NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl
Krzysztof Sobczak

Krzysztof Sobczak

Dziennikarz i publicysta prawny. Pracował m.in. w PAP, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej. Był redaktorem naczelnym „Gazety Prawnej” i kierownikiem Działu Prawa "Rzeczpospolitej”. Specjalizuje się w tematyce dotyczącej prawników i wymiaru sprawiedliwości. Laureat nagrody Adwokatury dla dziennikarzy "Złota Waga". Współautor książek – m.in.  "Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później" - z Ewą Łętowską, "Państwo prawa jeszcze w budowie" - z Andrzejem Zollem czy "Warto chronić państwo prawa" - z Andrzejem Wróblem. "Trudny powrót do rządów prawa?"

Artykuły autora

Kolejna międzynarodowa firma windykacyjna zaczyna działać w Polsce

Międzynarodowa sieć windykacyjna Straetus zamierza oferować usługi odzyskiwania długów dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Właśnie dziś zaczyna pracę pierwszy odział tej tej firmy na Pomorzu.

Crido Legal pomaga przy budowie farmy wiatrowej

Kancelaria prawna Crido Legal doradzała grupie Yard Energy przy nabyciu turbin wiatrowych dla projektu farmy wiatrowej Drawsko o mocy 10 MW oraz finansowaniu inwestycji.

Narodowy program zintegruje walkę z terroryzmem

Wzmocnienie systemu antyterrorystycznego, a także zwiększenie świadomości Polaków o zagrożeniach - to podstawowe cele przygotowanego w MSW Narodowego Programu Antyterrorystycznego na lata 2015-2019.

Polska prokuratura zbada zamach w Tunisie

Prokuratura Apelacyjna w Warszawie poinformowała, że 19 marca br. zostało w Wydziale V-tym do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji wszczęte z art. 118a paragraf 1 kk śledztwo w sprawie wczorajszego zamach terrorystycznego w Tunisie, w którym zginęli obywatele polscy.
bank

Bankowe pomysły dla frankowiczów realne za rok?

Propozycje Związku Banków Polskich dotyczące osób zadłużonych we frankach szwajcarskich mogą pomóc niektórym, ale nie rozwiążą systemowego problemu. Ale ich realizacja wymaga czasu ocenia Piotr Kuczyński z Domu Inwestycyjnego Xelion.