Wyniki wyborów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 23 września 2001 r.

OBWIESZCZENIE
PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
z dnia 26 września 2001 r.
o wynikach wyborów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 23 września 2001 r.

Na podstawie art. 209 ustawy z dnia 12 kwietnia 2001 r. - Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. Nr 46, poz. 499 i Nr 74, poz. 786) Państwowa Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości wyniki wyborów do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 23 września 2001 r.

I

Wybory przeprowadziły: Państwowa Komisja Wyborcza, 40 okręgowych komisji wyborczych i 24.827 obwodowych komisji wyborczych. W skład obwodowych komisji wyborczych powołano 231.262 wyborców.

Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 29.364.455.

W głosowaniu wzięło udział (otrzymało karty do głosowania) 13.590.426 osób.

Frekwencja wyborcza wyniosła 46,28%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 479.179, co stanowi 3,54% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 13.072.323, co stanowi 96,46% ogólnej liczby kart ważnych.

Wybierano 100 senatorów spośród 429 kandydatów zgłoszonych przez 76 komitetów wyborczych.

II

Wyniki wyborów w okręgach wyborczych

A. Informacja zbiorcza

Wybrano 100 senatorów zgłoszonych przez następujące komitety wyborcze:

Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

- wybrano 75 senatorów, spośród 99 zgłoszonych kandydatów,

Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

- wybrano 2 senatorów, spośród 14 zgłoszonych kandydatów,

Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

- wybrano 4 senatorów, spośród 74 zgłoszonych kandydatów,

Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

- wybrano 2 senatorów, spośród 20 zgłoszonych kandydatów,

Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

- wybrano 15 senatorów, spośród 93 zgłoszonych kandydatów,

Komitet Wyborczy Wyborców Henryka Tadeusza Stokłosy

- wybrano 1 senatora, spośród 1 zgłoszonych kandydatów,

Komitet Wyborczy Wyborców i Sympatyków Lecha Kaczyńskiego

- wybrano 1 senatora, spośród 1 zgłoszonych kandydatów.

B. Informacja o wynikach wyborów w poszczególnych okręgach wyborczych

Okręg wyborczy nr 1 z siedzibą w Legnicy

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 11 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 788.345 osób.

Wydano kart do głosowania 342.855

Frekwencja wyborcza wyniosła 43,49%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 15.020, co stanowi 4,39%

ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 326.969, co stanowi 95,61%

ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Bielawski Janusz Stefan 148.713

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Bludnik Antoni 43.243

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

3. Cieślak Jerzy Edmund 123.010

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Czerwiński Bogusław 21.785

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

5. Głomb Jacek Kazimierz 47.838

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

6. Grabowiecki Adam 46.822

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

7. Lewandowski Tadeusz Stefan 57.591

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

8. Lewicki Marian Piotr 106.488

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

9. Matusiak Ryszard 41.757

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Kandydata Niezależnego na Senatora RP Ryszarda Matusiaka

10. Pokój Jerzy 53.950

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

11. Zygmunt Zbigniew 21.214

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

Okręg wyborczy nr 2 z siedzibą w Wałbrzychu

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 8 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 565.194 osoby.

Wydano kart do głosowania 247.638

Frekwencja wyborcza wyniosła 43,81%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 9.242, co stanowi 3,74% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 237.719, co stanowi 96,26% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Drożdż Kazimierz 110.356

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Dubiński Andrzej Jerzy 35.329

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

3. Dudek Ryszard 46.518

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

4. Gołębiewski Henryk 90.351

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Kania Marian Andrzej 22.065

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

6. Kubara Jerzy 33.779

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

7. Marciniszyn Bolesław Władysław 39.580

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

8. Sobieraj Zdzisław 16.370

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

Okręg wyborczy nr 3 z siedzibą we Wrocławiu

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 11 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 924.855 osób.

Wydano kart do głosowania 433.797.

Frekwencja wyborcza wyniosła 46,90%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 14.162, co stanowi 3,28%

ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 417.763, co stanowi 96,72% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Antoniszyn Emil 23.851

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców EMERYTÓW I RENCISTÓW - EMIL ANTONISZYN - KANDYDAT NA SENATORA

2. Berny Maria Teresa 148.698

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Drab Tadeusz 57.196

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

4. Francuz Andrzej 54.720

zgłoszony przez Obywatelski Komitet Wyborczy Wyborców Andrzej Francuz - Niezależny Kandydat na Senatora III R.P. 2001 r.

5. Kinal Stanisław 28.125

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

6. Korwin-Mikke Janusz Ryszard 107.837

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

7. Litwiniec Bogusław 137.887

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

8. Noga Marian 136.128

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

9. Ossowski Jacek Antoni 83.183

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

10. Surowińska Danuta 45.547

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

11. Wiszniewski Andrzej Józef 124.916

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 4 z siedzibą w Bydgoszczy

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 9 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 778.124 osoby.

Wydano kart do głosowania 362.005

Frekwencja wyborcza wyniosła 46,52%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 11.404, co stanowi 3,16% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 349.547, co stanowi 96,84% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Cybulski Zygmunt Alojzy 135.290

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Dzakanowski Bogdan Adam 70.403

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

3. Kaźmierczak Wiesława Helena 57.564

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

4. Kempka Dorota Maria 139.663

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Kurnatowska Maria Elżbieta 43.239

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

6. Maciejewska Irena Helena 18.900

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

7. Sobczak Henryk Wiesław 28.971

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

8. Szymański Andrzej 17.978

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Unii Gospodarczej

9. Świątkowski Maciej 63.517

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 5 z siedzibą w Toruniu

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 15 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 802.815 osób.

Wydano kart do głosowania 342.542

Frekwencja wyborcza wyniosła 42,67%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 11.170, co stanowi 3,27% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 330.333, co stanowi 96,73% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Ćwik Stefania 40.229

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

2. Filar Marian Andrzej 51.611

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

3. Hofman Jan Władysław 56.042

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

4. Jarzembowski Ryszard 115.621

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Kierzkowski Henryk 16.936

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Kierzkowskiego Henryka Niezależnego Kandydata na Senatora do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

6. Kopaczewski Jerzy Franciszek 23.925

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Partii Socjalistycznej

7. Mitura Józef 24.641

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Unii Gospodarczej

8. Murawski Jacek Adam 52.482

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

9. Ostrowski Marek Przemysław 49.107

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

10. Samborska Wanda 36.860

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

11. Sienkiewicz Krystyna Helena 105.154

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

12. Smoczyk Marek Sylwester 31.206

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

13. Strześniewski Janusz Kazimierz 35.298

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

14. Tokarska Ada 11.147

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Forum Emerytów i Rencistów

15. Żenkiewicz Marian 100.236

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 6 z siedzibą w Lublinie

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 16 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 935.378 osób.

