Rozporządzenie wykonawcze 2016/313 zmieniające rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 680/2014 w odniesieniu do dodatkowych wskaźników monitorowania na potrzeby sprawozdawczości w zakresie płynności

ROZPORZĄDZENIE WYKONAWCZE KOMISJI (UE) 2016/313
z dnia 1 marca 2016 r.
zmieniające rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 680/2014 w odniesieniu do dodatkowych wskaźników monitorowania na potrzeby sprawozdawczości w zakresie płynności
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

KOMISJA EUROPEJSKA,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej,

uwzględniając rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 575/2013 z dnia 26 czerwca 2013 r. w sprawie wymogów ostrożnościowych dla instytucji kredytowych i firm inwestycyjnych, zmieniające rozporządzenie (UE) nr 648/2012 1 , w szczególności jego art. 415 ust. 3 akapit czwarty,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W rozdziale 7 rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 680/2014 2 ustanowiono wymogi dotyczące sprawozdawczości instytucji kredytowych, na zasadzie indywidualnej i skonsolidowanej, w zakresie płynności. W celu skuteczniejszego monitorowania płynności właściwe jest nałożenie wymogu zgłaszania dodatkowych wskaźników monitorowania płynności, o których mowa w art. 415 ust. 3 lit. b) rozporządzenia (UE) nr 575/2013. Powinno to umożliwić uzyskanie pełniejszego obrazu sytuacji poszczególnych instytucji pod względem płynności, proporcjonalnie do charakteru, skali i stopnia złożoności prowadzonej przez nie działalności.

(2) Dodatkowe wskaźniki monitorowania płynności powinny obejmować: wskaźniki oparte na koncentracji finansowania w podziale na kontrahentów i rodzaje produktów, ponieważ wskaźniki te umożliwiają identyfikację kontrahentów i instrumentów na tyle istotnych, że wycofanie funduszy lub zmniejszająca się płynność rynku może prowadzić do problemów z płynnością; wskaźniki oparte na koncentracji zdolności równoważenia płynności w podziale na emitentów lub kontrahentów, ponieważ wskaźniki te dostarczają informacje na temat koncentracji zdolności równoważenia płynności instytucji sprawozdającej w rozbiciu na dziesięć największych utrzymywanych aktywów lub instrumentów płynnościowych przyznanych danej instytucji; oraz wskaźniki oparte na cenach za różne okresy finansowania oraz na danych dotyczących prolongowania finansowania, ponieważ z czasem takie informacje staną się cenne wraz z rosnącą wiedzą organów nadzoru co do zmian spreadów, wolumenów i okresów zapadalności finansowania.

(3) Właściwe organy powinny wykorzystywać sprawozdawczość w zakresie dodatkowych wskaźników monitorowania płynności w ramach ich procesu przeglądu i oceny nadzorczej, a także w ramach kolegiów organów nadzoru oraz jako narzędzie wczesnego ostrzegania w ramach bieżącego nadzoru.

(4) Sprawozdawczość w zakresie dodatkowych wskaźników monitorowania płynności powinna być dostosowana do zakresu stosowania wymogu pokrycia wypływów netto i sprawozdawczości w zakresie tego wymogu zgodnie z art. 6-10 i art. 415 ust. 3 lit. a) rozporządzenia (UE) nr 575/2013.

(5) W celu zapewnienia proporcjonalności należy dopuścić sprawozdawczość kwartalną zamiast miesięcznej w sytuacji, gdy instytucja nie stanowi części grupy, której jednostki zależne lub instytucje dominujące mają siedzibę w jurysdykcji innej niż jurysdykcja właściwego organu danej instytucji, oraz jej suma bilansowa stanowi jedynie nieznaczną część łącznej wartości sum bilansowych wszystkich instytucji w danym państwie członkowskim i wartość aktywów ogółem instytucji nie jest znacząca.

(6) Z uwagi na znaczenie sprawozdawczości w zakresie dodatkowych wskaźników monitorowania płynności dla należytego nadzoru oraz jako narzędzia wczesnego ostrzegania w ramach bieżącego nadzoru, rozpoczęcie stosowania niniejszego rozporządzenia powinno nastąpić szybko. Aby jednak ułatwić w początkowym okresie wdrożenie niniejszego rozporządzenia przez instytucje i właściwe organy, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy jego stosowania sprawozdawczym dniem przepływów gotówkowych w odniesieniu do sprawozdawczości miesięcznej w zakresie dodatkowych wskaźników monitorowania płynności powinien być nie piętnasty, lecz trzydziesty dzień kalendarzowy po sprawozdawczym dniu odniesienia.

(7) Podstawę niniejszego rozporządzenia stanowi projekt wykonawczych standardów technicznych przedstawiony Komisji przez Europejski Urząd Nadzoru (Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, EUNB).

(8) EUNB przeprowadził otwarte konsultacje społeczne na temat projektu wykonawczych standardów technicznych, który stanowi podstawę niniejszego rozporządzenia, dokonał analizy potencjalnych powiązanych kosztów i korzyści oraz zasięgnął opinii Bankowej Grupy Interesariuszy powołanej na podstawie art. 37 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1093/2010 3 .

(9) Zgodnie z procedurą określoną w art. 15 rozporządzenia (UE) nr 1093/2010 Komisja zatwierdziła ze zmianami projekt wykonawczych standardów technicznych przedstawiony przez EUNB, wyjaśniając przyczyny wprowadzonych zmian. EUNB przedstawił formalną opinię, w której zaakceptował proponowane zmiany z wyjątkiem zmian dotyczących sprawozdawczości w zakresie aktywów płynnych oraz oczekiwanych wypływów i wpływów środków pieniężnych (terminów zapadalności), przedstawiając szereg powodów uzasadniających przyjęte przez niego podejście.

(10) Komisja dokonała starannej oceny przedstawionych przez EUNB powodów przemawiających za przyjęciem zasad sprawozdawczości w zakresie terminów zapadalności, które byłyby oparte na tymczasowej koncepcji sprawozdawczości określonej w rozporządzeniu (UE) nr 575/2013. Koncepcja ta musi jednak zostać zmodyfikowana w celu zapewnienia pełnej spójności z ostateczną koncepcją określoną w rozporządzeniu delegowanym Komisji (UE) 2015/61, które stosuje się od dnia 1 października 2015 r. 4 .

(11) Komisja jest w pełni świadoma znaczenia terminów zapadalności jako instrumentu nadzoru. Komisja jest jednak zdania, że korzyści dla nadzoru wynikające z obowiązkowego zgłaszania terminów zapadalności na podstawie nieaktualnej już koncepcji sprawozdawczości są na dzień dzisiejszy nieproporcjonalne do dodatkowych obciążeń administracyjnych i podwojonych kosztów przestrzegania przepisów. EUNB powinien postarać się, dążąc do pełnej spójności z rozporządzeniem delegowanym (UE) 2015/61, jak najszybciej zaktualizować wymogi dotyczące sprawozdawczości w zakresie terminów zapadalności oraz przedłożyć je Komisji w celu ich przyjęcia. Do tego czasu oraz do momentu przyjęcia w przyszłości obowiązkowych wymogów dotyczących sprawozdawczości w zakresie terminów zapadalności organy nadzoru mogą, tam gdzie to konieczne i uzasadnione, żądać zgłaszania dodatkowych informacji, które nie są przewidziane w niniejszym rozporządzeniu wykonawczym, w tym na podstawie art. 412 ust. 5 rozporządzenia (UE) nr 575/2013.

(12) Należy zatem odpowiednio zmienić rozporządzenie Komisji (UE) nr 680/2014,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł  1

W rozporządzeniu wykonawczym (UE) nr 680/2014 wprowadza się następujące zmiany:

1)
w art. 1 dodaje się lit. g) w brzmieniu:

"g) dodatkowe wskaźniki monitorowania płynności zgodnie z art. 415 ust. 3 lit. b) rozporządzenia (UE) nr 575/2013.";

2)
dodaje się rozdział 7b w brzmieniu:

"ROZDZIAŁ 7b

FORMAT I CZĘSTOTLIWOŚĆ SPRAWOZDAWCZOŚCI W ZAKRESIE DODATKOWYCH WSKAŹNIKÓW MONITOROWANIA PŁYNNOŚCI NA ZASADZIE INDYWIDUALNEJ I SKONSOLIDOWANEJ

Artykuł 16b

1. Do celów sprawozdawczości w zakresie dodatkowych wskaźników monitorowania płynności zgodnie z art. 415 ust. 3 lit. b) rozporządzenia (UE) nr 575/2013 na zasadzie indywidualnej i skonsolidowanej instytucje przedstawiają z częstotliwością miesięczną wszystkie następujące informacje:

a) informacje określone w załączniku XVIII zgodnie z instrukcjami zawartymi w załączniku XIX;

b) informacje określone w załączniku XX zgodnie z instrukcjami zawartymi w załączniku XXI.

2. Na zasadzie odstępstwa od przepisów ust. 1 instytucja może przekazywać informacje dotyczące dodatkowych wskaźników monitorowania płynności z częstotliwością kwartalną, jeżeli spełnione są wszystkie następujące warunki:

a) instytucja nie stanowi części grupy, której jednostki zależne lub instytucje dominujące mają siedzibę w jurysdykcji innej niż jurysdykcja właściwego organu danej instytucji;

b) stosunek indywidualnej sumy bilansowej danej instytucji do łącznej wartości indywidualnych sum bilansowych wszystkich instytucji w danym państwie członkowskim jest niższy niż 1 % przez dwa kolejne lata poprzedzające dany rok sprawozdawczy;

c) wartość aktywów ogółem instytucji, obliczona zgodnie z dyrektywą Rady 86/635/EWG * , wynosi mniej niż 30 mld EUR.

