Ret

Artykuły autora

Niepełnosprawny będzie miał większy wybór produktów i usług. Sejm uchwalił ustawę

Rynek i konsument Niepelnosprawność

Osoby ze szczególnymi potrzebami za sprawą wdrożenia do polskiego prawa Europejskiego Aktu o Dostępności, mają skorzystać na szerszym dostępie do produktów i usług. Bardziej dostępne mają być np. edukacja, transport, ochrona zdrowia czy kultura i praca. Nowe przepisy nie obejmą jednak w pełni małych przedsiębiorstw. Sejm uchwalił projekt w tej sprawie.

12.04.2024

Lewiatan: Generatywna sztuczna inteligencja nie narusza praw autorskich

Nowe technologie

O przyjęcie tylko tych przepisów, które są wymagane przez unijną dyrektywę dotyczącą prawa autorskiego na jednolitym rynku cyfrowym (DSM) oraz uwzględnienie w dalszych pracach nad nowelizacją ustawy o prawie autorskim specyfiki generatywnej sztucznej inteligencji - apeluje Związek Pracodawców Technologii Cyfrowych Lewiatan.

12.04.2024

Wszystko o sukcesji w firmie - konferencja

Prawo cywilne

3 kwietnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego odbyła się się konferencja poświęcona sukcesji firm. Data nie jest przypadkowa. Jest ściśle związana z piątą rocznicą wejścia w życie ustawy z 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej i innych ułatwieniach związanych z sukcesją przedsiębiorstw.

03.04.2024

UODO: Kara dla banku. Przesyłka z danymi klientów leżała na ulicy

RODO

Prezes UODO ukarał dwa banki za brak zgłoszenia naruszenia ochrony danych. Santander Bank Polska S.A. ma zapłacić karę w wysokości 1 mln zł 440 tys. zł, a Toyota Bank Polska S.A. - 78 tys. zł. W pierwszym wypadku chodziło o dokumenty z danymi klientów banku, które leżały na ulicy, w drugim - na wysłaniu przez bank danych osoby do nieuprawnionego odbiorcy.

02.04.2024
1  2  3  4  5  6  7  8  9    22