Wydano kart do głosowania 449.715

Frekwencja wyborcza wyniosła 48,08%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 15.029, co stanowi 3,35% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 433.262, co stanowi 96,65% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Bagiński Zbigniew 21.872

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

2. Bender Ryszard Janusz 77.920

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

3. Bojarski Jerzy Jacek 31.588

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców GODNE ŻYCIE

4. Borkowski Tadeusz Grzegorz 21.319

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Ruch w Obronie Praw Ludzi Pracy i Bezrobotnych

5. Głuchowski Krzysztof 19.305

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Krzysztofa Głuchowskiego

6. Gogacz Stanisław 61.525

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

7. Liszcz Teresa 104.892

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

8. Łopata Jan 89.365

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

9. Pawełek Kazimierz Józef 99.638

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

10. Pituch Józef 19.819

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Józefa Pitucha

11. Szczygielski Jan 79.331

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

12. Szydłowski Krzysztof 104.545

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

13. Szymański Tadeusz 24.297

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

14. Wasilewski Adam 39.353

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

15. Włoch Piotr 93.710

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

16. Wójtowicz Elżbieta 96.981

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

Okręg wyborczy nr 7 z siedzibą w Chełmie

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 13 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 763.124 osoby.

Wydano kart do głosowania 355.956

Frekwencja wyborcza wyniosła 46,64%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 10.897, co stanowi 3,07% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 344.466, co stanowi 96,93% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Biela Adam 86.582

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

2. Bucior Stefan 80.270

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

3. Chróścikowski Jerzy Mieczysław 38.401

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

4. Konarski Stefan 16.500

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Stefana Konarskiego

5. Kurzępa Irena 89.806

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

6. Makarewicz Henryk 65.549

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

7. Masłowski Jerzy 27.015

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

8. Miszczuk Piotr 75.966

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

9. Misztal Stanisław 26.162

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Kandydata na Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Misztala

10. Podkański Lesław Paweł 89.757

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

11. Rychliczek Adam 56.267

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

12. Wilczewski Adam 21.120

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

13. Złomaniec Mirosław Dariusz 70.530

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 8 z siedzibą w Zielonej Górze

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 14 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 769.909 osób.

Wydano kart do głosowania 327.751

Frekwencja wyborcza wyniosła 42,57%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 11.439, co stanowi 3,50% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 315.740, co stanowi 96,50% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Bil Bogusław 33.025

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

2. Budych Izydor 27.180

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

3. Danielak Jolanta Ryszarda 123.892

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Jakimcio-Turowski Józef 12.969

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

5. Jarmużek Zdzisław 105.092

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

6. Kaczor Henryk 53.688

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

7. Kowalewski Jan Józef 19.155

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Unii Gospodarczej

8. Kozłowski Aleksander Lech 39.355

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

9. Miłek Marian 57.416

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

10. Piwoński Zbyszko 116.018

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

11. Płonka Elżbieta 47.087

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Senator Elżbiety Płonka

12. Wojciechowska Grażyna 26.252

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Wojciechowska

13. Zapadka Rafał Zygmunt 14.245

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

14. Żeromski Marek 26.423

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

Okręg wyborczy nr 9 z siedzibą w Łodzi

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 8 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 709.739 osób.

Wydano kart do głosowania 344.434

Frekwencja wyborcza wyniosła 48,53%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 13.970, co stanowi 4,07% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 329.208, co stanowi 95,93% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Bonisławski Ryszard Wiesław 69.401

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Boss Sławomir 34.003

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Sławomir Boss Senatorem Łodzi

3. Janowska Zdzisława 159.173

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Kasiński Michał Andrzej 73.205

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

5. Matuszak Grzegorz Jan 130.250

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

6. Ostoja-Owsiany Andrzej 52.967

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Forum Obywatelskie Chrześcijańska Demokracja"

7. Szewczyk Dariusz Wojciech 28.829

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

8. Tomczak Henryk 13.032

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Partii Socjalistycznej

Okręg wyborczy nr 10 z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 10 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 574.449 osób.

Wydano kart do głosowania 256.910

Frekwencja wyborcza wyniosła 44,72%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 10.073, co stanowi 3,93% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 246.232, co stanowi 96,07% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Adamowicz Andrzej Stanisław 16.376

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Senatorski Komitet Wyborczy Wyborców Andrzeja Adamowicza

2. Adamski Jerzy 70.259

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Andrzejewski Piotr Łukasz Juliusz 34.965

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Klub Służby Niepodległości - Senat 2001 Okręgu Wyborczego Nr 10"

4. Charzewski Andrzej 40.432

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

5. Ciach Arkadiusz Stanisław 26.311

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Sojusz Demokratów Lewicy

6. Dąbrowski Tadeusz Leszek 40.119

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Niezależny Kandydat Tadeusz Dąbrowski

7. Dzido Henryk 53.081

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

8. Nowicki Mieczysław Paweł 24.139

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

9. Rozpara Tadeusz 47.381

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

10. Witaszczyk Stanisław 44.154

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

Okręg wyborczy nr 11 z siedzibą w Sieradzu

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 12 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 775.872 osoby.

