Ślub na zwolnieniu lekarskim nie zaszkodził zdrowiu panny młodej
W trakcie przebywania na zwolnieniu lekarskim, ubezpieczona zawarła związek małżeński i uczestniczyła w rodzinnym obiedzie w restauracji. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uznał, że zwolnienie zostało wykorzystane w sposób niezgodny z jego celem, więc odmówił kobiecie prawa do zasiłku i zobowiązał ją do zwrotu nienależnie pobranego świadczenia. Sąd nie zgodził się z tym rozstrzygnięciem, ponieważ były to czynności incydentalne, o ograniczonym czasie trwania i niewielkim stopniu intensywności.

























