NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl
Krzysztof Sobczak

Krzysztof Sobczak

Dziennikarz i publicysta prawny. Pracował m.in. w PAP, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej. Był redaktorem naczelnym „Gazety Prawnej” i kierownikiem Działu Prawa "Rzeczpospolitej”. Specjalizuje się w tematyce dotyczącej prawników i wymiaru sprawiedliwości. Laureat nagrody Adwokatury dla dziennikarzy "Złota Waga". Współautor książek – m.in.  "Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później" - z Ewą Łętowską, "Państwo prawa jeszcze w budowie" - z Andrzejem Zollem czy "Warto chronić państwo prawa" - z Andrzejem Wróblem. "Trudny powrót do rządów prawa?"

Artykuły autora
trybunal konstytucyjny

Wkrótce zwolni się stanowisko w TK - gdzie kandydaci?

Za tydzień upływa termin zgłoszenia kandydatów na sędziego Trybunału Konstytucyjnego na zwalniające się stanowisko sędziego TK - przypominają przedstawiciele koalicji organizacji prowadzących tradycyjnie monitoring tych wyborów.

Szef MSW zapowiada skuteczną ustawę antyterrorystyczną

Projekt ustawy antyterrorystycznej jest gotowy informuje minister Mariusz Błaszczak. I zapowiada, ze wzbudzi ona zapewne krytykę ze strony opozycji.

Nowe przepisy mają lepiej chronić produkty regionalne

Skuteczniejsza ochrona zarejestrowanych produktów regionalnych - to cel przyjętego we wtorek przez rząd projektu nowelizacji ustawy ws. rejestracji i ochrony nazw i oznaczeń produktów rolnych.

Sprzedaż prywatnych lasów też pod kontrolą

Od 1 maja obywatele państw unijnych bez zezwoleń będą mogli nabywać nie tylko grunty rolne, ale i leśne. Z tego powodu rząd chce ograniczyć obrót również lasami prywatnymi i państwowymi.
prawnik mlotek

Z mandatem coraz częściej idziemy do sądu

Polacy nie chcą płacić mandatów. Wolą iść do sądu. Tracą na tym wszyscy: budżet państwa, sędziowie i zwykli obywatele pisze Rzeczpospolita.