Prezes NFZ: nie ma skarg pacjentów na klauzulę sumienia
Według prezesa NFZ Tadeusza Jędrzejczyka, w roku 2013 nie było żadnej skargi, wynikającej z niedopełnienia obowiązków przez lekarza z powodu klauzuli sumienia. W roku 2014 odnotowano tylko jedną, związaną ze sprawą profesora Chazana. Według prezesa Funduszu nie każdy szpital musi wykonywać wszystkie rodzaje zabiegów.



