Ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim zmarł w czwartek pod koniec 24-godzinnego dyżuru. 67-letni mężczyzna chorował wcześniej i leczył się na serce.
Instytutu Badań Strukturalnych: w ciągu pięciu lat spadło ubóstwo energetyczne
W ciągu pięciu lat spadło ubóstwo energetyczne w Polsce. W 2016 r. ubogich energetycznie było o 880 tys. mniej niż w 2012. Jednak nadal dotkniętych jest nim ok 4,6 mln osób - wynika z analiz Instytutu Badań Strukturalnych.
Ruda Śląska: rozpoczęła się rewitalizacja hałdy w centrum miasta
Rozpoczęły się prace przy zagospodarowaniu pocynkowej hałdy przy ul. 1 Maja w centrum Rudy Śląskiej podał w czwartek Urząd Miasta. Robotnicy wycinają drzewa i krzewy oraz przygotowują drogę dojazdową dla ciężkiego sprzętu.
Kielce: sąd uwzględnił apelację w sprawie przetargu komunikacyjnego
Kielecki sąd uwzględnił apelację i uznał, że Zarząd Transportu Miejskiego miał prawo wykluczyć jednego z oferentów przetargu na komunikację w mieście, po negatywnej weryfikacji możliwości realizacji przez tę firmę zamówienia publicznego.
Program Geo-Metan ma zwiększyć bezpieczeństwo w kopalniach
Górnicze i energetyczne spółki chcą wspólnie działać na rzecz szerszego niż dotąd energetycznego wykorzystania metanu - gazu towarzyszącego złożom węgla kamiennego. Stworzony w tym celu program Geo-Metan ma też poprawić bezpieczeństwo górników i przyczynić się do ochrony klimatu.