NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl

Janusz Jerzy

Specjalista w zakresie inżynierii ekologicznej, ekohydrologii, paliw i energii odnawialnych. Jest on również współautorem i właścicielem opatentowanych wynalazków z wymienionych powyżej dziedzin, a także projektantem technologii oczyszczania ścieków i wytwarzania paliw odnawialnych z biomasy roślinnej bazujących na produktach pracy oczyszczalni ścieków. Jest autorem wielu artykułów i monografii dotyczących energetycznych uwarunkowań likwidacji ładunków zanieczyszczeń wnoszonych strumieniem ścieków komunalnych.

Artykuły autora

Wytwórcę odpadów wskazuje umowa cywilnoprawna

Kto jest wytwórcą odpadów powstających z powierzonego materiału?Pytanie pochodzi z programu Prawo Ochrony Środowiska.

Postanowienie o wyłączeniu organu i wyznaczeniu innego bez zażalenia

Jak powinien postąpić starosta wyznaczony przez SKO do wydania pozwolenia na usunięcie drzewa rosnącego na terenie będącym własnością Skarbu Państwa?

Starosta nie sfinansuje uproszczonego planu urządzenia lasu dla gminnego lasu

Starosta zleca i finansuje sporządzanie uproszczonych planów urządzenia lasu (UPUL) oraz zleca i finansuje inwentaryzacje stanu lasu (ISL) dla lasów niepaństwowych należących do osób fizycznych lub wspólnot gruntowych. Nie finansuje on UPUL i ISL należących do osób prawnych, np. spółek czy stowarzyszeń a także należących do gmin. Oznacza to, że wszystkie koszty ponoszą te podmioty.
laptop mezczyzna notatki

Przetwarzanie odpadów: wycofanie wniosku o wygaszenie powinno skutkować umorzeniem postępowania

Starosta, jako organ, który wydał zezwolenie, jest organem właściwym do jego wygaszenia. Skoro starosta jeszcze decyzji nie wygasił, to na podstawie wniosku podmiotu o wycofanie wniosku o wygaszenie decyzji, postępowanie powinien umorzyć.
biura biurowce okno

Pielęgnacja pomników przyrody wymaga uchwały rady gminy

Czy dokonanie pielęgnacji pomników przyrody wymaga uzyskania zgody wójta?Pytanie pochodzi zprogramu Prawo Ochrony Środowiska.