Do celów lit. b) wartości sum bilansowych na potrzeby obliczenia wspomnianego stosunku opierają się na zweryfikowanych przez biegłego rewidenta danych liczbowych na koniec roku za rok wcześniejszy niż rok poprzedzający sprawozdawczy dzień odniesienia.

3. Do celów obowiązków określonych w ust. 1 i 2 pierwszym miesiącem, za który należy przekazać informacje dotyczące dodatkowych wskaźników monitorowania płynności, jest kwiecień 2016 r.

3)
w art. 18 dodaje się akapit szósty w brzmieniu:

"Na zasadzie odstępstwa od przepisów art. 3 ust. 1 lit. a), w odniesieniu do miesięcy od kwietnia 2016 r. do października 2016 r. włącznie, za sprawozdawczy dzień przepływów gotówkowych powiązany ze sprawozdawczością miesięczną w zakresie dodatkowych wskaźników monitorowania płynności uznaje się trzydziesty dzień kalendarzowy po sprawozdawczym dniu odniesienia.";

4)
dodaje się załączniki XVIII-XXI zgodnie z tekstem znajdującym się w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
Artykuł  2

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie dwudziestego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 1 marca 2016 r.

W imieniu Komisji
Jean-Claude JUNCKER
Przewodniczący

ZAŁĄCZNIK

"ZAŁĄCZNIK XVIII

DODATKOWE WSKAŹNIKI MONITOROWANIA PŁYNNOŚCI ZGODNIE Z ART. 415 UST. 3 LIT. b) ROZPORZĄDZENIA (UE) NR 575/2013
WZORY ALMM
Numer wzoru Kod wzoru Oznaczenie wzoru / grupy wzorów
WZORY DOTYCZĄCE DODATKOWYCH NARZĘDZI MONITOROWANIA
67 C 67.00 KONCENTRACJA FINANSOWANIA WEDŁUG KONTRAHENTA
68 C 68.00 KONCENTRACJA FINANSOWANIA WEDŁUG RODZAJU PRODUKTU
69 C 69.00 CENY ZA RÓŻNE OKRESY FINANSOWANIA
70 C 70.00 PROLONGOWANIE FINANSOWANIA
C 67.00 - KONCENTRACJA FINANSOWANIA WEDŁUG KONTRAHENTA
Oś »z« Waluty razem, waluty znaczące
Koncentracja finansowania według kontrahenta
Nazwa kontrahenta Kod LEI Sektor kontrahenta Siedziba kontrahenta Rodzaj produktu Otrzymana kwota Średni ważony pierwotny termin zapadalności Średni ważony rezydualny termin zapadalności
Wiersz ID 010 020 030 040 050 060 070 080
010 1. 10 NAJWIĘKSZYCH KONTRAHENTÓW, Z KTÓRYCH KAŻDY ODPOWIADA ZA PONAD 1 % CAŁKOWITYCH ZOBOWIĄZAŃ
020 1,01
030 1,02
040 1,03
050 1,04
060 1,05
070 1,06
080 1,07
090 1,08
100 1,09
110 1,10
120 2. WSZYSTKIE INNE ZOBOWIĄZANIA
C 68.00 - KONCENTRACJA FINANSOWANIA WEDŁUG RODZAJU PRODUKTU
Oś »z« Waluty razem, waluty znaczące
Koncentracja finansowania według rodzaju produktu
Wiersz ID Nazwa produktu Całkowita otrzymana kwota Kwota objęta systemem gwarantowania depozytów zgodnie z dyrektywą 94/19/WE lub równoważnym systemem gwarantowania depozytów w państwie trzecim Kwota nieobjęta systemem gwarantowania depozytów zgodnie z dyrektywą

