Jakie wymagania powinny spełniać maseczki i przyłbice stosowane w zakładzie produkcyjnym przy spawaniu, szlifowaniu?

Gdy możemy mieć do czynienia z koniecznością stosowania przyłbic, np. spawanie, szlifowanie, w pierwszej kolejności należy wybierać je w taki sposób, aby spełniały wymagania zasadnicze opisane w rozporządzeniu ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, co jednocześnie spowoduje spełnienie obowiązku wynikającego z konieczności zakrywania ust i nosa przy zwalczaniu epidemii.

27.10.2020

Klauzula informacyjna na profilu firmowym na Facebook'u po wyroku Schrems II

16 lipca 2020 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok (sprawa Schrems II), który w praktyce przekreślił dotychczasowe zasady transferu danych osobowych do USA. Jak powinna brzmieć klauzula informacyjna na profilu firmowym na Facebook'u po tym wyroku - wyjaśnia Sylwia Czub-Kiełczewska, ekspert w LEX Ochrona Danych Osobowych.

28.08.2020

Jakie buty są odpowiednie dla lakierników?

Niedopuszczalne jest stosowanie materiałów i procesów technologicznych bez uprzedniego ustalenia stopnia ich szkodliwości dla zdrowia pracowników i podjęcia odpowiednich środków profilaktycznych....

06.03.2020

Ruszył konkurs EB Kreator 2018!

Rozpoczęła się V edycja EB Kreatora, największego konkursu employer branding w Polsce, którego organizatorem jest serwis GoldenLine. Zgłoszenia można przesyłać do 25 lutego 2019.

25.01.2019

IV edycja Konferencji E-Learning FUSION

10 kwietnia 2019 r. w Warszawie odbędzie się IV edycja Konferencji E-Learning FUSION. To jedyna w Polsce międzynarodowa konferencja dotycząca szeroko rozumianego e-learningu.

18.01.2019

Zapraszamy na XXVIII Kongres Kadry

Trwała przewaga konkurencyjna coraz mniej wynika z produktu bądź modelu biznesowego, a coraz bardziej z kultury organizacyjnej, która pozwala tworzyć innowacyjne produkty, czy błyskawicznie reagować...

20.10.2018