NOWOŚĆ LEX Cyberbezpieczeństwo Twoja tarcza w cyfrowym świecie!
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Lex/Lex

Artykuły autora

Rząd: gminy odpowiadają za oświetlenie dróg

Gminy są odpowiedzialne za oświetlenie przebiegających przez nie dróg krajowych. Obowiązek ten wynika z przepisów i są na ten cel przewidziane pieniądze - powiedział w Sejmie wiceminister infrastruktury Radosław Stępień.

Sejm przyjął większość poprawek Senatu do ustaw o uczelniach

Sejm poparł w piątek poprawki Senatu wprowadzające do nowelizacji ustaw o uczelniach opłaty za dodatkowe zajęcia oraz znoszące limit wynagrodzeń wykładowców. Posłowie odrzucili zaś poprawkę ograniczającą czas zatrudnienia adiunktów.

Ustawa regulująca m.in. kwestię przekształceń szpitali uchwalona

Samorządy, które nie przekształcą szpitali w spółki, będą musiały pokrywać ich ujemne wyniki finansowe - zakłada ustawa o działalności leczniczej dot. funkcjonowania szpitali, którą w piątek uchwalił Sejm. To jedna z kluczowych ustaw rządowego pakietu zdrowotnego. Sejm nie poparł wniosku PiS, który domagał się odrzucenia projektu ustawy. Poparcie posłów uzyskała poprawka, która umożliwia pracę pielęgniarek w szpitalach na podstawie umów cywilno-prawnych, czyli kontraktów.

Senat: urlopy ojcowskie także dla mundurowych

Wprowadzenie urlopów ojcowskich także dla funkcjonariuszy służb mundurowych przewiduje m.in. senacki projekt zmian w kilku ustawach, w tym o policji, nad którymi w czwartek prace rozpoczęła sejmowa komisja.

Senat za wykreśleniem z ustawy medialnej zapisów dot. internetu

Senat wprowadził w czwartek zgłoszone przez senatorów PO poprawki do noweli ustawy medialnej, które usuwają z niej zapisy dotyczące internetowych usług na żądanie. Regulacje dotyczące internetu mają być wprowadzone kolejną nowelą.