94/19/WE ani równoważnym

systemem gwarantowania depozytów

w państwie trzecim

Średni ważony

pierwotny termin zapadalności

Średni ważony

rezydualny termin zapadalności

010 020 030 040 050
PRODUKTY STANOWIĄCE PONAD 1 % CAŁKOWITYCH ZOBOWIĄZAŃ
010 1 FINANSOWANIE DETALICZNE
020 1,1 Depozyty na żądanie
030 1,2 Depozyty terminowe z pierwotnym terminem zapadalności nie dłuższym niż 30 dni
040 1,3 Depozyty terminowe z pierwotnym terminem zapadalności ponad 30 dni
050 1.3.1 z karą za wycofanie depozytu znacząco większą niż utrata odsetek, które zostałyby uzyskane za pozostały okres
060 1.3.2 bez kary za wycofanie depozytu znacząco większej niż utrata odsetek, które zostałyby uzyskane za pozostały okres
070 1,4 Rachunki oszczędnościowe
080 1.4.1 z okresem wypowiedzenia dotyczącym wycofania wynoszącym ponad 30 dni
090 1.4.2 bez okresu wypowiedzenia dotyczącego wycofania wynoszącego ponad 30 dni
100 2 FINANSOWANIE HURTOWE
110 2,1 Niezabezpieczone finansowanie hurtowe
120 2.1.1 w tym od klientów finansowych
130 2.1.2 w tym od klientów niefinansowych
140 2.1.3 w tym od podmiotów wchodzących w skład grupy
150 2,2 Zabezpieczone finansowanie hurtowe
160 2.2.1 w tym umowy z udzielonym przyrzeczeniem odkupu
170 2.2.2 w tym emisje obligacji zabezpieczonych
180 2.2.3 w tym emisje papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami
190 2.2.4 w tym od podmiotów wchodzących w skład grupy
C 69.00 - CENY ZA RÓŻNE OKRESY FINANSOWANIA
Oś »z« Waluty razem, waluty znaczące
Ceny za różne okresy finansowania
Overnight 1 tydzień 1 miesiąc 3 miesiące 6 miesięcy 1 rok 2 lata 5 lat 10 lat
Spread Wolumen Spread Wolumen Spread Wolumen Spread Wolumen Spread Wolumen Spread Wolumen Spread Wolumen Spread Wolumen Spread Wolumen
Wiersz ID Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120 130 140 150 160 170 180
010 1 Finansowanie razem
020 1,1 w tym: depozyty detaliczne
030 1,2 w tym: niezabezpieczone depozyty hurtowe
040 1,3 w tym: finansowanie zabezpieczone
050 1,4 w tym: niezabezpieczone uprzywilejowane papiery wartościowe
060 1,5 w tym: obligacje zabezpieczone
070 1,6 w tym: papiery wartościowe zabezpieczone aktywami, w tym ABCP
C 70.00 - PROLONGOWANIE FINANSOWANIA
Oś »z« Waluty razem, waluty znaczące
Prolongowanie finansowania
Overnight > 1 dzień ≤ 7 dni > 7 dni ≤ 14 dni
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120
010 1.1 1 Finansowanie razem
020 1.1.1 Depozyty detaliczne
030 1.1.2 Niezabezpieczone depozyty hurtowe
040 1.1.3 Finansowanie zabezpieczone
050 1.2 2 Finansowanie razem
060 1.2.1 Depozyty detaliczne
070 1.2.2 Niezabezpieczone depozyty hurtowe
080 1.2.3 Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 14 dni ≤ 1 miesiąc > 1 miesiąc ≤ 3 miesiące > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
010 1.1 1 Finansowanie razem
020 1.1.1 Depozyty detaliczne
030 1.1.2 Niezabezpieczone depozyty hurtowe
040 1.1.3 Finansowanie zabezpieczone
050 1.2 2 Finansowanie razem
060 1.2.1 Depozyty detaliczne
070 1.2.2 Niezabezpieczone depozyty hurtowe
080 1.2.3 Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 6 miesięcy Całkowite przepływy środków pieniężnych netto Średni termin (w dniach)
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Termin środków zapadających Termin środków prolongowanych Termin nowych środków Ogólny profil finansowania
Wiersz ID Dzień Pozycja 250 260 270 280 290 300 310 320 330
010 1.1 1 Finansowanie razem
020 1.1.1 Depozyty detaliczne
030 1.1.2 Niezabezpieczone depozyty hurtowe
040 1.1.3 Finansowanie zabezpieczone
050 1.2 2 Finansowanie razem
060 1.2.1 Depozyty detaliczne
070 1.2.2 Niezabezpieczone depozyty hurtowe
080 1.2.3 Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
Overnight > 1 dzień ≤ 7 dni > 7 dni ≤ 14 dni
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120
090 1.3 3 Finansowanie razem
100 1.3.1 Depozyty detaliczne
110 1.3.2 Niezabezpieczone depozyty hurtowe
120 1.3.3 Finansowanie zabezpieczone
130 1.4 4 Finansowanie razem
140 1.4.1 Depozyty detaliczne
150 1.4.2 Niezabezpieczone depozyty hurtowe
160 1.4.3 Finansowanie zabezpieczone
170 1.5 5 Finansowanie razem
180 1.5.1 Depozyty detaliczne
190 1.5.2 Niezabezpieczone depozyty hurtowe
200 1.5.3 Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
>14 dni ≤ 1 miesiąc > 1 miesiąc ≤ 3 miesiące > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
090 1.3. 3 Finansowanie razem
100 1.3.1. Depozyty detaliczne
110 1.3.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
120 1.3.3. Finansowanie zabezpieczone
130 1.4. 4 Finansowanie razem
140 1.4.1. Depozyty detaliczne
150 1.4.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
160 1.4.3. Finansowanie zabezpieczone
170 1.5. 5 Finansowanie razem
180 1.5.1. Depozyty detaliczne
190 1.5.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
200 1.5.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 6 miesięcy Całkowite przepływy środków pieniężnych netto Średni termin (w dniach)
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Termin środków zapadających Termin środków prolongowanych Termin nowych środków Ogólny profil finansowania
Wiersz ID Dzień Pozycja 250 260 270 280 290 300 310 320 330
090 1.3. 3 Finansowanie razem
100 1.3.1. Depozyty detaliczne
110 1.3.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
120 1.3.3. Finansowanie zabezpieczone
130 1.4. 4 Finansowanie razem
140 1.4.1. Depozyty detaliczne
150 1.4.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
160 1.4.3. Finansowanie zabezpieczone
170 1.5. 5 Finansowanie razem
180 1.5.1. Depozyty detaliczne
190 1.5.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
200 1.5.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
Overnight > 1 dzień ≤ 7 dni > 7 dni ≤ 14 dni
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120
210 1.6. 6 Finansowanie razem
220 1.6.1. Depozyty detaliczne
230 1.6.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
240 1.6.3. Finansowanie zabezpieczone
250 1.7. 7 Finansowanie razem
260 1.7.1. Depozyty detaliczne
270 1.7.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
280 1.7.3. Finansowanie zabezpieczone
290 1.8. 8 Finansowanie razem
300 1.8.1. Depozyty detaliczne
310 1.8.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
320 1.8.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 14 dni ≤ 1 miesiąc > 1 miesiąc ≤ 3 miesiące > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
210 1.6. 6 Finansowanie razem
220 1.6.1. Depozyty detaliczne
230 1.6.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
240 1.6.3. Finansowanie zabezpieczone
250 1.7. 7 Finansowanie razem
260 1.7.1. Depozyty detaliczne
270 1.7.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
280 1.7.3. Finansowanie zabezpieczone
290 1.8. 8 Finansowanie razem
300 1.8.1. Depozyty detaliczne
310 1.8.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
320 1.8.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 6 miesięcy Całkowite przepływy środków pieniężnych netto Średni termin (w dniach)
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Termin środków zapadających Termin środków prolongowanych Termin nowych środków Ogólny profil finansowania
Wiersz ID Dzień Pozycja 250 260 270 280 290 300 310 320 330
210 1.6. 6 Finansowanie razem
220 1.6.1. Depozyty detaliczne
230 1.6.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
240 1.6.3. Finansowanie zabezpieczone
250 1.7. 7 Finansowanie razem
260 1.7.1. Depozyty detaliczne
270 1.7.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
280 1.7.3. Finansowanie zabezpieczone
290 1.8. 8 Finansowanie razem
300 1.8.1. Depozyty detaliczne
310 1.8.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
320 1.8.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
Overnight > 1 dzień ≤ 7 dni > 7 dni ≤ 14 dni
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120
330 1.9. 9 Finansowanie razem
340 1.9.1. Depozyty detaliczne
350 1.9.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
360 1.9.3. Finansowanie zabezpieczone
370 1.10. 10 Finansowanie razem
380 1.10.1. Depozyty detaliczne
390 1.10.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
400 1.10.3. Finansowanie zabezpieczone
410 1,11 11 Finansowanie razem
420 1.11.1. Depozyty detaliczne
430 1.11.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
440 1.11.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 14 dni ≤ 1 miesiąc > 1 miesiąc ≤ 3 miesiące > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
330 1.9. 9 Finansowanie razem
340 1.9.1. Depozyty detaliczne
350 1.9.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
360 1.9.3. Finansowanie zabezpieczone
370 1.10. 10 Finansowanie razem
380 1.10.1. Depozyty detaliczne
390 1.10.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
400 1.10.3. Finansowanie zabezpieczone
410 1,11 11 Finansowanie razem
420 1.11.1. Depozyty detaliczne
430 1.11.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
440 1.11.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 6 miesięcy Całkowite przepływy środków pieniężnych netto Średni termin (w dniach)
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Termin środków zapadających Termin środków prolongowanych Termin nowych środków Ogólny profil finansowania
Wiersz ID Dzień Pozycja 250 260 270 280 290 300 310 320 330
330 1.9. 9 Finansowanie razem
340 1.9.1. Depozyty detaliczne
350 1.9.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
360 1.9.3. Finansowanie zabezpieczone
370 1.10. 10 Finansowanie razem
380 1.10.1. Depozyty detaliczne
390 1.10.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
400 1.10.3. Finansowanie zabezpieczone
410 1,11 11 Finansowanie razem
420 1.11.1. Depozyty detaliczne
430 1.11.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
440 1.11.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
Overnight > 1 dzień ≤ 7 dni > 7 dni ≤ 14 dni
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120
450 1,12 12 Finansowanie razem
460 1.12.1. Depozyty detaliczne
470 1.12.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
480 1.12.3. Finansowanie zabezpieczone
490 1,13 13 Finansowanie razem
500 1.13.1. Depozyty detaliczne
510 1.13.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
520 1.13.3. Finansowanie zabezpieczone
530 1,14 14 Finansowanie razem
540 1.14.1. Depozyty detaliczne
550 1.14.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
560 1.14.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
>14 dni ≤ 1 miesiąc > 1 miesiąc ≤ 3 miesiące > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
450 1,12 12 Finansowanie razem
460 1.12.1. Depozyty detaliczne
470 1.12.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
480 1.12.3. Finansowanie zabezpieczone
490 1,13 13 Finansowanie razem
500 1.13.1. Depozyty detaliczne
510 1.13.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
520 1.13.3. Finansowanie zabezpieczone
530 1,14 14 Finansowanie razem
540 1.14.1. Depozyty detaliczne
550 1.14.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
560 1.14.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 6 miesięcy Całkowite przepływy środków pieniężnych netto Średni termin (w dniach)
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Termin środków zapadających Termin środków prolongowanych Termin nowych środków Ogólny profil finansowania
Wiersz ID Dzień Pozycja 250 260 270 280 290 300 310 320 330
450 1,12 12 Finansowanie razem
460 1.12.1. Depozyty detaliczne
470 1.12.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
480 1.12.3. Finansowanie zabezpieczone
490 1,13 13 Finansowanie razem
500 1.13.1. Depozyty detaliczne
510 1.13.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
520 1.13.3. Finansowanie zabezpieczone
530 1,14 14 Finansowanie razem
540 1.14.1. Depozyty detaliczne
550 1.14.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
560 1.14.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
Overnight > 1 dzień ≤ 7 dni > 7 dni ≤ 14 dni
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120
570 1,15 15 Finansowanie razem
580 1.15.1. Depozyty detaliczne
590 1.15.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
600 1.15.3. Finansowanie zabezpieczone
610 1,16 16 Finansowanie razem
620 1.16.1. Depozyty detaliczne
630 1.16.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
640 1.16.3. Finansowanie zabezpieczone
650 1,17 17 Finansowanie razem
660 1.17.1. Depozyty detaliczne
670 1.17.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
680 1.17.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
>14 dni ≤ 1 miesiąc > 1 miesiąc ≤ 3 miesiące > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
570 1,15 15 Finansowanie razem
580 1.15.1. Depozyty detaliczne
590 1.15.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
600 1.15.3. Finansowanie zabezpieczone
610 1,16 16 Finansowanie razem
620 1.16.1. Depozyty detaliczne
630 1.16.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
640 1.16.3. Finansowanie zabezpieczone
650 1,17 17 Finansowanie razem
660 1.17.1. Depozyty detaliczne
670 1.17.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
680 1.17.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 6 miesięcy Całkowite przepływy środków pieniężnych netto Średni termin (w dniach)
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Termin środków zapadających Termin środków prolongowanych Termin nowych środków Ogólny profil finansowania
Wiersz ID Dzień Pozycja 250 260 270 280 290 300 310 320 330
570 1,15 15 Finansowanie razem
580 1.15.1. Depozyty detaliczne
590 1.15.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
600 1.15.3. Finansowanie zabezpieczone
610 1,16 16 Finansowanie razem
620 1.16.1. Depozyty detaliczne
630 1.16.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
640 1.16.3. Finansowanie zabezpieczone
650 1,17 17 Finansowanie razem
660 1.17.1. Depozyty detaliczne
670 1.17.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
680 1.17.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
Overnight > 1 dzień ≤ 7 dni > 7 dni ≤ 14 dni
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120
690 1,18 18 Finansowanie razem
700 1.18.1. Depozyty detaliczne
710 1.18.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
720 1.18.3. Finansowanie zabezpieczone
730 1,19 19 Finansowanie razem
740 1.19.1. Depozyty detaliczne
750 1.19.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
760 1.19.3. Finansowanie zabezpieczone
770 1.20. 20 Finansowanie razem
780 1.20.1. Depozyty detaliczne
790 1.20.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
800 1.20.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
>14 dni ≤ 1 miesiąc > 1 miesiąc ≤ 3 miesiące > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
690 1,18 18 Finansowanie razem
700 1.18.1. Depozyty detaliczne
710 1.18.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
720 1.18.3. Finansowanie zabezpieczone
730 1,19 19 Finansowanie razem
740 1.19.1. Depozyty detaliczne
750 1.19.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
760 1.19.3. Finansowanie zabezpieczone
770 1.20. 20 Finansowanie razem
780 1.20.1. Depozyty detaliczne
790 1.20.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
800 1.20.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
>6 miesięcy Całkowite przepływy środków pieniężnych netto Średni termin (w dniach)
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Termin środków zapadających Termin środków prolongowanych Termin nowych środków Ogólny profil finansowania
Wiersz ID Dzień Pozycja 250 260 270 280 290 300 310 320 330
690 1,18 18 Finansowanie razem
700 1.18.1. Depozyty detaliczne
710 1.18.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
720 1.18.3. Finansowanie zabezpieczone
730 1,19 19 Finansowanie razem
740 1.19.1. Depozyty detaliczne
750 1.19.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
760 1.19.3. Finansowanie zabezpieczone
770 1.20. 20 Finansowanie razem
780 1.20.1. Depozyty detaliczne
790 1.20.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
800 1.20.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
Overnight > 1 dzień ≤ 7 dni > 7 dni ≤ 14 dni
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120
810 1,21 21 Finansowanie razem
820 1.21.1. Depozyty detaliczne
830 1.21.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
840 1.21.3. Finansowanie zabezpieczone
850 1,22 22 Finansowanie razem
860 1.22.1. Depozyty detaliczne
870 1.22.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
880 1.22.3. Finansowanie zabezpieczone
890 1,23 23 Finansowanie razem
900 1.23.1. Depozyty detaliczne
910 1.23.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
920 1.23.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
>14 dni ≤ 1 miesiąc > 1 miesiąc ≤ 3 miesiące > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
810 1,21 21 Finansowanie razem
820 1.21.1. Depozyty detaliczne
830 1.21.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
840 1.21.3. Finansowanie zabezpieczone
850 1,22 22 Finansowanie razem
860 1.22.1. Depozyty detaliczne
870 1.22.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
880 1.22.3. Finansowanie zabezpieczone
890 1,23 23 Finansowanie razem
900 1.23.1. Depozyty detaliczne
910 1.23.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
920 1.23.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
>6 miesięcy Całkowite przepływy środków pieniężnych netto Średni termin (w dniach)
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Termin środków zapadających Termin środków prolongowanych Termin nowych środków Ogólny profil finansowania
Wiersz ID Dzień Pozycja 250 260 270 280 290 300 310 320 330
810 1,21 21 Finansowanie razem
820 1.21.1. Depozyty detaliczne
830 1.21.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
840 1.21.3. Finansowanie zabezpieczone
850 1,22 22 Finansowanie razem
860 1.22.1. Depozyty detaliczne
870 1.22.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
880 1.22.3. Finansowanie zabezpieczone
890 1,23 23 Finansowanie razem
900 1.23.1. Depozyty detaliczne
910 1.23.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
920 1.23.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
Overnight > 1 dzień ≤ 7 dni > 7 dni ≤ 14 dni
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120
930 1,24 24 Finansowanie razem
940 1.24.1. Depozyty detaliczne
950 1.24.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
960 1.24.3. Finansowanie zabezpieczone
970 1,25 25 Finansowanie razem
980 1.25.1. Depozyty detaliczne
990 1.25.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1000 1.25.3. Finansowanie zabezpieczone
1010 1,26 26 Finansowanie razem
1020 1.26.1. Depozyty detaliczne
1030 1.26.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1040 1.26.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 14 dni ≤ 1 miesiąc > 1 miesiąc ≤ 3 miesiące > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
930 1,24 24 Finansowanie razem
940 1.24.1. Depozyty detaliczne
950 1.24.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
960 1.24.3. Finansowanie zabezpieczone
970 1,25 25 Finansowanie razem
980 1.25.1. Depozyty detaliczne
990 1.25.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1000 1.25.3. Finansowanie zabezpieczone
1010 1,26 26 Finansowanie razem
1020 1.26.1. Depozyty detaliczne
1030 1.26.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1040 1.26.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
>6 miesięcy Całkowite przepływy środków pieniężnych netto Średni termin (w dniach)
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Termin środków zapadających Termin środków prolongowanych Termin nowych środków Ogólny profil finansowania
Wiersz ID Dzień Pozycja 250 260 270 280 290 300 310 320 330
930 1,24 24 Finansowanie razem
940 1.24.1. Depozyty detaliczne
950 1.24.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
960 1.24.3. Finansowanie zabezpieczone
970 1,25 25 Finansowanie razem
980 1.25.1. Depozyty detaliczne
990 1.25.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1000 1.25.3. Finansowanie zabezpieczone
1010 1,26 26 Finansowanie razem
1020 1.26.1. Depozyty detaliczne
1030 1.26.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1040 1.26.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
Overnight > 1 dzień ≤ 7 dni > 7 dni ≤ 14 dni
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120
1050 1,27 27 Finansowanie razem
1060 1.27.1. Depozyty detaliczne
1070 1.27.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1080 1.27.3. Finansowanie zabezpieczone
1090 1,28 28 Finansowanie razem
1100 1.28.1. Depozyty detaliczne
1110 1.28.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1120 1.28.3. Finansowanie zabezpieczone
1130 1,29 29 Finansowanie razem
1140 1.29.1. Depozyty detaliczne
1150 1.29.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1160 1.29.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 14 dni ≤ 1 miesiąc >1 miesiąc ≤ 3 miesiące > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
1050 1,27 27 Finansowanie razem
1060 1.27.1. Depozyty detaliczne
1070 1.27.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1080 1.27.3. Finansowanie zabezpieczone
1090 1,28 28 Finansowanie razem
1100 1.28.1. Depozyty detaliczne
1110 1.28.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1120 1.28.3. Finansowanie zabezpieczone
1130 1,29 29 Finansowanie razem
1140 1.29.1. Depozyty detaliczne
1150 1.29.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1160 1.29.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 6 miesięcy Całkowite przepływy środków pieniężnych netto Średni termin (w dniach)
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Termin środków zapadających Termin środków prolongowanych Termin nowych środków Ogólny profil finansowania
Wiersz ID Dzień Pozycja 250 260 270 280 290 300 310 320 330
1050 1,27 27 Finansowanie razem
1060 1.27.1. Depozyty detaliczne
1070 1.27.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1080 1.27.3. Finansowanie zabezpieczone
1090 1,28 28 Finansowanie razem
1100 1.28.1. Depozyty detaliczne
1110 1.28.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1120 1.28.3. Finansowanie zabezpieczone
1130 1,29 29 Finansowanie razem
1140 1.29.1. Depozyty detaliczne
1150 1.29.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1160 1.29.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
Overnight > 1 dzień ≤ 7 dni > 7 dni ≤ 14 dni
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 010 020 030 040 050 060 070 080 090 100 110 120
1170 1.30. 30 Finansowanie razem
1180 1.30.1. Depozyty detaliczne
1190 1.30.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1200 1.30.3. Finansowanie zabezpieczone
1210 1,31 31 Finansowanie razem
1220 1.31.1. Depozyty detaliczne
1230 1.31.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1240 1.31.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 14 dni ≤ 1 miesiąc > 1 miesiąc ≤ 3 miesiące > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto
Wiersz ID Dzień Pozycja 130 140 150 160 170 180 190 200 210 220 230 240
1170 1.30. 30 Finansowanie razem
1180 1.30.1. Depozyty detaliczne
1190 1.30.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1200 1.30.3. Finansowanie zabezpieczone
1210 1,31 31 Finansowanie razem
1220 1.31.1. Depozyty detaliczne
1230 1.31.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1240 1.31.3. Finansowanie zabezpieczone
Prolongowanie finansowania
> 6 miesięcy Całkowite przepływy środków pieniężnych netto Średni termin (w dniach)
Zapadające Prolongowane Nowe środki Netto Termin środków zapadających Termin środków prolongowanych Termin nowych środków Ogólny profil finansowania
Wiersz ID Dzień Pozycja 250 260 270 280 290 300 310 320 330
1170 1.30. 30 Finansowanie razem
1180 1.30.1. Depozyty detaliczne
1190 1.30.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1200 1.30.3. Finansowanie zabezpieczone
1210 1,31 31 Finansowanie razem
1220 1.31.1. Depozyty detaliczne
1230 1.31.2. Niezabezpieczone depozyty hurtowe
1240 1.31.3. Finansowanie zabezpieczone