Wydano kart do głosowania 358.167

Frekwencja wyborcza wyniosła 46,16%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 16.990, co stanowi 4,76% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 340.077, co stanowi 95,24% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Cieśla Stanisław 58.326

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Cimanowski Jan 43.647

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

3. Dziemdziela Józef 98.801

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Kaźmierczak Kazimierz Jan 25.741

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

5. Koszada Aleksandra 106.628

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

6. Leszczyński Jerzy 15.566

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Partii Socjalistycznej

7. Michalak Romuald Wiesław 66.288

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

8. Owczarek Włodzimierz 69.262

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

9. Piczman Zbigniew Jan 28.527

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

10. Pieniążek Jerzy 117.918

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

11. Stasiak Wiesław Wojciech 65.878

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

12. Tomaszewski Janusz Teofil 45.056

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Forum Obywatelskie Chrześcijańska Demokracja"

Okręg wyborczy nr 12 z siedzibą w Krakowie

W okręgu wybierano 4 senatorów, spośród 23 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 1.363.371 osób.

Wydano kart do głosowania 677.846

Frekwencja wyborcza wyniosła 49,72%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 23.684, co stanowi 3,50% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 652.787, co stanowi 96,50% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Babiński Stanisław 82.565

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Ziemi Krakowskiej

2. Bajołek Andrzej Feliks 52.143

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

3. Bargieł Janusz Lucjan 167.280

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Baścik Edward 60.914

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

5. Borkacki Stanisław 130.515

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

6. Broda Rafał 133.259

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

7. Flaga Andrzej Grzegorz 35.843

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

8. Grzeszek Wojciech 95.594

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

9. Hodorowicz Stanisław Andrzej 49.154

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

10. Jaeschke Andrzej 140.222

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

11. Jurczak Stefan Stanisław 105.823

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

12. Kalisz Paweł Jan 25.749

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Unii Gospodarczej

13. Kolenda Zygmunt 106.342

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

14. Kozłowski Krzysztof Jan 137.167

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

15. Mąsior Bogusław 149.146

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

16. Moczulski Robert Leszek 89.887

zgłoszony przez Niezależny Pozapartyjny Komitet Wyborczy Wyborców

17. Nelicki Andrzej 30.071

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

18. Podgórski Bogdan Leszek 142.513

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

19. Przybyło Wacław Stanisław 75.203

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

20. Rokosz-Kuczyński Gniewomir 48.100

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Forum Obywatelskie Chrześcijańska Demokracja"

21. Skudlarski Józef 16.164

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Zgoda

22. Szopa Zygmunt Franciszek 53.511

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

23. Wojtyła Czesław 27.031

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczno-Samorządowy

Okręg wyborczy nr 13 z siedzibą w Nowym Sączu

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 8 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 543.737 osób.

Wydano kart do głosowania 260.679

Frekwencja wyborcza wyniosła 47,94%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 8.586, co stanowi 3,30% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 251.397, co stanowi 96,70% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Bachleda-Księdzularz Franciszek 75.665

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Berdychowski Zygmunt 56.473

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Zgoda

3. Chronowski Andrzej 82.345

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

4. Golba Jan 50.841

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Masłowski Emil Jakub 26.520

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

6. Oleksiński Marek 41.016

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

7. Oleksy Józef Marek 34.033

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

8. Rapacz Antoni 38.142

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Antoniego Rapacza kandydata na Senatora Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 14 z siedzibą w Tarnowie

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 11 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 512.799 osób.

Wydano kart do głosowania 238.877

Frekwencja wyborcza wyniosła 46,58%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 9.026, co stanowi 3,79% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 229.274, co stanowi 96,21% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Ablewicz Stanisław 30.967

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Pomoc Potrzebującym"

2. Ciesielczyk Marek 43.857

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców PRZECIW KORUPCJI

3. Kracik Stanisław 34.527

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

4. Kwaśniak Czesław 22.429

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Kandydata na Senatora RP Czesława Kwaśniaka

5. Lechowicz Renata Kazimiera 16.829

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

6. Mietła Mieczysław 47.720

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

7. Pagacz Ryszard 41.225

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

8. Salwa Tadeusz 40.185

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

9. Sikora Andrzej 30.059

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

10. Sztorc Józef 55.846

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

11. Wojtkiewicz Michał 17.344

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców MICHAŁA WOJTKIEWICZA

Okręg wyborczy nr 15 z siedzibą w Płocku

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 8 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 649.136 osób.

Wydano kart do głosowania 273.315

Frekwencja wyborcza wyniosła 42,10%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 10.592, co stanowi 3,88% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 262.236, co stanowi 96,12% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Antonowicz Jan 48.656

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

2. Dworak Jan Aleksander 33.684

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

3. Kruszewski Zbigniew Paweł 82.809

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Popiołek Jolanta 78.393

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Struzik Adam Krzysztof 71.735

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

6. Szulc Andrzej 24.257

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Nezależnego Kandydata na Senatora Ziemi Mazowieckiej Andrzeja Szulca

7. Urniaż-Grabowska Ligia Teresa 35.541

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

8. Zalewski Tadeusz Jan 52.620

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 16 z siedzibą w Radomiu

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 8 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 567.268 osób.

Wydano kart do głosowania 247.642

Frekwencja wyborcza wyniosła 43,66%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 9.830, co stanowi 3,99% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 236.718, co stanowi 96,01% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Gęsiak Wojciech 39.751

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Gołąbek Zbigniew 74.199

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Grzyb Sławomir 14.246

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

4. Kieszkowski Zdzisław Władysław 50.903

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

5. Maszkiewicz Zdzisław 39.125

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

6. Pyrek Wojciech 49.189

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

7. Sadowska Wiesława Regina 67.975

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

8. Szymaniak Wiesław 43.891

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

Okręg wyborczy nr 17 z siedzibą w Siedlcach

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 13 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 726.768 osób.

Wydano kart do głosowania 331.750

Frekwencja wyborcza wyniosła 45,65%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 12.501, co stanowi 3,78% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 318.498, co stanowi 96,22% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Ambroziewicz Robert Wiesław 40.315

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Anulewicz Andrzej 74.291

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Baranowski Jerzy Józef 41.891

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

4. Bednarczyk Tadeusz 69.321

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Borkowski Krzysztof Wawrzyniec 75.707

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

6. Ceberek Stanisław 24.297

zgłoszony przez Kurpiowski Komitet Wyborczy Wyborców Kandydata na Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Ceberka

7. Chodkowski Jan 49.793

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

8. Dobek Jerzy 66.127

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

9. Hawrylewicz Jan 60.975

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

10. Izdebski Sławomir 70.940

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

11. Knap Leszek Mariusz 13.291

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Partii Socjalistycznej

12. Kryczka Stefan Zygmunt 51.920

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

13. Perzanowski Wiesław Antoni 69.158

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

Okręg wyborczy nr 18 z siedzibą w Warszawie

W okręgu wybierano 4 senatorów, spośród 12 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 1.338.941 osób.

