Jakie obowiązki w zakresie rejestrowania obrotu przy użyciu kasy fiskalnej ciążą na podmiocie, który po 5 latach ponownie rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej?
Jak wyliczyć dochód na koniec roku przy różnicy remanentów, jeżeli remanent początkowy sporządzony jest w kwocie brutto (zwolnienie z VAT), a końcowy w kwocie netto (w trakcie roku zostałem podatnikiem VAT bo przekroczyłem obrót 150.000 zł)?
Czy urząd ma prawo żądać przy rejestracji podatnika, aby wszystkie dokumenty były przetłumaczone na język polski?
Czy przedsiębiorca, który po rozpoczęciu prowadzenia działalności gospodarczej nie skorzystał z opłacania preferencyjnej składki może dokonać zmiany kodu podstawy ubezpieczenia?
Czy lekarz świadczący usługi na podstawie umowy cywilnoprawnej ma obowiązek dostarczenia orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do wykonywania obowiązków na zajmowanym stanowisku?