ZAŁĄCZNIK XIX

INSTRUKCJE WYPEŁNIANIA FORMULARZY DOTYCZĄCYCH DODATKOWYCH NARZĘDZI MONITOROWANIA UJĘTYCH W ZAŁĄCZNIKU XVIII

1. Dodatkowe narzędzia monitorowania

1.1. Uwagi ogólne

1. Sumaryczne formularze zawarte w załączniku XVIII służą monitorowaniu ponoszonego przez instytucję ryzyka płynności, które wykracza poza zakres sprawozdań dotyczących pokrycia wypływów netto oraz stabilnego finansowania.

1.2. Koncentracja finansowania według kontrahenta (C 67.00)

1. Celem tego formularza jest gromadzenie informacji o koncentracji finansowania instytucji sprawozdających w podziale na kontrahentów.

2. Na potrzeby wypełnienia tego formularza:

a) Instytucje zgłaszają, w podpozycjach sekcji 1 formularza, 10 największych kontrahentów lub grupę powiązanych klientów zgodnie z art. 4 ust. 39 rozporządzenia 575/2013 [CRR], w przypadku których finansowanie uzyskane od każdego kontrahenta przekracza próg 1 % całkowitych zobowiązań. Kontrahent zgłoszony w pozycji 1.01 odpowiada zatem największej kwocie finansowania otrzymanego od jednego kontrahenta, a kwota ta przekracza próg 1 % na dzień sprawozdawczy; w pozycji 1.02 jest zgłoszony drugi pod względem wielkości kwoty kontrahent przekraczający próg 1 % i tak dalej.

b) Instytucje zgłaszają całkowitą kwotę wszystkich pozostałych zobowiązań w sekcji 2.

c) Suma kwot zgłoszonych w sekcji 1 i sekcji 2 jest równa całkowitym zobowiązaniom instytucji wykazanym w bilansie zgłoszonym w ramach sprawozdawczości finansowej (FINREP).