Wydano kart do głosowania 752.102

Frekwencja wyborcza wyniosła 56,17%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 19.226, co stanowi 2,57% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 729.466, co stanowi 97,43% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Balicki Marek 246.695

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Czapiński Janusz 230.425

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Goliszewski Marek Zbigniew 231.065

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

4. Jankowski Maciej Stanisław 136.658

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Jankowskiego

5. Michalkiewicz Stanisław Andrzej 103.049

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

6. Piesiewicz Krzysztof Marek 304.665

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

7. Romaszewski Zbigniew 284.374

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

8. Sandauer Adam 110.575

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Primum Non Nocere - Po pierwsze nie szkodzić

9. Saryusz-Wolski Jacek Emil 192.115

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

10. Szurmiej Szymon 182.838

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

11. Szymanko Włodzimierz 105.269

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Krajowego Porozumienia Emerytów i Rencistów Rzeczypospolitej Polskiej

12. Szyszkowska Maria 248.335

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 19 z siedzibą w Warszawie

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 6 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 671.516 osób.

Wydano kart do głosowania 303.160

Frekwencja wyborcza wyniosła 45,15%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 13.109, co stanowi 4,34% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 288.924, co stanowi 95,66% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Hermaszewski Mirosław 93.783

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Mogiła-Lisowski Zygmunt 46.310

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

3. Pietrewicz Mirosław Piotr 58.676

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

4. Smoktunowicz Robert Maciej 114.391

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

5. Wielowieyski Andrzej Jan 104.796

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

6. Żelazowski Andrzej 74.097

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 20 z siedzibą w Opolu

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 15 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 820.017 osób.

Wydano kart do głosowania 326.587

Frekwencja wyborcza wyniosła 39,83%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 11.597, co stanowi 3,56% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 314.260, co stanowi 96,44% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Klepacz Apolonia 97.708

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Kotyś Józef 50.082

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Mniejszość Niemiecka"

3. Nazarczuk Władysław Leszek 14.943

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

4. Nicieja Stanisław Sławomir 89.223

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Pęzioł Adam 52.015

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Adama Pęzioła na Senatora RP Ziemi Opolskiej

6. Piątkowski Jan 18.196

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Jana Piątkowskiego - "KWW"

7. Pierzyński Jacek 33.361

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

8. Przewdzing Dieter 46.104

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Mniejszość Niemiecka"

9. Simonides Dorota Elżbieta 90.192

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

10. Skomski Jerzy Antoni 14.799

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

11. Skwierczyński Adam 65.526

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

12. Swaczyna Józef 41.934

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Mniejszość Niemiecka"

13. Tomaszek Bogdan Stanisław 34.039

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

14. Wilczyński Ryszard 31.900

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

15. Wójcik Janusz 36.564

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Opolski Komitet Obywatelski"

Okręg wyborczy nr 21 z siedzibą w Krośnie

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 11 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 669.754 osoby.

Wydano kart do głosowania 316.663

Frekwencja wyborcza wyniosła 47,28%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 11.048, co stanowi 3,50% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 304.768, co stanowi 96,50% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Borcz Jerzy 27.354

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Senatora RP Jerzego Borcza

2. Karaś Roman Władysław 46.712

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

3. Konieczny Janusz 78.008

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Kowalski Witold Andrzej 34.002

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

5. Krzanowski Jan 29.706

zgłoszony przez Podkarpacki Komitet Wyborczy Wyborców Kandydata na Senatora RP Jana Krzanowskiego

6. Łuczaj Michał 10.830

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

7. Mamczur Wojciech Józef 61.496

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

8. Pawłowski Wojciech Jerzy 64.976

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

9. Rzońca Bogdan Józef 43.137

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

10. Słotwiński Zbigniew 41.436

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

11. Sosnowski Tadeusz 62.195

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 22 z siedzibą w Rzeszowie

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 15 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 902.733 osoby.

Wydano kart do głosowania 443.593

Frekwencja wyborcza wyniosła 49,14%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 14.137, co stanowi 3,19 % ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 428.402, co stanowi 96,81 % ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Błądek Lidia 27.407

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Inicjatywa Wyborcza 2001

2. Frączek Józef 59.754

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Kocham mój Kraj"

3. Jakubiec Jerzy 53.218

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

4. Janowski Mieczysław Edmund 88.803

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

5. Kłeczek Dariusz Antoni 33.450

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Senatora RP Dariusza Kłeczka

6. Koberski Marek 48.838

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

7. Korczowski Ryszard 74.880

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

8. Lato Grzegorz Bolesław 137.305

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

9. Mazan Stanisław 54.849

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

10. Myłek Danuta Łucja 74.748

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

11. Sagatowska Janina 82.745

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

12. Sikora Waldemar Mieczysław 59.320

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Waldemara Sikory "Nadzieja"

13. Stęga Tadeusz 66.659

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

14. Zych Tadeusz 46.634

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

15. Żygadło Piotr 19.108

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

Okręg wyborczy nr 23 z siedzibą w Białymstoku

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 13 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 918.757 osób.

Wydano kart do głosowania 411.427

Frekwencja wyborcza wyniosła 44,78%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 13.986, co stanowi 3,41% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 396.481, co stanowi 96,59% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Chojnowski Jan 72.221

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Czuba Krystyna Bożena 89.429

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

3. Jakimowicz Zygmunt 13.116

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Unii Gospodarczej

4. Jamróz Adam 123.598

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Januszewski Tadeusz 34.629

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Forum Obywatelskie Chrześcijańska Demokracja"

6. Maliszewski Józef 21.443

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Partii Socjalistycznej

7. Marczuk Stanisław Marian 46.613

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

8. Mierzyński Tadeusz 72.214

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

9. Plewa Sergiusz 118.837

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

10. Sienkiewicz Jerzy 70.849

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

11. Syczewski Jan 61.760

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Podlasie"

12. Szafraniec Jan 111.717

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

13. Szeremietiew Romuald 37.514

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Forum Obywatelskie Chrześcijańska Demokracja"

Okręg wyborczy nr 24 z siedzibą w Gdańsku

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 11 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 789.720 osób.

