Poniższe informacje skierowane są do Al-Azaim Media Foundation, grupy objętej środkami ograniczającymi określonymi w decyzji Rady (WPZiB) 2016/1693, zmienionej decyzją Rady (WPZiB) 2025/514, i w rozporządzeniu Rady (UE) 2016/1686, wykonywanym rozporządzeniem wykonawczym Rady (UE) 2025/515, dotyczących środków ograniczających przeciwko ISIL (Daisz) i Al-Kaidzie oraz osobom fizycznym i prawnym, grupom, przedsiębiorstwom i podmiotom z nimi powiązanym
Poniższe informacje skierowane są do Al-Azaim Media Foundation, grupy objętej środkami ograniczającymi określonymi w decyzji Rady (WPZiB) 2016/1693, zmienionej decyzją Rady (WPZiB) 2025/514, i w rozporządzeniu Rady (UE) 2016/1686, wykonywanym rozporządzeniem wykonawczym Rady (UE) 2025/515, dotyczących środków ograniczających przeciwko ISIL (Daisz) i Al-Kaidzie oraz osobom fizycznym i prawnym, grupom, przedsiębiorstwom i podmiotom z nimi powiązanym
(Dz.U.UE C z dnia 18 marca 2025 r.)
Poniższe informacje skierowane są do Al-Azaim Media Foundation, umieszczonej w wykazie w załączniku do decyzji Rady (WPZiB) 2016/1693 1 , zmienionej decyzją Rady (WPZiB) 2025/514 2 , i w załączniku I do rozporządzenia Rady (UE) 2016/1686 3 , wykonywanego rozporządzeniem wykonawczym Rady (UE) 2025/515 4 , dotyczących środków ograniczających przeciwko ISIL (Daisz) i Al-Kaidzie oraz osobom fizycznym i prawnym, podmiotom lub organom z nimi powiązanym.
Rada Unii Europejskiej zdecydowała, że wyżej wspomniana grupa powinna zostać umieszczona w wykazie osób, grup, przedsiębiorstw i podmiotów, wobec których stosuje się środki ograniczające przewidziane w decyzji (WPZiB) 2016/1693 i w rozporządzeniu (UE) 2016/1686.
Zwraca się uwagę odnośnej grupy na to, że może złożyć wniosek do właściwych organów w odpowiednim państwie członkowskim lub w odpowiednich państwach członkowskich, które to organy wymieniono w załączniku II do rozporządzenia (UE) 2016/1686, po to by otrzymać zezwolenie na użycie zamrożonych środków finansowych w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb lub dokonania określonych płatności zgodnie z art. 5 tego rozporządzenia.
Odnośna grupa może złożyć wniosek o uzyskanie uzasadnienia dotyczącego umieszczenia jej w wyżej wspomnianym wykazie. Wszystkie takie wnioski należy przesyłać na następujący adres:
Council of the European Union (Attn: COMET designations)
Rue de la Loi/Wetstraat 175
1048 Bruxelles/Brussel
BELGIQUE/BELGIE
E-mail: sanctions@consilium.europa.eu
Odnośna grupa w dowolnym momencie może przesłać do Rady, na wyżej wskazany adres, wniosek, wraz z ewentualnymi dokumentami uzupełniającymi, o ponowne rozpatrzenie decyzji o umieszczeniu jej w wykazie. W tym względzie zwraca się uwagę odnośnej grupy na fakt, że Rada dokonuje regularnego przeglądu wykazu zgodnie z art. 6 ust. 2 decyzji (WPZiB) 2016/1693 i art. 4 ust. 4 rozporządzenia (UE) 2016/1686. Aby wnioski mogły być uwzględnione przy najbliższym przeglądzie, należy je przedłożyć do dnia 15 lipca 2025 r.
Zwraca się także uwagę odnośnej grupy na to, że może zaskarżyć decyzję Rady do Sądu Unii Europejskiej zgodnie z warunkami określonymi w art. 275 akapit drugi oraz w art. 263 akapity czwarty i szósty Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.
| Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2025.1789 |
| Rodzaj: | informacja |
| Tytuł: | Poniższe informacje skierowane są do Al-Azaim Media Foundation, grupy objętej środkami ograniczającymi określonymi w decyzji Rady (WPZiB) 2016/1693, zmienionej decyzją Rady (WPZiB) 2025/514, i w rozporządzeniu Rady (UE) 2016/1686, wykonywanym rozporządzeniem wykonawczym Rady (UE) 2025/515, dotyczących środków ograniczających przeciwko ISIL (Daisz) i Al-Kaidzie oraz osobom fizycznym i prawnym, grupom, przedsiębiorstwom i podmiotom z nimi powiązanym |
| Data aktu: | 2025-03-18 |
| Data ogłoszenia: | 2025-03-18 |