3. W odniesieniu do każdego kontrahenta instytucje zgłaszają następujące elementy:

a) nazwa kontrahenta;

b) kod LEI;

c) sektor kontrahenta;

d) siedziba kontrahenta;

e) rodzaj produktu;

f) otrzymana kwota;

g) średni ważony pierwotny termin zapadalności; oraz

h) średni ważony rezydualny termin zapadalności Elementy te są szczegółowo objaśnione w tabeli poniżej.

4. W przypadku, gdy finansowanie jest uzyskiwane w ramach więcej niż jednego rodzaju produktu, zgłoszony rodzaj odnosi się do produktu, w ramach którego uzyskano największą część finansowania. Właściwemu organowi są przekazywane odrębne informacje objaśniające podział otrzymanego finansowania w odniesieniu do 5 najważniejszych produktów według rodzaju produktu.

5. Identyfikację posiadacza papierów wartościowych można prowadzić na zasadzie dołożenia wszelkich starań. W przypadku gdy instytucja ma informacje dotyczące posiadacza papierów wartościowych (tzn. jest bankiem depozytariuszem), powinna ona uwzględnić kwotę tych papierów wartościowych w sprawozdawczości koncentracji kontrahentów. Gdy nie ma dostępnych informacji dotyczących posiadacza papierów wartościowych, nie ma konieczności zgłaszania tej kwoty.

6. Instrukcje dotyczące poszczególnych kolumn:

Kolumna Odniesienia prawne i instrukcje
010 Nazwa kontrahenta

Nazwa każdego kontrahenta, w przypadku którego otrzymane finansowanie przekracza 1 % całkowitych zobowiązań, jest zgłaszana w kolumnie 010 w kolejności od największego do najmniejszego, tj. według wielkości otrzymanego finansowania.

Zgłoszona nazwa kontrahenta jest nazwą prawną przedsiębiorstwa, od którego pochodzi finansowanie, obejmującą oznaczenie rodzaju przedsiębiorstwa, na przykład SA (»Société anonyme« we Francji), Plc. (»public limited company« w Zjednoczonym Królestwie) lub AG (»Aktiengesellschaft« w Niemczech).

020 Kod LEI

Identyfikator podmiotu prawnego kontrahenta.

030 Sektor kontrahenta

Każdemu kontrahentowi należy przypisać jeden sektor zgodnie z klasyfikacją sektorów gospodarczych FINREP:

(i) banki centralne;

(ii) sektor instytucji rządowych i samorządowych;

(iii) instytucje kredytowe;

(iv) inne instytucje finansowe;

(v) przedsiębiorstwa niefinansowe;

(vi) gospodarstwa domowe.

W przypadku grup powiązanych klientów nie zgłasza się żadnego sektora.

040 Siedziba kontrahenta

Należy wykorzystać kod ISO 3166-1-alpha-2 kraju założenia kontrahenta (w tym kody pseudo-ISO dla organizacji międzynarodowych, dostępne w ostatnim wydaniu »Vademecum bilansu płatności« publikowanego przez Eurostat).

W przypadku grup powiązanych klientów nie zgłasza się żadnego kraju.

050 Rodzaj produktu

Kontrahentom zgłoszonym w kolumnie 010 przypisuje się rodzaj produktu odpowiadający produktowi, w ramach którego otrzymano finansowanie (lub w ramach którego otrzymano największą część finansowania, w przypadku mieszanych rodzajów produktów), przy użyciu następujących kodów zaznaczonych pogrubioną czcionką:

UWF (unsecured wholesale funding obtained from financial customers including interbank money - niezabezpieczone finansowanie hurtowe uzyskane od klientów finansowych, w tym środki pieniężne z rynku międzybankowego)

UWNF (unsecured wholesale funding obtained from non-financial customers -niezabezpieczone finansowanie hurtowe uzyskane od klientów niefinansowych)

REPO (funding obtained from repurchase agreements as defined in Article 4 (1) (82) of CRR - finansowanie uzyskane w ramach umów z udzielonym przyrzeczeniem odkupu określonych w art. 4 ust. 1 pkt 82 CRR)

CB (funding obtained from covered bond issuance as defined in Article 129(4) or (5) of CRR OR Article 52(4) of Directive 2009/65/EC - finansowanie uzyskane z emisji obligacji zabezpieczonych określonych w art. 129 ust. 4 lub 5 CRR lub art. 52 ust. 4 dyrektywy 2009/65/WE)

ABS (funding obtained from asset backed security issuance including asset backed commercial paper - finansowanie uzyskane z emisji papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami, w tym papierów dłużnych przedsiębiorstw zabezpieczonych aktywami)

IGCP (funding obtained from intragroup counterparties - finansowanie uzyskane od kontrahentów wchodzących w skład grupy)

060 Otrzymana kwota

W kolumnie 060 zgłaszana jest całkowita kwota finansowania otrzymanego od kontrahentów zgłoszonych w kolumnie 010.

070 Średni ważony pierwotny termin zapadalności

W odniesieniu do kwoty otrzymanego finansowania zgłoszonego w kolumnie 060, od kontrahenta zgłoszonego w kolumnie 010, w kolumnie 070 zgłasza się średni ważony pierwotny termin zapadalności dla tego finansowania.

Średni ważony pierwotny termin zapadalności jest średnim pierwotnym terminem zapadalności (w dniach) finansowania otrzymanego od danego kontrahenta obliczonym na podstawie wielkości różnych kwot otrzymanego finansowania w stosunku do całkowitego otrzymanego finansowania.

Na przykład:
1. 1 mld EUR otrzymane od kontrahenta A z pierwotnym terminem zapadalności wynoszącym 180
2. 0,5 mld EUR otrzymane od kontrahenta A z pierwotnym terminem zapadalności wynoszącym 360
Średni ważony pierwotny termin zapadalności = (1 mld EUR/1,5 mld EUR) * 180 dni + (0,5 mld EUR/ 1,5 mld EUR) * 360 dni
Średni ważony pierwotny termin zapadalności = 240 dni
080 Średni ważony rezydualny termin zapadalności
W odniesieniu do kwoty otrzymanego finansowania zgłoszonego w kolumnie 060, od kontrahenta zgłoszonego w kolumnie 010, w kolumnie 080 zgłasza się średni ważony rezydualny termin zapadalności dla tego finansowania.
Średni ważony rezydualny termin zapadalności jest średnim pozostałym terminem zapadalności (w dniach) finansowania otrzymanego od danego kontrahenta obliczonym na podstawie wielkości różnych kwot otrzymanego finansowania w stosunku do całkowitego otrzymanego finansowania.
Na przykład:
1. 1 mld EUR otrzymane od kontrahenta A z rezydualnym terminem zapadalności wynoszącym 60
2. 0,5 mld EUR otrzymane od kontrahenta A z rezydualnym terminem zapadalności wynoszącym 180
Średni ważony rezydualny termin zapadalności = (1 mld EUR/1,5 mld EUR) * 60 dni + (0,5 mld EUR/ 1,5 mld EUR) * 180 dni
Średni ważony rezydualny termin zapadalności = 100 dni

1.3. Koncentracja finansowania według rodzaju produktu (C 68.00)

1. Celem tego formularza jest gromadzenie informacji o koncentracji finansowania instytucji sprawozdających według rodzaju produktu, w podziale na następujące rodzaje finansowania:

1. finansowanie detaliczne;

a) depozyty na żądanie;

b) depozyty terminowe z terminem zapadalności mniejszym bądź równym 30 dni;

c) depozyty terminowe z terminem zapadalności powyżej 30 dni:

(i) z karą za przedterminowe wycofanie, która jest znacznie większa niż utrata odsetek,

(ii) bez kary za przedterminowe wycofanie, która jest znacznie większa niż utrata odsetek,

d) rachunki oszczędnościowe:

(i) z okresem wypowiedzenia dotyczącym wycofania wynoszącym ponad 30 dni,

(ii) bez okresu wypowiedzenia dotyczącego wycofania wynoszącego ponad 30 dni,

2. finansowanie hurtowe:

a) niezabezpieczone finansowanie hurtowe,

(i) w tym od klientów finansowych,

(ii) w tym od klientów niefinansowych,

(iii) w tym od podmiotów wchodzących w skład grupy,

b) zabezpieczone finansowanie hurtowe:

(i) w tym umowy z udzielonym przyrzeczeniem odkupu,

(ii) w tym emisje obligacji zabezpieczonych,

(iii) w tym emisje papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami,

(iv) w tym od podmiotów wchodzących w skład grupy,

2. Na potrzeby wypełnienia tego formularza instytucje zgłaszają całkowitą kwotę otrzymanego finansowania w ramach każdej kategorii produktów, w której przekroczono próg 1 % całkowitych zobowiązań.

3. W odniesieniu do każdego rodzaju produktu instytucje zgłaszają następujące elementy:

a) całkowita otrzymana kwota;

b) kwota objęta systemem gwarantowania depozytów zgodnie z dyrektywą 94/19/WE lub równoważnym systemem gwarantowania depozytów w państwie trzecim;

c) kwota nieobjęta systemem gwarantowania depozytów zgodnie z dyrektywą 94/19/WE ani równoważnym systemem gwarantowania depozytów w państwie trzecim;

d) średni ważony pierwotny termin zapadalności; oraz

e) średni ważony rezydualny termin zapadalności. Elementy te są szczegółowo objaśnione w tabeli poniżej.

4. Na potrzeby ustalenia rodzajów produktów, w przypadku których uzyskane finansowanie przekracza próg 1 % całkowitych zobowiązań, waluta nie jest istotna.