Wydano kart do głosowania 375.594

Frekwencja wyborcza wyniosła 47,56%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 9.303, co stanowi 2,48% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 365.446, co stanowi 97,52% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Drynko Romuald 24.861

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

2. Grabowski Bogusław 34.242

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

3. Grabski Stefan Jan 80.951

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

4. Kozłowski Jan Andrzej 81.252

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

5. Krzyżanowska Olga Teresa 117.415

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

6. Kurska Anna Maria 142.461

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców i Sympatyków Lecha Kaczyńskiego

7. Kustrzeba Wanda Alicja 95.412

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

8. Pastusiak Longin Hieronim 122.654

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

9. Podjacki Wojciech 11.715

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców na rzecz niezależnego Kandydata Wojciecha Podjackiego

10. Szymański Antoni 55.423

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

11. Wojciechowski Henryk 92.934

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 25 z siedzibą w Gdyni

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 12 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 850.459 osób.

Wydano kart do głosowania 402.396

Frekwencja wyborcza wyniosła 47,32%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 16.510, co stanowi 4,11% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 384.747, co stanowi 95,89% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Biernacki Marek 113.785

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Czaja Gerard 120.433

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Furtak Małgorzata Zofia 28.054

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Postęp i Równowaga

4. Golonko Andrzej 28.861

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

5. Iniarski Waldemar 26.248

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

6. Jank Stanisław 50.100

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

7. Kleina Kazimierz Mariusz 105.139

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

8. Ostrowska Teresa 55.278

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

9. Serocka Ewa Aleksandra 116.824

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

10. Szpringier Maciej Jan 94.932

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

11. Wałaszewski Stefan Leon 18.779

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Kandydata na Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Stefana Wałaszewskiego

12. Wittbrodt Edmund Kazimierz 123.743

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 26 z siedzibą w Bielsku-Białej

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 9 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 566.586 osób.

Wydano kart do głosowania 289.275

Frekwencja wyborcza wyniosła 51,06%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 10.069, co stanowi 3,49% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 278.826, co stanowi 96,51% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Bułka Władysław 100.722

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Kilarski Paweł Tadeusz 18.845

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Kilarskiego

3. Macner Stefan 67.875

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Mucha Jan Stanisław 7.959

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Unii Gospodarczej

5. Pollak Rajmund Henryk 64.199

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

6. Staniszewska Grażyna Ewa 69.040

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

7. Śliwiński Ryszard 27.825

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Podbeskidzie 2001

8. Tyrna Marcin Paweł 62.229

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

9. Uchyła-Zroski Jadwiga 33.608

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

Okręg wyborczy nr 27 z siedzibą w Częstochowie

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 6 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 482.658 osób.

Wydano kart do głosowania 226.021

Frekwencja wyborcza wyniosła 46,83%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 10.732, co stanowi 4,77% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 214.412, co stanowi 95,23% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Bień January Bronisław 83.399

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Kubat Andrzej 40.835

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

3. Lipowski Grzegorz Marek 80.791

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Marzec Danuta Krystyna 33.232

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców "Lewica Ziemi Częstochowskiej"

5. Michałowski Tomasz Edward 55.910

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

6. Niemczyk Bernadetta Barbara 37.888

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

Okręg wyborczy nr 28 z siedzibą w Gliwicach

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 7 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 674.949 osób.

Wydano kart do głosowania 264.930

Frekwencja wyborcza wyniosła 39,25%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 7.412, co stanowi 2,80% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 256.945, co stanowi 97,20% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Bartecka Urszula 39.999

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców "Autonomia dla Ziemi Górnośląskiej"

2. Karpiński Sergiusz 80.784

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Kozik Wojciech 13.209

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

4. Markowski Jerzy 94.920

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Pasyk Stanisław 22.749

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

6. Pochopień Bolesław Czesław 59.692

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

7. Religa Zbigniew 133.511

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 29 z siedzibą w Rybniku

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 8 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 567.854 osoby.

Wydano kart do głosowania 243.436

Frekwencja wyborcza wyniosła 42,87%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 10.336, co stanowi 4,26% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 232.460, co stanowi 95,74% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Drzęźla Bernard 85.076

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Frąckowiak Janusz 48.950

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

3. Graczyński Adam 77.950

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Jedynak Tadeusz Janusz 45.307

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Od Raciborza do Mikołowa"

5. Kluczniok Krzysztof Robert 41.849

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Autonomia dla Ziemi Górnośląskiej"

6. Konieczny Augustyn 25.553

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

7. Kurpas Jan 16.730

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Unii Gospodarczej

8. Opala Grzegorz Maciej 55.512

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 30 z siedzibą w Katowicach

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 9 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 830.025 osób.

Wydano kart do głosowania 372.675

Frekwencja wyborcza wyniosła 44,90%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 10.774, co stanowi 2,90% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 361.145, co stanowi 97,10% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Bogacki Jerzy 75.429

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Autonomia dla Ziemi Górnośląskiej"

2. Doktorowicz Krystyna 135.099

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Grabowska Genowefa 127.643

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Kutz Kazimierz Julian 145.390

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

5. Podsiadło Jerzy 107.981

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

6. Szpyrka Grzegorz Adam 84.599

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

7. Świtoń Kazimierz Antoni 38.993

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Ruch Obywateli Krzywdzonych przez Władzę"

8. Winkler Wilibald Emanuel 117.803

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

9. Żelazny Zbigniew 26.367

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

Okręg wyborczy nr 31 z siedzibą w Sosnowcu

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 8 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 592.280 osób.

Wydano kart do głosowania 287.399

Frekwencja wyborcza wyniosła 48,52%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 8.498, co stanowi 2,96% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 278.391, co stanowi 97,04% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Gierek Adam 180.104

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Januła Eugeniusz Wojciech 13.925

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Kandydata do Senatu RP Eugeniusza Januły

3. Kowalska Maria 21.265

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Forum Emerytów i Rencistów

4. Margasiński Janusz Marian 40.619

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

5. Mrozowski Marek 28.627

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

6. Orlik Leszek 42.816

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

7. Wnuk Tadeusz 122.685

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

8. Zarzycki Piotr 21.307

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

Okręg wyborczy nr 32 z siedzibą w Kielcach

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 13 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 1.019.784 osoby.

