pędzi do przodu

W II kwartale 2011 roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 4,3% R/R, wynika z opublikowanych dziś przez Głwny Urząd Statystyczny wstępnych szacunkw PKB. To wynik zgodny z nieoficjalnymi doniesieniami, jakie pojawiły się przed ich publikacją.

Łatwiejsze i tańsze korzystanie z przedstawiciela podatkowego

Od 1 kwietnia 2011 r. do ustanowienia przedstawiciela podatkowego nie potrzeba umowy sporządzanej w formie aktu notarialnego. Wystarczy zwykła umowa zawarta między podatnikiem VAT a podmiotem, który spełnia warunki, aby zostać jego przedstawicielem ustawowym- podkreślają prawnicy z Kancelarii Prawnej Skarbiec.

Pokoje nie tylko dla turystów

Dobiega końca kolejny sezon urlopowy. Tego lata wypoczynek w kraju był pod znakiem niepewności o stan pogody. Jednak branża hotelarska nie ma chyba powodw do narzekania na brak popytu.

MS: gaz z łupków nie zatrzęsie Polską

Mimo zatrzęsienia spekulacji na temat poszukiwania gazu z łupków w Polsce, mało mówimy o faktach. Dlatego Ministerstwo Środowiska zleca badania naukowe różnych aspektów prac poszukiwawczych i sprawdza czy wstrząsy wywołane doniesieniami o polskim potencjalne łupkowym nie zamienią się we wstrząsy sejsmiczne. Minister Henryk Jacek Jezierski, Główny Geolog Kraju pokazując wykresy uspokaja: - Stąpajmy twardo po ziemi - trzęsienia ziemi z powodu łupków w Polsce nie będzie!