5. Instrukcje dotyczące poszczególnych kolumn:

Kolumna Odniesienia prawne i instrukcje
010 Całkowita otrzymana kwota

Całkowita kwota otrzymanego finansowania w ramach każdej kategorii produktów wymienionych w kolumnie »Nazwa produktu« jest zgłaszana w kolumnie 010 formularza w jednej łącznej walucie sprawozdawczej.

020 Kwota objęta systemem gwarantowania depozytów zgodnie z dyrektywą 94/19/WE lub równoważnym systemem gwarantowania depozytów w państwie trzecim

Z całkowitej kwoty otrzymanego finansowania dla każdej kategorii produktów wymienionych w kolumnie »Nazwa produktu« zgłoszonej w kolumnie 010, kwota objęta systemem gwarantowania depozytów zgodnie z dyrektywą 94/19/WE lub równoważnym systemem gwarantowania depozytów w państwie trzecim.

Uwaga: kwoty zgłoszone w kolumnie 020 i kolumnie 030, w odniesieniu do każdej kategorii produktów wymienionych w kategorii »Nazwa produktu«, są równe całkowitej otrzymanej kwocie zgłoszonej w kolumnie 010.

030 Kwota nieobjęta systemem gwarantowania depozytów zgodnie z dyrektywą 94/19/WE ani równoważnym systemem gwarantowania depozytów w państwie trzecim

W ramach całkowitej kwoty otrzymanego finansowania dla każdej kategorii produktów wymienionych w kolumnie »Nazwa produktu« wykazanej w kolumnie 010, kwota, która nie jest objęta systemem gwarantowania depozytów zgodnie z dyrektywą 94/19/WE ani równoważnym systemem gwarantowania depozytów w państwie trzecim.

Uwaga: kwoty zgłoszone w kolumnie 020 i kolumnie 030, w odniesieniu do każdej kategorii produktów wymienionych w kategorii »Nazwa produktu«, są równe całkowitej otrzymanej kwocie zgłoszonej w kolumnie 010.

040 Średni ważony pierwotny termin zapadalności

W odniesieniu do kwoty otrzymanego finansowania zgłoszonej w kolumnie 010, w ramach kategorii produktów wymienionych w kolumnie »Nazwa produktu«, w kolumnie 040 zgłasza się średni ważony pierwotny termin zapadalności (w dniach) dla tego finansowania.

Średni ważony pierwotny termin zapadalności jest średnim pierwotnym terminem zapadalności (w dniach) finansowania otrzymanego od wszystkich poszczególnych kontrahentów w wyniku emisji określonego produktu w stosunku do całkowitego finansowania otrzymanego z emisji tego produktu.

Na przykład:

1. 1 mld EUR otrzymane od kontrahenta A w wyniku emisji produktu X z pierwotnym terminem zapadalności wynoszącym 180 dni.

2. 0,5 mld EUR otrzymane od kontrahenta B w wyniku emisji produktu X z pierwotnym terminem zapadalności wynoszącym 360 dni.

Średni ważony pierwotny termin zapadalności = (1 mld EUR/1,5 mld EUR) * 180 dni + (0,5 mld EUR/1,5 mld EUR) * 360 dni

Średni ważony pierwotny termin zapadalności = 240 dni

050 Średni ważony rezydualny termin zapadalności

W odniesieniu do kwoty otrzymanego finansowania zgłoszonej w kolumnie 010, w ramach kategorii produktów wymienionych w kolumnie »Nazwa produktu«, w kolumnie 050 zgłasza się średni ważony rezydualny termin zapadalności (w dniach) dla tego finansowania.

Średni ważony rezydualny termin zapadalności jest średnim rezydualnym terminem zapadalności (w dniach) finansowania otrzymanego od wszystkich poszczególnych kontrahentów w wyniku emisji określonego produktu w stosunku do całkowitego finansowania otrzymanego z emisji tego produktu.

Na przykład:

1. 1 mld EUR otrzymane od kontrahenta A w wyniku emisji produktu X z rezydualnym terminem zapadalności wynoszącym 60 dni.

2. 0,5 mld EUR otrzymane od kontrahenta B w wyniku emisji produktu X z rezydualnym terminem zapadalności wynoszącym 180 dni.

Średni ważony rezydualny termin zapadalności = (1 mld EUR/1,5 mld EUR) * 60 dni + (0,5 mld EUR/1,5 mld EUR) * 180 dni

Średni ważony rezydualny termin zapadalności = 100 dni

1.4. Ceny za różne okresy finansowania (C 69.00)

1. Celem tego wzoru jest gromadzenie informacji o średnim wolumenie transakcji i cenach płaconych przez instytucje za finansowanie z następującymi terminami zapadalności:

a) overnight (kolumny 010 i 020)

b) 1 tydzień (kolumny 030 i 040)

c) 1 miesiąc (kolumny 050 i 060)

d) 3 miesiące (kolumny 070 i 080)

e) 6 miesięcy(kolumny 090 i 100)

f) 1 rok (kolumny 110 i 120)

g) 2 lata (kolumny 130 i 140)

h) 5 lat (kolumny 150 i 160)

i) 10 lat (kolumny 170 i 180)

2. Na potrzeby ustalenia terminu zapadalności otrzymanego finansowania instytucje pomijają okres między datą zawarcia transakcji a datą rozliczenia, na przykład trzymiesięczne zobowiązanie rozliczone w ciągu dwóch tygodni zostaje zgłoszone z terminem zapadalności wynoszącym 3 miesiące (kolumny 070 i 080).

3. Spread zgłaszany w lewej kolumnie każdego przedziału czasowego jest określany w jeden z następujących sposobów:

1. spread do zapłaty przez przedsiębiorstwo z tytułu zobowiązań nieprzekraczających jednego roku, jeżeli byłyby one przedmiotem wymiany według referencyjnego wskaźnika overnight dla odpowiedniej waluty nie później niż do końca dnia roboczego w dniu transakcji;

2. spread do zapłaty przez przedsiębiorstwo w momencie emisji z tytułu zobowiązań przekraczających jeden rok, jeżeli byłyby one przedmiotem wymiany według właściwej referencyjnej stopy zmiennej dla odpowiedniej waluty, którą jest trzymiesięczny EURIBOR dla EUR bądź LIBOR dla GBP i USD, nie później niż do końca dnia roboczego w dniu transakcji.

4. Spread jest zgłaszany w punktach bazowych i obliczany jako średnia ważona. Na przykład:

1. 1 mld EUR finansowania otrzymanego od lub zaoferowanego przez kontrahenta A ze spreadem 200 punktów bazowych powyżej obowiązującej stopy EURIBOR.

2. 0,5 mld EUR finansowania otrzymanego od lub zaoferowanego przez kontrahenta B ze spreadem 150 punktów bazowych powyżej obowiązującej stopy EURIBOR.

Średni ważony spread = (1 mld EUR/1,5 mld EUR) * 200 punktów bazowych + (0,5 mld EUR/1,5 mld EUR) * 150 punktów bazowych

Średni ważony spread = 183 punkty bazowe

5. Na potrzeby obliczenia średniego spreadu przypadającego do zapłaty instytucje obliczają całkowity koszt w walucie emisji, pomijając swap walutowy, ale uwzględniają wszelkie premie lub dyskonta oraz opłaty do zapłaty lub otrzymania, przy czym okres teoretycznego lub rzeczywistego swapa stóp procentowych ma odpowiadać okresowi zobowiązania. Spread jest równy stopie zobowiązania pomniejszonej o stopę swap.

6. Kwota netto otrzymanego finansowania w odniesieniu do kategorii finansowania wymienionych w kolumnie »Pozycja« jest zgłaszana w kolumnie »Wolumen« odpowiedniego przedziału czasowego. Na przykład w przypadku finansowania określonego w pkt 4 powyżej, kwota ta wynosiłaby 1 500 000 EUR.

7. W przypadku braku danych do zgłoszenia, kolumny spread i wolumen pozostają puste.

8. Instrukcje dotyczące poszczególnych wierszy:

Wiersz Odniesienia prawne i instrukcje
010 1 Finansowanie razem
Całkowity wolumen i średni ważony spread łącznego otrzymanego finansowania w odniesieniu do następujących okresów:
a) overnight (kolumny 010 i 020)
b) 1 tydzień (kolumny 030 i 040)
c) 1 miesiąc (kolumny 050 i 060)
d) 3 miesiące (kolumny 070 i 080)
e) 6 miesięcy(kolumny 090 i 100)
f) 1 rok (kolumny 110 i 120)
g) 2 lata (kolumny 130 i 140)
h) 5 lat (kolumny 150 i 160)
i) 10 lat (kolumny 170 i 180)
020 1.1 w tym: depozyty detaliczne
W ramach całkowitego finansowania zgłoszonego w pozycji 1 całkowity wolumen i średni ważony spread otrzymanych depozytów detalicznych.
030 1.2 w tym: niezabezpieczone depozyty hurtowe

W ramach całkowitego finansowania zgłoszonego w pozycji 1 całkowity wolumen i średni ważony spread otrzymanych niezabezpieczonych depozytów hurtowych.

040 1.3 w tym: finansowanie zabezpieczone

W ramach całkowitego finansowania zgłoszonego w pozycji 1 całkowity wolumen i średni ważony spread otrzymanego finansowania zabezpieczonego.

050 1.4 w tym: niezabezpieczone uprzywilejowane papiery wartościowe

W ramach całkowitego finansowania zgłoszonego w pozycji 1 całkowity wolumen i średni ważony spread niezabezpieczonych uprzywilejowanych papierów wartościowych.