Wydano kart do głosowania 450.404

Frekwencja wyborcza wyniosła 44,17%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 14.455, co stanowi 3,22% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 434.566, co stanowi 96,78% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Bartos Tadeusz 147.594

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Bąk Józef Stanisław 92.194

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

3. Domagalski Alfred 77.209

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

4. Lipiec Krzysztof Bogdan 61.723

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

5. Midura Lech Andrzej 32.530

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "Świętokrzyskie Porozumienie Gospodarcze"

6. Pastuszka Stefan Józef 84.144

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

7. Poterała Andrzej 15.748

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

8. Rzepka Edward 59.601

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

9. Stępień Piotr Paweł 73.969

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

10. Stradomska Alicja 113.663

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

11. Suchański Jerzy Zdzisław 121.957

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

12. Winiarski Marian Jan 17.522

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Partii Socjalistycznej

13. Zuba Maria 78.880

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 33 z siedzibą w Elblągu

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 9 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 489.175 osób.

Wydano kart do głosowania 205.599

Frekwencja wyborcza wyniosła 42,03%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 7.624, co stanowi 3,72% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 197.340, co stanowi 96,28% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Czajka Stanisław Andrzej 30.055

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

2. Gutowski Kazimierz Andrzej 30.015

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

3. Kopacz Tadeusz Jan 33.322

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

4. Kozłowski Marian 74.088

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Kuczyński Józef Kazimierz 16.355

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Józefa Kuczyńskiego

6. Lewandowski Jerzy Jan 43.399

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

7. Mańkut Władysław 66.194

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

8. Peters Marian 5.746

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Partii Socjalistycznej

9. Willenberg Sławomir Jan 17.266

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Sławomira Jana Willenberga

Okręg wyborczy nr 34 z siedzibą w Olsztynie

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 11 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 599.184 osoby.

Wydano kart do głosowania 240.596

Frekwencja wyborcza wyniosła 40,15%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 8.849, co stanowi 3,68% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 231.324, co stanowi 96,32% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Abramski Paweł Stanisław 19.131

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Pawła Abramskiego

2. Duk Stefan 24.849

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Niezależnego Kandydata do Senatu RP Stefana Duka

3. Lorenz Janusz Józef 86.472

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Majchrzak Andrzej Józef 39.791

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

5. Milewski Tadeusz 27.988

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

6. Pietrzak Wiesław Michał 78.773

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

7. Puchajda Zbigniew Hipolit 6.813

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Partii Socjalistycznej

8. Soroko Ryszard 29.226

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

9. Strażewicz Jan Wacław 20.424

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

10. Szmit Jerzy 37.273

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

11. Zaremba Tadeusz 15.406

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców "ŁAD I NORMALNOŚĆ"

Okręg wyborczy nr 35 z siedzibą w Kaliszu

W okręgu wybierano 3 senatorów, spośród 15 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 744.994 osoby.

Wydano kart do głosowania 372.376

Frekwencja wyborcza wyniosła 49,98%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 14.850, co stanowi 4,00% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 356.387, co stanowi 96,00% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Barys Elżbieta Krystyna 60.503

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

2. Dziuba Bogdan Kazimierz 54.126

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

3. Ferenc Genowefa Maria 121.652

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Gramala Mariusz Maciej 18.161

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Mariusz Gramala Senator Niezależny

5. Gryszka Józef 48.823

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

6. Kaden Ryszard Henryk 9.396

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

7. Krzak Andrzej Stanisław 38.032

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

8. Kulak Zbigniew Jerzy 94.940

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

9. Lehmann Włodzimierz Paweł 38.090

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

10. Maćkowiak Zdzisław 40.100

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

11. Marszał-Sroczyńska Halina Janina 73.943

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców Halina Marszał-Sroczyńska Niezależnym Senatorem RP

12. Michalak Magdalena 14.587

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiej Unii Gospodarczej

13. Skrzypczak Roman 24.417

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

14. Spychalski Andrzej Kazimierz 81.077

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

15. Szczucki Edward Józef 27.284

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 36 z siedzibą w Koninie

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 11 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 574.616 osób.

Wydano kart do głosowania 274.751

Frekwencja wyborcza wyniosła 47,81%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 12.987, co stanowi 4,74% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 260.910, co stanowi 95,26% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Bobrowski Franciszek Bogdan 108.408

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Janicki Andrzej 15.331

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

3. Koligot Józef 38.610

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

4. Kowalczyk Józef 10.396

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Primum Non Nocere - Po pierwsze nie szkodzić

5. Olejnik Marceli 12.857

zgłoszony przez Niezależny Komitet Wyborczy Wyborców adw. dr Marcelego Olejnika

6. Połatyńska Bożena Elżbieta 59.887

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

7. Poręba Bohdan Wincenty 7.123

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Bohdana Poręby

8. Sławiński Ryszard Józef 85.026

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

9. Trepiński Bogdan 32.242

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

10. Waszkowiak Marek 35.870

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

11. Ziętkowski Wojciech 10.801

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

Okręg wyborczy nr 37 z siedzibą w Pile

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 5 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 564.203 osoby.

Wydano kart do głosowania 277.148

Frekwencja wyborcza wyniosła 49,12%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 12.583, co stanowi 4,56% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 263.287, co stanowi 95,44% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Lus Jan 87.812

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Nawrocki Eugeniusz Stefan 38.887

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Alternatywa Ruch Społeczny

3. Podmaski Jan 53.804

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

4. Rzemykowski Tadeusz 101.640

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Stokłosa Henryk Tadeusz 113.139

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Henryka Tadeusza Stokłosy

Okręg wyborczy nr 38 z siedzibą w Poznaniu

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 9 kandydatów.

Uprawnione do głosowania były 636.344 osoby.

