NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Włącz wersję kontrastową
Zmień język strony
Prawo.pl
Krzysztof Sobczak

Krzysztof Sobczak

Dziennikarz i publicysta prawny. Pracował m.in. w PAP, Polskim Radiu, Telewizji Polskiej. Był redaktorem naczelnym „Gazety Prawnej” i kierownikiem Działu Prawa "Rzeczpospolitej”. Specjalizuje się w tematyce dotyczącej prawników i wymiaru sprawiedliwości. Laureat nagrody Adwokatury dla dziennikarzy "Złota Waga". Współautor książek – m.in.  "Rzeźbienie państwa prawa. 20 lat później" - z Ewą Łętowską, "Państwo prawa jeszcze w budowie" - z Andrzejem Zollem czy "Warto chronić państwo prawa" - z Andrzejem Wróblem. "Trudny powrót do rządów prawa?"

Artykuły autora

Rząd rozmawia z KE o praworządności, ale zmian nie zapowiada

Rząd rozmawia z KE o zmianach w sądownictwie, ale zastrzega, że żadne korekty w stosunku do przeprowadzonych już znian polskim wymiarze sprawiedliwości nie wchodzą w grę. Stanowisko takie przedstawiciele polskiego rządu zaprezentowali po zakończeniu poniedziałkowych rozmów z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermanesem.
mlotek waga pioro podpis

Przedsiębiorcy chwalą projekt prostej spółki akcyjnej

Połączenie cech spółki z o.o., czyli stosunkowo proste i mało kosztowne założenie, funkcjonowanie oraz likwidację spółki z zaletami spółki akcyjnej - takie korzyści może dać proponowana przez rząd nowelizacja prawa spółek handlowych - uważają członkowie Business Centre Club.
teresa czerwinska

Prof. Czerwińska: Preferencje i ulgi podatkowe zmienią polską gospodarkę

Utrzymanie wysokiego i trwałego tempa wzrostu gospodarczego to zasadnicze wyzwanie dla polskiej gospodarki - twierdzi minister finansów Teresa Czerwińska. I dodaje, że wypracowywaniu nowego modelu gospodarki 4.0 ma służyć poszerzony zakres preferencji podatkowych, ulg podatkowych w zakresie prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej.

Szefowa MF niechętna wyłączeniom sektorowym z PPK

Minister finansów Teresa Czerwińska sceptycznie podchodzi do wyłączeń sektorowych z Pracowniczych Planów Kapitałowych, chce, żeby projekt był jak najbardziej powszechny.

SN: Proces Dubienieckiego ma być w Krakowie

Sąd Najwyższy nie zgodził się na przeniesienie z Krakowa do Warszawy procesu Marcina Dubienieckiego i ośmiorga innych oskarżonych w sprawie m.in. wyłudzenia 14,5 mln zł z PFRON.