060 1.5 w tym: obligacje zabezpieczone

W ramach całkowitego finansowania zgłoszonego w pozycji 1 całkowity wolumen i średni ważony spread wszystkich emisji obligacji zabezpieczonych obciążających aktywa własne instytucji.

070 1.6 w tym: papiery wartościowe zabezpieczone aktywami, w tym ABCP

W ramach całkowitego finansowania zgłoszonego w pozycji 1 całkowity wolumen i średni ważony spread papierów wartościowych zabezpieczonych aktywami, w tym papierów dłużnych przedsiębiorstw zabezpieczonych aktywami.

1.5. Prolongowanie finansowania (C 70.00)

1. Celem tego formularza jest gromadzenie informacji o wolumenie zapadających środków finansowych oraz nowego otrzymanego finansowania, tj. o codziennym »prolongowaniu finansowania« w perspektywie miesiąca.

2. Instytucje zgłaszają finansowanie, które staje się zapadalne, w następujących przedziałach czasowych:

a) overnight (kolumny od 010 do 040)

b) między 1 dniem a 1 tygodniem (kolumny od 050 do 080)

c) między 1 tygodniem a 2 tygodniami (kolumny od 090 do 120)

d) między 2 tygodniami a 1 miesiącem (kolumny od 130 do 160)

e) między 1 miesiącem a 3 miesiącami (kolumny od 170 do 200)

f) między 3 miesiącami a 6 miesiącami (kolumny od 210 do 240)

g) zapadające po więcej niż 6 miesiącach (kolumny od 250 do 280)

3. W przypadku każdego przedziału czasowego opisanego w pkt 2, kwota zapadająca jest zgłaszana w lewej kolumnie, kwota środków prolongowanych jest zgłaszana w kolumnie »Prolongowane«, nowo pozyskane środki finansowe są zgłaszane w kolumnie »Nowe środki«, a różnica netto (tj. nowe środki + prolongowane - zapadające) jest zgłaszana w prawej kolumnie.

4. Całkowite przepływy środków pieniężnych netto są zgłaszane w kolumnie 290 i są równe sumie wszystkich kolumn »netto« (tj. 040 + 080 + 120 + 160 + 200 + 240 + 280).

5. Średni termin finansowania (w dniach) w odniesieniu do środków zapadających jest zgłaszany w kolumnie 300.

6. Średni termin finansowania (w dniach) w odniesieniu do środków prolongowanych jest zgłaszany w kolumnie 310.

7. Średni termin finansowania (w dniach) w odniesieniu do nowych środków jest zgłaszany w kolumnie 320.

8. Średni termin finansowania (w dniach) w odniesieniu do ogólnego profilu finansowania jest zgłaszany w kolumnie 330.

9. Instrukcje dotyczące poszczególnych wierszy:

Kolumna Odniesienia prawne i instrukcje
010 do 040 overnight

Całkowita kwota środków zapadających w terminie wynoszącym jeden dzień jest zgłaszana w kolumnie 010 w wierszach 1.1-1.31. W przypadku miesięcy, w których jest mniej niż 31 dni, niemające zastosowania wiersze należy pozostawić puste.

Całkowita kwota środków prolongowanych na jeden dzień jest zgłaszana w kolumnie 020 w wierszach 1.1-1.31.

Całkowita kwota nowego finansowania pozyskanego na jeden dzień jest zgłaszana w kolumnie 030 dla pozycji 1.1-1.31.

Różnica netto między nowo uzyskanym i prolongowanym finansowaniem uzyskanym na jeden dzień a finansowaniem z terminem zapadalności wynoszącym jeden dzień jest zgłaszana w kolumnie 040 dla pozycji 1.1-1.31.

050 do 080 > 1 dzień ≤ 7 dni

Całkowita kwota finansowania z terminem zapadalności ponad jeden dzień i nie więcej niż jeden tydzień jest zgłaszana w kolumnie 050 dla pozycji 1.1-1.31. W przypadku miesięcy, w których jest mniej niż 31 dni, niemające zastosowania wiersze należy pozostawić puste.

Całkowita kwota środków prolongowanych na jeden dzień jest zgłaszana w kolumnie 060 w wierszach 1.1-1.31.

Całkowita kwota nowego finansowania pozyskanego na ponad jeden dzień i nie więcej niż na jeden tydzień jest zgłaszana w kolumnie 070 dla pozycji 1.1-1.31.

Różnica netto między nowo uzyskanym i prolongowanym finansowaniem a finansowaniem zapadającym jest zgłaszana w kolumnie 080 dla pozycji 1.1-1.31.

090 do 120 > 7 dni ≤ 14 dni

Całkowita kwota finansowania z terminem zapadalności ponad jeden tydzień i nie więcej niż dwa tygodnie jest zgłaszana w kolumnie 090 dla pozycji 1.1-1.31. W przypadku miesięcy, w których jest mniej niż 31 dni, niemające zastosowania wiersze należy pozostawić puste.

Całkowita kwota środków prolongowanych na jeden dzień jest zgłaszana w kolumnie 100 w wierszach 1.1-1.31.

Całkowita kwota nowego finansowania pozyskanego na ponad jeden tydzień i nie więcej niż na dwa tygodnie jest zgłaszana w kolumnie 110 dla pozycji 1.1-1.31.

Różnica netto między nowo uzyskanym i prolongowanym finansowaniem a finansowaniem zapadającym jest zgłaszana w kolumnie 120 dla pozycji 1.1-1.31.

130 do 160 > 14 dni ≤ 1 miesiąc

Całkowita kwota finansowania z terminem zapadalności ponad dwa tygodnie i nie więcej niż jeden miesiąc jest zgłaszana w kolumnie 130 dla pozycji 1.1-1.31. W przypadku miesięcy, w których jest mniej niż 31 dni, niemające zastosowania wiersze należy pozostawić puste.

Całkowita kwota środków prolongowanych na jeden dzień jest zgłaszana w kolumnie 140 w wierszach 1.1-1.31.

Całkowita kwota nowego finansowania pozyskanego na ponad dwa tygodnie i nie więcej niż na jeden miesiąc jest zgłaszana w kolumnie 150 dla pozycji 1.1-1.31.

Różnica netto między nowo uzyskanym i prolongowanym finansowaniem a finansowaniem zapadającym jest zgłaszana w kolumnie 160 dla pozycji 1.1-1.31.

170 do 200 > 1 miesiąc ≤ 3 miesiące

Całkowita kwota finansowania z terminem zapadalności od jednego miesiąca do trzech miesięcy jest zgłaszana w kolumnie 170 dla pozycji 1.1-1.31. W przypadku miesięcy, w których jest mniej niż 31 dni, niemające zastosowania wiersze należy pozostawić puste.

Całkowita kwota środków prolongowanych na jeden dzień jest zgłaszana w kolumnie 180 w wierszach 1.1-1.31.

Całkowita kwota nowego finansowania pozyskanego na okres od jednego miesiąca do trzech miesięcy jest zgłaszana w kolumnie 190 dla pozycji 1.1-1.31.

Różnica netto między nowo uzyskanym i prolongowanym finansowaniem a finansowaniem zapadającym jest zgłaszana w kolumnie 200 dla pozycji 1.1-1.31.

210 do 240 > 3 miesiące ≤ 6 miesięcy

Całkowita kwota finansowania z terminem zapadalności od trzech miesięcy do sześciu miesięcy jest zgłaszana w kolumnie 210 dla pozycji 1.1-1.31. W przypadku miesięcy, w których jest mniej niż 31 dni, niemające zastosowania wiersze należy pozostawić puste.

Całkowita kwota środków prolongowanych na jeden dzień jest zgłaszana w kolumnie 220 w wierszach 1.1-1.31.

Całkowita kwota nowego finansowania pozyskanego na okres od trzech miesięcy do sześciu miesięcy jest zgłaszana w kolumnie 230 dla pozycji 1.1-1.31.

Różnica netto między nowo uzyskanym i prolongowanym finansowaniem a finansowaniem zapadającym jest zgłaszana w kolumnie 240 dla pozycji 1.1-1.31.

250 do 280 > 6 miesięcy

Całkowita kwota finansowania z terminem zapadalności ponad sześć miesięcy jest zgłaszana w kolumnie 250 dla pozycji 1.1-1.31. W przypadku miesięcy, w których jest mniej niż 31 dni, niemające zastosowania wiersze należy pozostawić puste.

Całkowita kwota środków prolongowanych na jeden dzień jest zgłaszana w kolumnie 260 w wierszach 1.1-1.31.

Całkowita kwota nowego finansowania pozyskanego na okres ponad sześciu miesięcy jest zgłaszana w kolumnie 270 dla pozycji 1.1-1.31.

Różnica netto między nowo uzyskanym i prolongowanym finansowaniem a finansowaniem zapadającym jest zgłaszana w kolumnie 280 dla pozycji 1.1-1.31.

290 Całkowite przepływy środków pieniężnych netto

Całkowite przepływy środków pieniężnych netto równe sumie wszystkich kolumn »Netto« (tj. 040 + 080 + 120 + 160 + 200 + 240 + 280) są zgłaszane w kolumnie 290.

300 do 330 Średni termin (w dniach)

Średni ważony termin (w dniach) wszystkich zapadających środków finansowych jest zgłaszany w kolumnie 300. Średni ważony termin (w dniach) wszystkich prolongowanych środków finansowych jest zgłaszany w kolumnie 310, średni ważony termin (w dniach) wszystkich nowych środków finansowych jest zgłaszany w kolumnie 320, a średni ważony termin (w dniach) dla ogólnego profilu finansowania jest zgłaszany w kolumnie 330.