Wydano kart do głosowania 332.611

Frekwencja wyborcza wyniosła 52,27%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 9.189, co stanowi 2,77% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 322.294, co stanowi 97,23% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Górski Szczęsny Zygmunt 59.263

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

2. Kretkowska Katarzyna 62.818

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

3. Kruk Wojciech 81.135

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

4. Łęcki Włodzimierz 120.206

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

5. Oszmian Ryszard 6.384

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Unii Gospodarczej

6. Smorawiński Jerzy Kazimierz 103.798

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

7. Waszak Ewa 17.227

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

8. Waszak Mariusz 10.156

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

9. Wisłocki Jerzy 77.304

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 39 z siedzibą w Koszalinie

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 7 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 498.805 osób.

Wydano kart do głosowania 218.237

Frekwencja wyborcza wyniosła 43,75%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 8.522, co stanowi 3,92% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 208.837, co stanowi 96,08% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Dolniak Andrzej Jan 58.240

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

2. Gładkowski Witold Feliks 91.357

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Jakubaszek Eugeniusz 14.649

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiej Partii Socjalistycznej

4. Kilian Bolesław 30.445

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

5. Niski Grzegorz Andrzej 64.383

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

6. Socha Stanisław Marian 37.074

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

7. Sztark Grażyna Anna 40.898

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 40 z siedzibą w Szczecinie

W okręgu wybierano 2 senatorów, spośród 9 kandydatów.

Uprawnionych do głosowania było 810.218 osób.

Wydano kart do głosowania 351.567

Frekwencja wyborcza wyniosła 43,39%.

Liczba kart ważnych z głosami nieważnymi wyniosła 9.768, co stanowi 2,79% ogólnej liczby kart ważnych.

Liczba kart ważnych z głosami ważnymi wyniosła 340.479, co stanowi 97,21% ogólnej liczby kart ważnych.

Kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów ważnych:

1. Christowa Czesława 138.732

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Dorosz Leszek Tomasz 21.901

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Konserwatywno-Liberalnej Partii Unia Polityki Realnej

3. Glińska-Czajkowska Danuta Maria 33.241

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

4. Hatłas Andrzej 55.245

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

5. Jacyna-Witt Małgorzata Anna 63.989

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

6. Łuszczewski Andrzej 35.126

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców ANDRZEJA ŁUSZCZEWSKIEGO

7. Wądołowski Stanisław 59.253

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

8. Zychowicz Zbigniew Stanisław 132.111

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

9. Żebrowski Wojciech 37.882

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

III

Wybrani senatorowie

Senatorami zostali wybrani kandydaci, którzy w okręgu wyborczym uzyskali kolejno najwięcej oddanych głosów ważnych.

Okręg wyborczy nr 1 z siedzibą w Legnicy

1. Bielawski Janusz Stefan 148.713

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Cieślak Jerzy Edmund 123.010

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Lewicki Marian Piotr 106.488

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 2 z siedzibą w Wałbrzychu

1. Drożdż Kazimierz 110.356

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Gołębiewski Henryk 90.351

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 3 z siedzibą we Wrocławiu

1. Berny Maria Teresa 148.698

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Litwiniec Bogusław 137.887

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Noga Marian 136.128

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 4 z siedzibą w Bydgoszczy

1. Kempka Dorota Maria 139.663

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Cybulski Zygmunt Alojzy 135.290

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 5 z siedzibą w Toruniu

1. Jarzembowski Ryszard 115.621

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Sienkiewicz Krystyna Helena 105.154

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Żenkiewicz Marian 100.236

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 6 z siedzibą w Lublinie

1. Liszcz Teresa 104.892

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Szydłowski Krzysztof 104.545

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Pawełek Kazimierz Józef 99.638

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 7 z siedzibą w Chełmie

1. Kurzępa Irena 89.806

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Podkański Lesław Paweł 89.757

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

3. Biela Adam 86.582

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

Okręg wyborczy nr 8 z siedzibą w Zielonej Górze

1. Danielak Jolanta Ryszarda 123.892

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Piwoński Zbyszko 116.018

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Jarmużek Zdzisław 105.092

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 9 z siedzibą w Łodzi

1. Janowska Zdzisława 159.173

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Matuszak Grzegorz Jan 130.250

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 10 z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim

1. Adamski Jerzy 70.259

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Dzido Henryk 53.081

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 11 z siedzibą w Sieradzu

1. Pieniążek Jerzy 117.918

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Koszada Aleksandra 106.628

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Dziemdziela Józef 98.801

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 12 z siedzibą w Krakowie

1. Bargieł Janusz Lucjan 167.280

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Mąsior Bogusław 149.146

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Podgórski Bogdan Leszek 142.513

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Jaeschke Andrzej 140.222

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 13 z siedzibą w Nowym Sączu

1. Chronowski Andrzej 82.345

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Bachleda-Księdzularz Franciszek 75.665

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 14 z siedzibą w Tarnowie

1. Sztorc Józef 55.846

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

2. Mietła Mieczysław 47.720

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 15 z siedzibą w Płocku

1. Kruszewski Zbigniew Paweł 82.809

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Popiołek Jolanta 78.393

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 16 z siedzibą w Radomiu

1. Gołąbek Zbigniew 74.199

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Sadowska Wiesława Regina 67.975

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 17 z siedzibą w Siedlcach

1. Borkowski Krzysztof Wawrzyniec 75.707

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

2. Anulewicz Andrzej 74.291

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Izdebski Sławomir 70.940

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczypospolitej Polskiej

Okręg wyborczy nr 18 z siedzibą w Warszawie

1. Piesiewicz Krzysztof Marek 304.665

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Romaszewski Zbigniew 284.374

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

3. Szyszkowska Maria 248.335

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

4. Balicki Marek 246.695

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 19 z siedzibą w Warszawie

1. Smoktunowicz Robert Maciej 114.391

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Wielowieyski Andrzej Jan 104.796

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 20 z siedzibą w Opolu

1. Klepacz Apolonia 97.708

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Simonides Dorota Elżbieta 90.192

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

3. Nicieja Stanisław Sławomir 89.223

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 21 z siedzibą w Krośnie

1. Konieczny Janusz 78.008

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Pawłowski Wojciech Jerzy 64.976

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 22 z siedzibą w Rzeszowie

1. Lato Grzegorz Bolesław 137.305

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Janowski Mieczysław Edmund 88.803

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

3. Sagatowska Janina 82.745

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 23 z siedzibą w Białymstoku

1. Jamróz Adam 123.598

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Plewa Sergiusz 118.837

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Szafraniec Jan 111.717

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin

Okręg wyborczy nr 24 z siedzibą w Gdańsku

1. Kurska Anna Maria 142.461

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców i Sympatyków Lecha Kaczyńskiego

2. Pastusiak Longin Hieronim 122.654

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Krzyżanowska Olga Teresa 117.415

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 25 z siedzibą w Gdyni

1. Wittbrodt Edmund Kazimierz 123.743

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Czaja Gerard 120.433

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Serocka Ewa Aleksandra 116.824

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 26 z siedzibą w Bielsku-Białej

1. Bułka Władysław 100.722

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Staniszewska Grażyna Ewa 69.040

zgłoszona przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

Okręg wyborczy nr 27 z siedzibą w Częstochowie

1. Bień January Bronisław 83.399

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Lipowski Grzegorz Marek 80.791

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 28 z siedzibą w Gliwicach

1. Religa Zbigniew 133.511

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Markowski Jerzy 94.920

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 29 z siedzibą w Rybniku

1. Drzęźla Bernard 85.076

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Graczyński Adam 77.950

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 30 z siedzibą w Katowicach

1. Kutz Kazimierz Julian 145.390

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Blok Senat 2001

2. Doktorowicz Krystyna 135.099

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Grabowska Genowefa 127.643

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 31 z siedzibą w Sosnowcu

1. Gierek Adam 180.104

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Wnuk Tadeusz 122.685

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 32 z siedzibą w Kielcach

1. Bartos Tadeusz 147.594

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Suchański Jerzy Zdzisław 121.957

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Stradomska Alicja 113.663

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 33 z siedzibą w Elblągu

1. Kozłowski Marian 74.088

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Mańkut Władysław 66.194

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 34 z siedzibą w Olsztynie

1. Lorenz Janusz Józef 86.472

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Pietrzak Wiesław Michał 78.773

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 35 z siedzibą w Kaliszu

1. Ferenc Genowefa Maria 121.652

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Kulak Zbigniew Jerzy 94.940

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

3. Spychalski Andrzej Kazimierz 81.077

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 36 z siedzibą w Koninie

1. Bobrowski Franciszek Bogdan 108.408

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Sławiński Ryszard Józef 85.026

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 37 z siedzibą w Pile

1. Stokłosa Henryk Tadeusz 113.139

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Henryka Tadeusza Stokłosy

2. Rzemykowski Tadeusz 101.640

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 38 z siedzibą w Poznaniu

1. Łęcki Włodzimierz 120.206

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Smorawiński Jerzy Kazimierz 103.798

zgłoszony przez Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego

Okręg wyborczy nr 39 z siedzibą w Koszalinie

1. Gładkowski Witold Feliks 91.357

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Niski Grzegorz Andrzej 64.383

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

Okręg wyborczy nr 40 z siedzibą w Szczecinie

1. Christowa Czesława 138.732

zgłoszona przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

2. Zychowicz Zbigniew Stanisław 132.111

zgłoszony przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy

grafika

Zmiany w prawie

Przeróbka samochodu nie pomoże uniknąć akcyzy

Za niecały miesiąc zaczną obowiązywać nowe zasady opodatkowania akcyzą sprowadzanych samochodów. Przeróbka samochodu osobowego na ciężarowy nie będzie już łatwym sposobem na uniknięcie podatku. Za rozliczenie akcyzy odpowie nie tylko osoba sprowadzająca lub przerabiająca samochód, ale również posiadacz pojazdu.

Krzysztof Koślicki 04.06.2021
Udział młodzieży w życiu publicznym i więcej zadań w samorządach - prezydent podpisał ustawę

Wzmocnienie młodzieżowych rad i sejmików to cel zmian w ustawach samorządowych, których nowelizację podpisał we wtorek prezydent Andrzej Duda. Ułatwienie powoływania i funkcjonowania takich organów ma być szansą dla młodzieży na zdobycie doświadczeń w aktywności publicznej i społecznej.

Katarzyna Kubicka-Żach 01.06.2021
Zmiany w opłatach za przejazd autostradą z podpisem prezydenta

Wkrótce za przejazd autostradami będzie można płacić za pomocą elektronicznego biletu autostradowego, a także na podstawie danych geolokalizacyjnych pojazdu. Prezydent Andrzej Duda we wtorek podpisał zmiany przepisów ustawy o autostradach płatnych.

Krzysztof Koślicki 01.06.2021
Prezydent podpisał nowelizację - dwie ustawy o służbie zagranicznej mogą wejść w życie

Prezydent podpisał ustawę, której celem jest przystosowanie służby zagranicznej do nowych ram prawnych jej funkcjonowania oraz doprecyzowanie niektórych zapisów ustawy ze stycznia, a także rozstrzygnięcie potencjalnych wątpliwości interpretacyjnych oraz uzupełnienie przepisów przejściowych jeszcze przed przewidzianym na połowę czerwca wejściem tej regulacji w życie.

Grażyna J. Leśniak 01.06.2021
Ustawa podpisana, możliwe będzie wsparcie z Funduszu Modernizacyjnego dla energetyki

Prezydent podpisał w poniedziałek 31 maja nowelizację ustawy o handlu emisjami gazów cieplarnianych, która określa zasady ubiegania się o wsparcie z Funduszu Modernizacyjnego. Wdrożenie tego finansowania ma przyczynić się do modernizacji polskiego sektora energetycznego.

Krzysztof Sobczak 01.06.2021
Szczepienia w aptekach możliwe już od soboty

Od soboty 29 maja przepisy dopuszczają możliwość organizowania punktów szczepień w 12 tysiącach aptek ogólnodostępnych. Nowelizacja prawa farmaceutycznego w tej sprawie została już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Szczepienia będą mogły być wykonywane tylko w tych aptekach ogólnodostępnych, które spełnią określone wymagania lokalowe, techniczne i kadrowe określone w rozporządzeniu.

Krzysztof Sobczak 29.05.2021