ZAŁĄCZNIK XX

DODATKOWE WSKAŹNIKI MONITOROWANIA PŁYNNOŚCI ZGODNIE Z ART. 415 UST. 3 LIT. b) ROZPORZĄDZENIA (UE) NR 575/2013

WZORY ALMM
Numer wzoru Kod wzoru Oznaczenie wzoru / grupy wzorów
WZORY DOTYCZĄCE KONCENTRACJI ZDOLNOŚCI RÓWNOWAŻENIA PŁYNNOŚCI
71 C 71.00 KONCENTRACJA ZDOLNOŚCI RÓWNOWAŻENIA PŁYNNOŚCI WEDŁUG EMITENTA/KONTRAHENTA
C 71.00 - KONCENTRACJA ZDOLNOŚCI RÓWNOWAŻENIA PŁYNNOŚCI WEDŁUG EMITENTA/KONTRAHENTA
Oś »z« Waluty razem, waluty znaczące
Koncentracja zdolności równoważenia płynności według emitenta/kontrahenta
Nazwa emitenta/ kontrahenta Kod LEI Sektor emitenta/ kontrahenta Siedziba emitenta/ kontrahenta Rodzaj produktu Waluta Stopień jakości kredytowej Wycena według wartości rynkowej / wartość nominalna Wartość zabezpieczenia uznawanego przez bank centralny
Wiersz ID 010 020 030 040 050 060 070 080 090
010 1. 10 NAJWIĘKSZYCH EMITENTÓW/KONTRAHENTÓW
020 1,01
030 1,02
040 1,03
050 1,04
060 1,05
070 1,06
Koncentracja zdolności równoważenia płynności według emitenta/kontrahenta
Nazwa emitenta/ kontrahenta Kod LEI Sektor emitenta/ kontrahenta Siedziba emitenta/ kontrahenta Rodzaj produktu Waluta Stopień jakości kredytowej Wycena według wartości rynkowej / wartość nominalna Wartość zabezpieczenia uznawanego przez bank centralny
Wiersz ID 010 020 030 040 050 060 070 080 090
080 1,07
090 1,08
100 1,09
110 1,10
120 2. WSZYSTKIE POZOSTAŁE POZYCJE WYKORZYSTANE JAKO ZDOLNOŚĆ RÓWNOWAŻENIA PŁYNNOŚCI

ZAŁĄCZNIK XXI

INSTRUKCJE WYPEŁNIANIA FORMULARZA DOTYCZĄCEGO KONCENTRACJI ZDOLNOŚCI RÓWNOWAŻENIA PŁYNNOŚCI (C 71.00) UJĘTEGO W ZAŁĄCZNIKU XXII

Koncentracja zdolności równoważenia płynności według emitenta/kontrahenta (CCC) (C 71.00)

Formularz ten służy zebraniu informacji o koncentracji zdolności równoważenia płynności instytucji sprawozdającej w odniesieniu do dziesięciu największych posiadanych pakietów aktywów lub instrumentów płynnościowych przyznanych instytucji w tym celu. Zdolność równoważenia płynności oznacza zasoby nieobciążonych aktywów lub innych źródeł finansowania, które są prawnie i praktycznie dostępne dla instytucji w dniu sprawozdawczym w celu pokrycia ewentualnych luk finansowania. Należy zgłosić jedynie wypływy i wpływy wynikające z umów istniejących w dniu sprawozdawczym.

Kolumna Odniesienia prawne i instrukcje
010 Nazwa emitenta/kontrahenta

Nazwy dziesięciu największych emitentów/kontrahentów nieobciążonych aktywów lub niewykorzystanych instrumentów płynnościowych przyznanych instytucji zgłasza się w kolumnie 010 w kolejności od największego do najmniejszego. Pozycję największą należy zapisać w pkt 1.01, pozycję drugą pod względem wielkości w pkt 1.02 i tak dalej.

Zgłoszona nazwa emitenta/kontrahenta jest nazwą prawną przedsiębiorstwa, które wyemitowało aktywa lub przyznało instrument płynnościowy, obejmującą oznaczenie rodzaju przedsiębiorstwa, na przykład SA (»Société anonyme« we Francji), Plc. (»public limited company« w Zjednoczonym Królestwie) lub AG (»Aktiengesellschaft« w Niemczech) itp.

020 Kod LEI

Identyfikator podmiotu prawnego kontrahenta.

030 Sektor emitenta/kontrahenta

Każdemu kontrahentowi należy przypisać jeden sektor zgodnie z klasyfikacją sektorów gospodarczych FINREP:

(i) banki centralne;

(ii) sektor instytucji rządowych i samorządowych;

(iii) instytucje kredytowe;

(iv) inne instytucje finansowe;

(v) przedsiębiorstwa niefinansowe;

(vi) gospodarstwa domowe.

W przypadku grup powiązanych klientów nie zgłasza się żadnego sektora.

040 Siedziba emitenta/kontrahenta

Należy wykorzystać kod ISO 3166-1-alpha-2 kraju założenia kontrahenta (w tym kody pseudo-ISO dla organizacji międzynarodowych dostępne w ostatnim wydaniu »Vademecum bilansu płatności« publikowanego przez Eurostat).

W przypadku grup powiązanych klientów nie zgłasza się żadnego kraju.

050 Rodzaj produktu

Każdemu emitentowi/kontrahentowi zgłoszonemu w kolumnie 010 należy przypisać rodzaj produktu odpowiadający produktowi, w ramach którego posiada on dane aktywa lub otrzymał dostępny instrument wsparcia płynności, przy użyciu następujących kodów zaznaczonych pogrubioną czcionką:

SrB (Senior Bond - obligacja uprzywilejowana)

SubB (Subordinated Bond - obligacja podporządkowana)

CP (Commercial Paper - papier komercyjny)

CB (Covered Bonds - obligacje zabezpieczone)

US (UCITS security - papier wartościowy UCITS, tj. instrument finansowy stanowiący udział w przedsiębiorstwie zbiorowego inwestowania w zbywalne papiery wartościowe (UCITS) lub papier wartościowy wyemitowany przez UCITS)

ABS (Asset Backed Security - papier wartościowy zabezpieczony aktywami)

CrCl (Credit Claim - należność kredytowa)

Eq (Equity listed on a recognized exchange, not self-issued or issued by a financial institution - papier kapitałowy notowany na uznanej giełdzie, z wyłączeniem emisji własnych oraz emisji przeprowadzonych przez instytucję finansową)

Gold (złoto)

LiqL (Undrawn committed liquidity line granted to the institution - niewykorzystany instrument płynnościowy przyznany instytucji)

OPT (Other product type - inne)

060 Waluta

Emitentowi/kontrahentowi zgłoszonemu w kolumnie 010 należy przypisać w kolumnie 060 kod ISO waluty odpowiadający walucie otrzymanych aktywów lub niewykorzystanych instrumentów płynnościowych przyznanych instytucji. Należy zgłaszać trzyliterowy kod jednostki waluty zgodny z normą ISO 4217.

070 Stopień jakości kredytowej

Emitentowi/kontrahentowi zgłoszonemu w kolumnie 010 należy przypisać odpowiedni stopień jakości kredytowej zgodnie z rozporządzeniem 575/2013.

080 Wycena według wartości rynkowej/wartość nominalna

Wartość rynkowa lub wartość godziwa aktywów lub, w odpowiednich przypadkach, wartość nominalna niewykorzystanych instrumentów płynnościowych przyznanych instytucji.

090 Wartość zabezpieczenia uznawanego przez bank centralny

Wartość zabezpieczenia zgodnie z przepisami banku centralnego dotyczącymi operacji kredytowo-depozytowych w odniesieniu do konkretnych aktywów, jeżeli są one wykorzystywane jako zabezpieczenie kredytu otrzymanego z banku centralnego.

W przypadku aktywów denominowanych w walucie ujętej w wykonawczym standardzie technicznym wydanym zgodnie z art. 416 ust. 5 rozporządzenia 575/2013 jako waluta, w przypadku której możliwość uznawania aktywów jako zabezpieczenie przez bank centralny jest zdefiniowana bardzo wąsko, instytucje pozostawiają to pole niewypełnione."

1 Dz.U. L 176 z 27.6.2013, s. 1.
2 Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 680/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. ustanawiające wykonawcze standardy techniczne dotyczące sprawozdawczości nadzorczej instytucji zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 575/2013 (Dz.U. L 191 z 28.6.2014, s. 1).
3 Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1093/2010 z dnia 24 listopada 2010 r. w sprawie ustanowienia Europejskiego Urzędu Nadzoru (Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego), zmiany decyzji nr 716/2009/WE oraz uchylenia decyzji Komisji 2009/78/WE (Dz.U. L 331 z 15.12.2010, s. 12).
4 Rozporządzenie delegowane Komisji (UE) 2015/61 z dnia 10 października 2014 r. uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 575/2013 w odniesieniu do wymogu pokrycia wypływów netto dla instytucji kredytowych (Dz.U. L 11 z 17.1.2015, s. 1).
* Dyrektywa Rady 86/635/EWG z dnia 8 grudnia 1986 r. w sprawie rocznych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych banków i innych instytucji finansowych (Dz.U. L 372 z 31.12.1986, s. 1).

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.UE.L.2016.60.5

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Rozporządzenie wykonawcze 2016/313 zmieniające rozporządzenie wykonawcze (UE) nr 680/2014 w odniesieniu do dodatkowych wskaźników monitorowania na potrzeby sprawozdawczości w zakresie płynności
Data aktu: 01/03/2016
Data ogłoszenia: 05/03/2016
Data wejścia w życie: 25/03/2016